Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

556.S.KHK. MADDE 24

     
 
556 S.lı Markaların Korunması Hakkında KHK MADDE 24
SINIFLANDIRMA

Markaların kullanılacağı mallar veya hizmetler, markaların tescili amaçları için malların veya hizmetlerin uluslararası sınıflandırılmasına ilişkin esaslara göre sınıflandırılır. Sınıflandırma ile ilgili ilkeler Yönetmelik'te belirtilir.
 1  İçtihat    1 Bilgi    (Madde son güncelleme Av.Duygu Işık Behrem, 19-10-2009 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

556.S.KHK. MADDE 24 İçtihatları

Türkiye nin de taraf olduğu Nice Anlaşması'na göre Özel Birlik Ülkeleri, sınıflandırmalarda esas sistem veya yardımcı sistemi seçmekte serbesttir. Esas sistemde, mal veya hizmetlerin benzer olup olmadıkları sınıflara göre değerlendirilmekte iken; yardımcı sistemde mal veya hizmetlerin benzerliği somut olaya göre ve değişik kriterler esas alınarak değerlendirilmektedir. Anlaşmada anılan şekilde zorunluluğa değil, ülkelerin seçimine bağlı iki sistem öngörüldüğüne göre TPE nin sınıflandırmayı yönet...
(Şerh No: 4425 - Ekleyen: Av.Hatice SEVER - Tarih : 28-02-2010)

Bu Maddeye Not Girin

556.S.KHK. MADDE 24 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Sınıflandırma Sistemi
Türkiye, 12.07.1995 Tarihli 95/7094 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile "Markaların Tescili Amacıyla Mal ve Hizmetlerin Uluslararası Sınıflandırmasına ilişkin Nis Anlaşması"na taraf olmuştur. Şu an itibari ile uygulanan sınıflandırma sistemi Nis Sınıflandırma Sistemidir. Bu sınıflandırma sistemi, çeşitli zaman aralıkları ile üye ülkelerin önerileri ve günün gerekleri doğrultusunda değiştirilerek yenilenmektedir.
(Şerh No: 1703 - Ekleyen: Av.Duygu IŞIK BEHREM - Tarih : 23-11-2009)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

556.S.KHK. MADDE 24 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

556.S.KHK. MADDE 24 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

556.S.KHK. MADDE 24 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03554201 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.