Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Askerlik sağlık muayenesi ve hakem heyet hastanesinin tutumu

Yanıt
Old 29-03-2017, 15:54   #1
ekseli

 
Mesaj Askerlik sağlık muayenesi ve hakem heyet hastanesinin tutumu

Öncelikle merhaba,
2014 yılında kendim muayene olup supraventriküler taşikardi (SVT) teşisi koyuldu.
Askere gitmek için başvurduğumda bunu gerekçe göstererek askeri hastaneye gönderildim. Askeri hastanede de yapılan muayene sonucu 1 yıl erteleme verdiler ve tedavi olup gelmemi söylediler. Maddi durumlar yüzünden tedaviyi olamadım ertesi yıl tekrar gittiğimde tekrar erteleme verdiler ve tedavi olmam gerektiğini yoksa askere alınamayacağımı söylediler. Askerlik sorun olunca çalışmakta sorun oluyor. maddi manevi tedaviyi yaptıramadım yine.

3. yıl yani yaklaşık 5 ay önce askeri hastanelerin kapatılıp sağlık müdürlüğüne aktarıldığından ötürü. Yaşadığım ildeki Devlet hastanesine yönlendirildim. Devlet hastanesi bizde gerekli ekipmanlar yok diyerek Üniversite hastanesine sevkini gerçekleştirdi ve üniversitedeki doktorlar eski GATA ya ait raporları göz ardı ederek yaptıkları bazı tahlillere dayanarak bana sağlam raporu verdiler. (Tahliller şansa kadere bağlı olarak sonuç veriyor 24 saatlik cihaz bağlanıyor o gün ritim bozukluğum gerçekleşirse cihaz yakalıyor gerçekleşmezse sağlam olarak görünüyorum)

İtiraz edip 1. sağlık muayenesi olarak Başka bir ildeki devlet hastanesine yönlendrildim ve şansıma oranın eski askeri hastane personelleri oraya bağlı çalışıyorlarmış. Tahlilleri baştan yaptılar tahlillerimin temiz çıkmasına rağmen eski raporlarımın göz ardı edilemeyeceğini ve çürüğe çıkmam gerektiğini söyleyip askerliğe el verişli raporu verdiler.

2 karar uyuşmadığı için askerlik şubesi 3. bir hakem heyet hastanesine gönderdiler beni. 3. hastanede diğerlerine benzer bir tahlil şekli uyguladılar ve sonuç yine temiz çıktı.
bu hastanede diğer raporlarımı göz ardı ederek tedavi olman lazım tedavi olmazsan sağlam vermek zorundayız dediler.
bu şekilde yapmazsak bizim başımız ağrır askere git orada seni tedavi edip çürüğe çıkarırlar diye sağlam raporu verdiler.


Sonuç olarak doktorlar kendilerini sağlama almak için beni harcadılar. İtiraz hakkım olmadığı için hukuk yolu bana açılır mı diye ve ne tür bir yol izlemeliyim diye buradaki değerli bilirkişilere sormak istedim.

Dipçe: Hastanelerdeki muayenelerde rahatsızlığımı sürekli kanıtlayamama nedenim, ritim bozukluğunun çarpıntının ayda 3-4 sefer olması ve ne zaman olacağının bilinmemesidir. 1 günlük cihaz takılarak bunu ispatlamak şans işidir.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Tüvturk Muayenesi Km Hatası Av. Pekince Meslektaşların Soruları 0 27-06-2013 11:54
Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen raporuna karşı dava Heradres Meslektaşların Soruları 3 13-09-2008 23:19
Seri Davalar - Heyet Raporu ile Heyet Üyesi Bilirkişi Raporunun Aynı Olması Adli Tip Meslektaşların Soruları 3 06-08-2007 10:02


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03087497 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.