Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Yanlış Tanı ve İş Başvurusunda bulunamama

Yanıt
Old 10-07-2024, 08:22   #1
Konuk

 
Önemli Yanlış Tanı ve İş Başvurusunda bulunamama

Kardeşim önlisans raylı sistemler işletmeciliği 2024 mezunu. Dönem içerisinde ilgili bölümünün kurumlarında staj işlemlerini tamamladı. Bölümüyle ilgili iş başvurusunda bulundu ve olumlu bir dönüş aldı. Genel sağlık taramasından geçtiğindeyse, önceden yapılmış olan kısa bir muayene onun tüm geleceğini etkiledi. 2018 yılında öğretmeninin yönlendirmesi üzerine psikiyatrik muayene oldu. Psikiyatrik muayenede doktorun 10 dakikalık muayenesinin ardından metilfenidat ve sertralin adlı iki ilaç yazılarak, hiperaktivite tanısı koydular. Annem bu ilaçları doktora yazdırıp almasına rağmen babam bu tedaviye karşı çıktı. İlaçları kardeşime vermedi. Annem de aslında bu konuda pek bilinçli değildi ve doktorunda herhangi bir uyarısı ve bilgilendirmesi olmamıştı. Kardeşim bu süreçte yanlış tanı konduğuna ve ilaçları kullanmadığına dair İl Sağlık Müdürlüğü'ne ve çeşitli yerlere şikayette bulundu. Kimse sorunun çözümü için bize yardımcı olmadı. Çözüme yönelik yönlendirme bile bizim için yeterdi. Kendi doktoru ve farklı doktorlarla da görüştü. Malasef doktoru da hiç yardımcı olmadı. Diğer doktorlar bu tanının pek de sağlıklı bir karar olmadığını söylediler. Çünkü 10 dakikalık bir tedavi sürecinde bu denli iki ağır ilaç nasıl yazılır? Amacım bu tanının sildirilerek kardeşimin tekrardan kendi bölümüne başvuruda bulunup mesleğini yapabilmesidir. Kardeşim yaklaşık 3 aydır çok umutsuz. Okumuş olduğu bölümle ilgili mesleğini yapamamaktadır. Şu an farklı sektörlere yönelerek geleceğini planlamaya çalışmakta. Yeniden üniversite sınavına hazırlanmak istiyor. Ama bilemeyiz seçmiş olduğu başka bir meslek dalında da yine bu şekilde bir engel karşısına çıkabilir. Bölümünde gerçekten çok başarılı bir öğrenci. Girişken, problem çözücü, hızlı ve pratik biri.Bu süreçte gerçekten çok yoruldu ve artık süreçle ilgili ne yapacağımızı bilmiyoruz. Dava açmak istiyoruz ama süreci nasıl ilerletmeliyiz? nereden başlamalıyız? yardımcı olursanız çok sevinirim.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Yanlış tanı Konuk Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) 0 27-08-2019 20:48
Doktor ilgisizliği yanlış tanı Konuk Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) 0 20-11-2018 23:32
yanlış kişilere karşı yanlış yerde yanlış açılan dava Güldal Meslektaşların Soruları 4 15-12-2011 15:22
bakim nafakasi davasi ve adreste bulunamama Konuk izmitli Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 29-01-2008 16:18
Boşanma Davasında Hazır Bulunamama&yazılı Savunma muratcelebian Hukuk Soruları Arşivi 1 17-11-2003 12:50


THS Sunucusu bu sayfayı 0,05151701 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.