Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

3713 S.lı Terörle Mücadele Kanunu MADDE 9 Değişiklik Önerisi

TerörleMK. MADDE 9 Mevcut Metin
(Mülga: 2/7/2012-6352/105 md.)
TerörleMK. MADDE 9 Önerilen Yeni Metin
Bu Kanun kapsamına giren suçlarla ilgili davalara, 4/12/2004 tarihli ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 250 nci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen ağır ceza mahkemelerinde bakılır.Bu suçlardan dolayı, onsekiz yaşını tamamlamamış olanlar yani çocuklar hakkında açılan davalar, Çocuk Koruma Kanunu'nun 25. maddesi uyarınca Çocuk ağır ceza mahkemelerinde görülür.
Üyemizin Değişiklik Gerekçesi :

Onsekiz yaşını doldurmamış olan kişi çocuktur.Dolayısıyla çocuklara özgü yargılanma usulüne tabi olmalıdır. Çocuk Hakları Sözleşmesi, Çocuk Koruma Kanunu ve ayrıca hakkaniyete uygunluğu sağlamaya dönük bir düzenleme olacaktır. 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Av.Nazime ERTEKİN
Hukukçu
Şerh Son Güncelleme: 09-02-2010

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02526498 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.