Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

5.5 Yilda Implant Yapamadilar Sinüslerimi Deldiler

Yanıt
Old 17-01-2016, 12:43   #1
DEMİR İBRAHİM İŞCİL

 
Mahçup 5.5 Yilda Implant Yapamadilar Sinüslerimi Deldiler

Hareketli porselen protez kullanırken bir diş hekimi kendisinin uzman olduyğunu söyleyip bana implant yapmak için 2 yıl ugraştı.kabul ettim 5.500 tl ve 1750 dolar ödedim .fatura vermedi.1.seansta tim üst ceneme el yordamı ile delikleri açtı 6 implant yerleştirdi.implantlar tutmadı 2.5 sene sonra ust kemikler dağolmıştı.Baktıki yapamıyor kendisine bu işi ögreten diş kliniğine yönlerdirdi.Ben tüm tedavi masraflarını öded,im dedi.Çok modern klinik .benden tedavi sonucu ne olursa olsun davacı olmayacagım diye rızam dışı sözleşmeyi imzalamamı istediler.yoksa tedaviye başlamayacaklarını söylediler .kopyası bende yok tek sözleşme kendilerinde 3.yıl içinde bu merkezde 4 defa sinüslerimi deldiler vertico oldum Cene cerrahı varken beni diş hekimi patron ameliyat ediyor kötü gidince cene cerrahi düzeltiyordu 3.5 sene sonra yanaklarımdan alınan parcalar sinüslerimi kapamaya yetmedi.Bu arada arkadaşları diş herkiminin kendilerini dolandırarak odeme yapmadığını söylediler.kendilerini diş hekimleri odasına şikayet ettim.Gecici yaptıkları akrilik protezleride hayati tehlike var kullanma diye alıp beni"git şikayet et bir şey tuttturamazsın,ispat edemezsin "diyerek hayatımı mahvederek kapı dışarı ettiler.dava acmak için uzman destege ihtiyacım var
Old 15-06-2016, 13:06   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

Tamamen gönüllü olarak yürüttüğümüz destek merkezimizde sorunuz gözden kaçtığı için kusura bakmayın. Öncelikle size imzalattıkları sorumsuzluk anlaşması TBK madde 115-116 hükümleri gereğince hiçbir şekilde geçerli değildir, bu anlaşmayı dikkate almayınız.

Diğer yandan yaptığınız ödemeler için makbuz verilmesi gerekirdi. Elinizde ödeme yaptığınıza dair hiçbir belge yoksa bu durum sizi ispat konusunda güç duruma düşürecektir.

Gittiğiniz klinikte hem hekim tanıma, seçme ve değiştirme haklarınızın hem de aydınlanma hakkınızın ihlal edildiği anlaşılıyor. Bu yükümlülüklerin ihlali sebebiyle hekimler sorumludur.

Diş hekimlerinin hatalı tıbbi uygulamalarıyla sağlığınıza zarar vermesi bakımından hekimler bu davranışlarında kusurlu bulundukları takdirde haklarında hem ceza davası açılabilir hem de tazminat davası açabilirsiniz.

Kusurluluk konusunda bilirkişi incelemesi gerekli olacaktır. Dilerseniz dava açmadan önce bir uzmandan mütalaa alabilirsiniz veya dava açtıktan sonra mahkemeden bilirkişi incelemesi talep edebilirsiniz.

Tazminat davalarında zamanaşımı sözleşmeye dayanıldığında 10 yıl, haksız fiile dayanıldığında zararın ve zarar veren kişinin öğrenilmesinden itibaren 2 yıl, her halükârda fiilin işlenmesinden itibaren 10 yıldır.

Haklarınızı kullanırken her zaman bir avukattan yardım almanızı, mali gücünüz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneriyorum.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
İkİ Yilda Bİr Yapilan Baro SeÇİmlerİ Av.Ender Meslektaşların Soruları 2 31-08-2006 10:01
Son 5 Yilda Turkiyede İnfaz Edilen Cezalarla İlgili İstatistik Gulizar Hukuk Soruları Arşivi 1 27-02-2002 17:35


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03431511 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.