Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tazminat harcı geri alınır mı?

Konuyu Kilitleyin
Old 09-09-2018, 12:01   #1
yardım edin lütfen

 
Mutsuz tazminat harcı geri alınır mı?

Merhabalar;

08/05/2018 de biten bir boşanma davam var.Avukatım süreyi kaçırdığı için haklı olduğum halde tazminat alamadım.(davayı temyiz etmiştim ve yargıtay eşimi tamamen kusurlu buldu.fakat yerel mahkemede tazminat istediğimizi belirtmemiz gerekiyormuş avukatım böyle bir talepte süresinde bulunmadığı için)Şimdi tazminat harcı ödeyip haricen boşanma davası açacağım.

1-Avukatsız dava açsam ve kaybetsem yatırdığım tazminat harcını geri alabiliyor muyum?(avukatlar çok para istiyor ve karşılayamıyorum.)

2-çarşamba günü çocuk malları koruma mahkemem var(velayet bende olduğu için).kızımı götürmem gerekir mi?
teşekkürler...
Saygılarımla;
Old 10-09-2018, 07:54   #2
Av. Alper

 
Varsayılan

Şartların oluşması halinde Mahkeme, çocuğu ayrıca dinlemek isterse bunu size belirtir. Şu aşamada götürmenize gerek olacağını sanmıyorum.

Diğer konu için, vakit kaybetmeden bulunduğunuz ildeki adli yardım bürosundan profesyonel destek almanızı, kendi başınıza dava yoluna gitmemenizi tavsiye ederim. Zira hem 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu Madde 178 çerçevesinde boşanmadan kaynaklanan dava haklarınız, 1 yıllık zamanaşımına tabi olmaktadır, hem de dava dilekçesinde dile getireceğiniz ifadeler; karşılaşacağınız sonuçlar açısından önem taşımaktadır.

Saygılarımla.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
icra dosyası yenilemede peşin harç ve başvuru harcı birlikte mi alınır? BORATAN Meslektaşların Soruları 2 29-03-2012 20:19
İhtiyati Hacizden Dolayı Tahsil Harcı Tam Alınır Mı? princepss Meslektaşların Soruları 3 15-03-2012 14:29
sürücü belgeleri beş yıl süreyle geri alınır asoy Meslektaşların Soruları 3 02-02-2012 21:06
Tehdit sonucu silah ruhsatı harcı alınır mı ? tunca07 Meslektaşların Soruları 2 17-12-2010 19:13


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03626204 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.