Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

acil iş belirsiz alacak iş davası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-11-2012, 11:18   #1
Ercan Turgut

Varsayılan acil iş belirsiz alacak iş davası

Sayın meslektaşlarım hepinize iyi çalışmalar,ben HMK dan önce fazlaya ilişkin haklarımı saklı tutarak kıdem ve ihbar tazminatı istemli iş davası açtım.Dosya şu anda bilirkişi gidecek sorun şu ben işten çıkış tarihini mayıs 2006 yazmışım (o dönemde asgari ücret(550 tl )ancak davaı müvekkil 2007 yılı Kasım ayında işten çıkmış asgari ücret (700TL )bu durumda bu haliye bilirkişiye giderse talebe göre 550tl de hesaplama yapacak,şimdi ıslah yaparak sonuç kısmındaki tarihi düzeltsem,bu sefer bilirkişiden rakamlar gelince ikinci bir ıslah yapamayacağım için bu belirsiz alacaktır.talebimizi şu kadar arttırıyorum desem neler olur.Bu arada davacı mevsimlik işçi ve zamanaşımının dolmasına üç yıl var.
Old 15-11-2012, 11:33   #2
Av.Selim Balku

Acil yazıyorum, taleple bağlılık gereği davanın reddedilme olasılığı var. Bilirkişiye gitmeden düzeltme dilekçesi verin.
Old 15-11-2012, 12:08   #3
Ercan Turgut

Acil cevabınız için teşekkür ederim.düzletme dilekçesi vermem davayı ıslah etmem demek.tarihleri düzeltmek için ıslah ettiğimde,bilirkişi raporuna göre talep ettiğimiz rakamda artacak,bu durumda ıslah etmeden talebimiz arttırabilir miyim.yani bu bir belirsiz alacak davası bizim alacağımız da bilirkişi raporundan sonradan belli oldu deyerek asıl soru bu çünkü ıslah silahımı kullanmış oldum
Old 15-11-2012, 12:26   #4
yılmazkan

Bu durum ıslah değil maddi hatanın düzeltilmesi olur diye düşünüyorum.
Old 15-11-2012, 14:25   #5
emine ersoyu

Ben de Sayın Yılmazkan'a katılıyorum.Yapılmış olan usul işlemi düzeltilirse ıslah olur oysa burada sadece yapılmış olan maddi bir hatanın düzeltilmesi sözkonusu olduğundan mahkemeye bunu açıklayan bir düzeltme dilekçesi vermek yeterli olmalı diye düşünüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi