Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatmalı boşanma davası

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-12-2010, 14:42   #1
Konuk

Varsayılan aldatmalı boşanma davası

öncelikle iyi günler diler, böyle bir sitede bizlere yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

eşimin beni aldattığını öğrendim. zaten kendiside itiraf etti. boşanma davası açıcam ancak
mahkemede eşim aldattığını iiraf ederse başka bir delile ihtiyaç varmıdır

şimdide teşekkü ederim
Old 13-12-2010, 16:15   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı,

Evliliğiniz bir yılını doldurmuş ise, açacağınız boşanma davasını eşinizin duruşmada hazır bulunarak kabul etmesi halinde anlaşmalı olarak boşanmanız mümkündür. Anlaşmalı olarak boşanmanın hemen gerçekleşebilmesi için, eşinizin ve sizin varsa nafaka, tazminat ve velayet ile ilgili taleplerinizde de anlaşmış olmanız gerekmektedir.

Anlaşmalı boşanmada boşanma sebebi açıklanma gerekliliği bulunmamaktadır.Buna rağmen eşiniz aldattığını duruşmada kabul etmesi sonucu bu tutanaklara geçecektir.Durumada boşanmayı özgür iradenizle istediğinizi ve anlaşma koşullarını kabul ettiğinizi bildirmeniz üzerine hakim yasal koşullar oluştuğu için boşanmaya hükmedecektir.

Evlilik birliği bir yılını doldurmamış ise, eşinizin aldatmayı kabul etmesi boşanma sebeplerinde KUSURLU olduğunu kabul etmesi anlamına gelecektir. Fakat kabul beyanı yanında tanık da dinlenecektir.

Eşiniz eğer aldatmayı kabul etmez ise, açacağınız davada eşinizin kusurlu olduğunu tanık ifadeleri ve varsa başka her tür delil ile ispatlamanız lazımdır.

Boşanma davası ile birlikte, nafaka ve maddi vemanevi tazminat olmak üzere iki tür tazminat talep edebilirsiniz.

Herhangi bir hak kaybına uğramamak için ve daha fazla ayrıntı için lütfen doğrudan hukuki yardım alınız.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse, bunu kanıtlayarak bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesini de talep edebilirsiniz.

Saygılarımla..
Old 14-12-2010, 09:38   #3
Konuk

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bu arada 15 yıllık evliliyiz. eşim itiraf etti. mesajlarını okudum herşeyi biliyorum ama telefon kayıtları çıkartılabiliyormuş sanırım(görüşme trafiği)
Old 14-12-2010, 09:48   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bu arada 15 yıllık evliliyiz. eşim itiraf etti. mesajlarını okudum herşeyi biliyorum ama telefon kayıtları çıkartılabiliyormuş sanırım(görüşme trafiği)

Evet, her tür delil ile iddianızı kanıtlayabilirsiniz derken bu da içindeydi.

Eşinizin telefon numarasının geçmişe dönük olarak 1 yıl içinde aradığı numaraları ve ne sıklıkta aradığı, ne kadar süre görüştüğü bilgisi, Aile Mahkemesi kanalı ile istenebilecektir. Konuşma içeriklerine ulaşılamaz.

Profesyonel destek almaktan kaçınmayınız. Hak kaybına uğramazsınız.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi