Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Belediye başkanı ve işçileri hakkında...

Yanıt
Old 18-05-2009, 09:10   #1
Av.Arzu Erkan

 
Dikkat Belediye başkanı ve işçileri hakkında...

Herkese iyi çalışmalar.Müvekkilim, kayınvalidesinden kalan arsanın bahçesinde bulunan 45 yıllık ağacın dallarından kesildiğini, 5-6 yaşlarında ceviz ağacının kökünden söküldüğünü iddia ediyor.Ayrıca bahçede bulunan 15 römork taşın ve 1 römork koyun gübresinin de götürüldüğünü söylüyor.Müvekkil belediye başkanı ve işçi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuş fakat kaymakamlıktan soruşturma izni çıkmamış.Müvekkil savcılığın KYO kararına itiraz etmiş ama oradan da olumsuz sonuç gelmiş. Bu seçimlerde belediye başkanı seçimi kaybetmişl,Acaba yeniden dava açabilir miyiz? Yardımlarınız için teşekkürler...
Old 18-05-2009, 09:54   #2
filorinalı 1

 
Varsayılan Ceza davası yönünden HAYIR

Aynı konu ile ilgili olarak şu anda Belediye Başkanlığı görevini yürütmemesi nedeniyle verilmiş KYOK bulunurken ve buna ait itiraz yollarıda tüketilmiş iken yeniden bir müracaat ile sonuç almanız bence mümkün değil.
Tabii ki ilk müracaatınız da hangi atılı suçlara ait KYOK bulunduğu da önemli.
Ancak uğramış olduğunuz zararlar açısından yasal süresi içerisinde tazminat davası açmanıza engel bulunmuyor. Saygıyla.
Old 18-05-2009, 13:08   #3
Av.Arzu Erkan

 
Dikkat Savcılık kararı hk.

Müvekkilim, mala zarar verme ve görevi kötüye kullanma suçları açısından şikayet etmiş.Kaymakamlıkça yapılan ön incelemede şüphelilerin asli görevlerini yaptıklarından bahisle izin verilmemiş, savcılık da 4483 sayılı yasanın 4.maddesine istinaden KYO vermiş.Umarım biraz daha açıklayıcı olmuştur.
Old 18-05-2009, 13:32   #4
filorinalı 1

 
Varsayılan Cevİz AĞaci Kesİmİ İÇİn İzİn Gerekİr.

ORMAN SAYILMAYAN YERLERDEKİ AĞAÇ VE AĞAÇÇIKLARDAN SAHİPLERİNİN FAYDALANMA ŞEKİL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİKResmi Gazete Tarihi: 18/03/1993
Resmi Gazete Sayısı: 21528
Orman Bakanlığından
Ceviz ve Aşılı Kestane Ağaçlarının Kesim ve Nakil İşlemleri
Madde 22 - Meyvalı ağaç olması yanında kerestelik özellikleri de bulunan ve yetiştirilmesi uzun zaman alan ceviz ve aşılı kestane ağaçlarının kesim zamanı 15 Kasım-15 Mart tarihleri arası olarak belirlenmiştir. Bu tarihler dışında kesim yapılmasına izin verilmez.
Ancak, ayakta kurumuş, fırtına ve sel gibi sebeplerle yıkılmış, sınır ihtilafları nedeniyle mahkemece kesimine karar verilmiş ayrıca baraj, gölet ve sulama kanalı yapımı için kesiminde zaruret görülen ceviz ve aşılı kestane ağaçlarının kesiminde yukarıdaki tarihler dışında da kesim yapılabilir.
Orman tahdit ve kadastrosu yapılan yerlerde orman sınırları dışında kalan arazilerde, henüz orman kadastrosu yapılmamış yerlerde ise Orman İdaresince Devlet Ormanı olmadığı kesinlikle belirlenen yerlerdeki ceviz ve aşılı kestane ağaçları ile diğer meyvalı ağaçlar için kesim talepleri olduğunda; tapu varsa tapuya göre, tapu yoksa o yerin talepte bulunan şahsın zilyetliğinde bulunduğuna dair bu yönetmeliğin 14 üncü maddesinde belirtilen belgelerden birisinin ibrazı halinde kesim izni verilir.
Ceviz ve aşılı kestane ağaçlarının kesiminde aşağıdaki usul ve esaslara göre hareket edilir:
a) Sahipli araziler üzerindeki ceviz ve aşılı kestane ağaçlarının kesmek isteyenler bulundukları yerdeki Orman İdaresine bir dilekçe ile müracaat ederler.
b) Orman İdaresince görevlendirilecek elemanlara müracaatın yapıldığı mahaldeki Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İl veya İlçe Müdürlüklerinden bir ziraatçi teknik elemanının iştiraki ile oluşturulacak heyet marifetiyle konu mahallinde incelenir.
c) Tetkik sonucu kesim uygun görüldüğü takdirde, tetkiki yapan heyetçe kesim raporu yapılır ve ilgili Orman İdaresine verilir.
d) Bundan sonraki işlemler bu yönetmelik hükümlerine göre Orman İdaresince yürütülür.
İlgili kanuna göre araştırın ve şansınızı süre geçmemiş ise buradan da deneyin.
Old 18-05-2009, 14:53   #5
Av.Arzu Erkan

 
Mutlu Şansımı deneyeceğim...

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Biraz daha araştırma yapmam lazım galiba. Bu arada Konya çok güzel bir şehir, üniversiteyi orada okumuştum. İyi çalışmalar saygılarımla....
Old 18-05-2009, 16:51   #6
limpid

 
Varsayılan

sayın erkan,
meslektaşımın eklediklerine katılmakla beraber davanızı açmadan önce sürelere çok dikkat etmenizi öneririim. kolaylıklar dilerim
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
belediye başkanı belediye adına senet verebilir mi? avktderya Meslektaşların Soruları 1 05-03-2009 10:24
Belediye başkanı adayı olabilmek için o seçim çevresinde ikamet etme şart mı? ekin Meslektaşların Soruları 3 03-09-2008 14:16
Mer'a Kanunundaki değişikliğe göre belediye lehine tescil talebi hakkında advokat34 Meslektaşların Soruları 1 28-06-2008 10:00
telekom işçileri derewcin Meslektaşların Soruları 3 14-12-2007 14:07


THS Sunucusu bu sayfayı 0,05409598 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.