Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Üyelik ve Grup Kuralları

 
Old 13-07-2006, 13:58   #1
Av. Bülent Sabri Akpunar

 
Varsayılan Üyelik ve Grup Kuralları

Sayın Üye-Aday,

Bu genel bir mesajdır.Çalışma grubumuza üye adayı olan veya halihazırdaki üyelerimizden aşağıdaki hususlarda bilgi istiyoruz.Bu bilgiler hiçbir şekilde site dışında başka bir amaçla kullanılmayacak olup gönüllü ve ticari kaygısı olmayan bir projeye katılmak isteyen meslektaşlarımızdan bu hususta gerekli özveri ve anlayışı bekliyoruz.

ADAY VE ÜYELERDEN İSTENEN BİLGİLER
(Bilgiler Grup Moderatörünüze email veya site özel mesaj yoluyla gönderilebilir)
-Çalışma grubumuza getireceğiniz somut katkı ve önerilerinizin neler olacağı,
-konuyla ilgili çalışmalarınız varsa neler olduğu,
-Konuyla ilgili (pratik veya akademik) hangi düzeyde çalıştığınız
-Kendiniz hakkında kısa bilgiler(statü, bulunduğunuz yer vb)
-Bir iletişim noktası (msn adresi, email adresi veya telefon..)

THS HUKUK ÇALIŞMA GRUBU KURALLARI
(Üyeler bu kuralları önceden kabul etmiş sayılır)
1.Hukuk çalışma gruplarımız hakkında genel bilgi burada bulunabilir.
2. Gruba katılım ve üyelik şartlarının değerlendirilmesi grup koordinatörünün inisyatifindedir.
3. Grubun hiçbir ticari amacı yoktur.Amacımız ortak bilgi dağarcımızı güçlendirmek ve Baroların oluşturmuş olduğu ve spesifik konularda çalışma yapan hukuk gruplarının bir benzerini sanal ortamda oluşturabilmektir.
4.Üyelik aktif katılım gerektirir.Bilgilenmek kadar bildiğini paylaşmak da bir erdemdir.
5. Gruba yapılacak katkılardan (örneğin bir karar tahlili, makale vb) doğan fikri haklar sahibine aittir.Ancak eser sahibi bu eseri dilediği her ortamda (diğer internet siteleri de dahil) kendi adıyla yayınlayabilecekse de, bu platforma saygı adına site içinde yayından kaldırılmasını talep edemeyecektir.
6.Türk hukuk sitesi üyelik sözleşmesi hukuk çalışma grupları kurallarının bir parçasıdır.
7.Grup sanal ortamda (THS chat odası,MSN veya herhangibir başka şekilde) toplantılar düzenleyebilir. Bu toplantılar daha önceden grup forumunda duyurulacaktır.Lütfen elimizden geldiğince bu tür etkinliklere katılmaya çalışalım.
8.Gruba katılmak kadar gruptan ayrılmak da gönüllüdür. Bu konuda ve diğer teknik konularda bir şikayetiniz olursa grup koordinatörünüzle iletişim kurunuz.Diğer hususlarda lütfen grup forumunu kullanınız.
9.Grup forumuna tartışma ortamı yaratmayacak ve grup konusunun gelişimine katkıda bulunmayacak yenilik getirmeyen sorular yöneltmeyiniz. Bu konuda lütfen sitemizin "Meslektaşların soruları" kısmını kullanınız.
9.Yineliyoruz. THS Hukuk Çalışma Grubu karşılıksız çalışılacak ve tamamen gönüllü katılım esasına dayalı bir projedir.Amacımız,
ilgili konuda Türk hukuk uygulama ve öğretisine elimizden geldiğince katkıda bulunmak, bilmediğimizi öğrenmek bildiğimizi paylaşmak, ilgili yenilik ve haberleri meslektaşlarımıza duyurmak, ortak akıl yürütmek, tartışmak, öneri ve taleplerde bulunmak ve spesifik konuyla ilgili sanal bir kütüphane yaratabilmektir.
10.Hukuk çalışma grubumuz tüm katkıda bulunanları gösterdikleri ilgi ve sarfettikleri emek adına tüm hukuk dünyası adına saygıyla selamlar!
 


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Üyelik ve Grup Kuralları Av. Bülent Sabri Akpunar Medeni Usul, İcra ve İflas Hukuku Çalışma Grubu 0 05-01-2013 16:30
Havana Kuralları-Avukatlık Meslek İlke ve Kuralları Av.Engin Özoğul Meslektaşların Soruları 1 29-10-2006 17:39


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03609800 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.