Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Ücretsiz Danışmanlık

Yanıt
Old 11-09-2015, 11:22   #1
Av.A.Aksoy

Varsayılan Ücretsiz Danışmanlık

Merhaba;

Araştırma yaptığım esnada dikkatimi çeken ( neden bu kadar geç fark ettim bilinmez )bir şey oldu. Forumlarda, borçluyla yapılan görüşmelerde vs. laf arasında ya da alenen şahsın kendisiyle alakalı hukuki ya da hukuki olmayan sorularına cevap vermeyi doğru buluyor musunuz? Sık sık faydalandığımız forumlarda bu oldukça yaygın. Hadi buraya referans kodumuz olmadan üye olamıyoruz ama kimi sitelerde bu uygulama olmadığından her türlü üye var. Şahsın anlattığı hikayeden klasör klasör dosya da çıkar, tek kelimelik cevap da verilir. Bir ezber mi bendeki yoksa bilinçaltı tepki mi bilemem ama ben avukat-müvekkil ilişkisi dışında pek olumlu cevap veremiyorum bu durumlarda. Sizlerin görüşlerini de merak ettim doğrusu.

İyi çalışmalar dilerim.
Old 31-10-2015, 08:01   #2
Av. Hulusi Metin

Alıntı:
Av.A.Aksoy
Alıntı:
Forumlarda, borçluyla yapılan görüşmelerde vs. laf arasında ya da alenen şahsın kendisiyle alakalı hukuki ya da hukuki olmayan sorularına cevap vermeyi doğru buluyor musunuz?

Sayın meslektaşım,

1.Sitemizde "hukuki olmayan sorular" için bir "sohbet" bölümü var.

2."Hukuki sorulara" cevap vermek ise, sitemizin amacı...
önerilerde bulunmak, deneyimlerimizi paylaşmak vb.

3.Sorunuzu anlamamış isem, kusura bakmayınız.

Kolay gelsin.
Saygılar
Old 05-11-2015, 12:09   #3
Av.A.Aksoy

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sayın meslektaşım,

1.Sitemizde "hukuki olmayan sorular" için bir "sohbet" bölümü var.

2."Hukuki sorulara" cevap vermek ise, sitemizin amacı...
önerilerde bulunmak, deneyimlerimizi paylaşmak vb.

3.Sorunuzu anlamamış isem, kusura bakmayınız.

Kolay gelsin.
Saygılar

Sayın Üstadım;

Kastettiğim meslektaşlar arası dayanışma değil kısacası hukukçu olmayanların yaklaşımları. Meslektaşlar arası elbette site amacı kadar birbirimize destek ve paylaşımcı olmak tartışılamaz. Ben kişilerin vekil-müvekkil ilişkisi olmadan faydalanma gayretlerine dikkat çekmek istemiştim.

Saygılarımla.
Old 06-11-2015, 08:56   #4
Av. Hulusi Metin

Tamam o zaman.
Soru sormak parasızdır.

Saygılar
Old 07-11-2015, 14:06   #5
eşitlik mi

İnternette bulunan bir çok forumda hukuki görüşler gerek uzman kişiler tarafından verilen gerekse sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle cevapların verildiği forumlarla dolu.Bunlar da tüm meslektaşlarımız tarafından malumu olunan bir durum.

Avukatlık mesleğinin mal alım satımı yapılmadığı,sermayenin bilgi olduğu bir meslek olduğunu düşündüğümüzde,bilginin aleni olarak paylaşılmasının mesleğe zarar verdiğini düşünmekteyim.

Hatta benim aklımda olanı söyleyeyim size,bu sitede her ne kadar hukukçu olmayan kişilerin yazımınına açık bir forum olmasa da okunabilirliğinin meslektaş olmayan kişiler tarafından mümkün olması bile açıkçası bana ters geliyor.Gerekirse üyelik ücreti alınsın ama bizim meslektaşlar olarak aramızdaki diyaloglardan pay çıkartıp,sağda solda o kulaktan dolma denilen diyaloglara da böylelikle müsaade etmemiş oluruz ve danışmanlık mevzusundaki ücreti de böylelikle gerçek anlamda işlenebilir hale getirebiliriz diye düşünüyorum.Çünkü bu site gerçek anlamda türkiyede gerek bildirilen görüşler gerek meslektaşlar arasındaki diyaloglar açısından tek olan bir site.
Yönetime bu konuda da bir öneri yapmış olayım bu cevabımla
Saygılarımla.
Old 12-11-2015, 11:10   #6
Av.A.Aksoy

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Tamam o zaman.
Soru sormak parasızdır.

Saygılar

Üstadım haklısınız soru sormak parasızdır. Peki ya cevap almak?
Old 12-11-2015, 11:16   #7
Av.A.Aksoy

Alıntı:
Yazan eşitlik mi
İnternette bulunan bir çok forumda hukuki görüşler gerek uzman kişiler tarafından verilen gerekse sağdan soldan kulaktan dolma bilgilerle cevapların verildiği forumlarla dolu.Bunlar da tüm meslektaşlarımız tarafından malumu olunan bir durum.

Avukatlık mesleğinin mal alım satımı yapılmadığı,sermayenin bilgi olduğu bir meslek olduğunu düşündüğümüzde,bilginin aleni olarak paylaşılmasının mesleğe zarar verdiğini düşünmekteyim.

Hatta benim aklımda olanı söyleyeyim size,bu sitede her ne kadar hukukçu olmayan kişilerin yazımınına açık bir forum olmasa da okunabilirliğinin meslektaş olmayan kişiler tarafından mümkün olması bile açıkçası bana ters geliyor.Gerekirse üyelik ücreti alınsın ama bizim meslektaşlar olarak aramızdaki diyaloglardan pay çıkartıp,sağda solda o kulaktan dolma denilen diyaloglara da böylelikle müsaade etmemiş oluruz ve danışmanlık mevzusundaki ücreti de böylelikle gerçek anlamda işlenebilir hale getirebiliriz diye düşünüyorum.Çünkü bu site gerçek anlamda türkiyede gerek bildirilen görüşler gerek meslektaşlar arasındaki diyaloglar açısından tek olan bir site.
Yönetime bu konuda da bir öneri yapmış olayım bu cevabımla
Saygılarımla.

Tam da bunu kastetmiştim ben de. THS'nin üyelik ücreti istemesi konusuna şu anda bir yorum getiremeyeceğim fakat bahsettiğiniz gibi gerek meslektaşlar arasında gerek dava dosyalarına eklediğimiz delillerde THS'de yapılan yorumlar, bilgi paylaşımları, eklenmiş emsal kararlar kullanılıyor. Buna istinaden dediğiniz üzere buradaki bilgileri avukat desteği olmaksızın kendi takip ettikleri dosyalarında kullanan vatandaşlar mı dersiniz, okuduklarından yola çıkarak iş-işlem yapan mı dersiniz hepsi gırla.

Demem o ki forumlar ya da kendi çevremizden insanlarla olan diyaloglarımızda yapılan görüşmeler amacını aşıyor. Evet avukatlık mesleği bilgi gücüne dayanan ve bilginin kazandırdığı bir meslek olup eş-dost-akraba ya da yardımlaşma platformlarının kötüye kullanıldığı kanaatindeyim. Misal, her ne kadar THS üyelik olmadan gereği gibi kullanılamasa da gerçek anlamda bir kontrol olmadığını düşünüyorum.

Konuya katılım sağlanabilirse daha memnun olurum. Teşekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi