Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Yönetmeliği MADDE 6 Türkçeleştirme Önerisi

HastaYön. MADDE 6 Mevcut Metin
İKİNCİ BÖLÜM : Sağlık Hizmetlerinden Faydalanma Hakkı

Adalet ve Hakkaniyete Uygun Olarak Faydalanma
Hasta, adalet ve hakkaniyet ilkeleri çerçevesinde sağlıklı yaşamanın teşvik edilmesine yönelik faaliyetler ve koruyucu sağlık hizmetleri de dahil olmak üzere, sağlık hizmetlerinden ihtiyaçlarına uygun olarak faydalanma hakkına sahiptir. Bu hak, sağlık hizmeti veren bütün kurum ve kuruluşlar ile sağlık hizmetinde görev alan personelin adalet ve hakkaniyet ilkelerine uygun hizmet verme yükümlülüklerini de içerir.
HastaYön. MADDE 6 Türkçeleştirme Önerisi
İKİNCİ BÖLÜM:Sağlık Hizmetlerinden Yararlanma Hakkı
Adalet ve Somut Olayın Gereklerine Uygun Olarak Yararlanma
Hasta, adalet ve somut olayın gerekleri çerçevesinde sağlıklı yaşamaya yönelik yönlendirimesine yönelik çalışmalar ve koruyucu sağlık hizmetlerini de kapsar biçimde, sağlık hizmetlerinden gereksinimlerine uygun olarak yararlanma hakkına sahiptir. Bu hak, sağlık hizmeti veren bütün kurum ve kuruluşlar ile sağlık hizmetinde görev alan personelin adalet ve somut olayın gereklerine uygunluk ilkelerine uygun hizmet verme yükümlülüklerini de içerir.
Ekleyen Üyemizin Notu :


 
Şerhi Ekleyen Üyemiz:
Zeliha İlknur DENİZER
Site Üyesi
Şerh Son Güncelleme: 26-03-2012

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02548194 saniyede 8 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.