Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

BK. MADDE 209

     
 
6098 S.lı Türk Borçlar Kanunu (Yeni) MADDE 209
İKİNCİ AYIRIM

Taşınır Satışı

A. Konusu
Taşınır satışı, Türk Medenî Kanunu uyarınca taşınmaz sayılanlar dışında kalan ve diğer kanunlarda taşınır olarak belirtilen şeylerin satışıdır.

Ürünler, bir yapının yıkıntıları ve taş ocağından çıkarılacak taşlar gibi, taşınmazdan ayrıldıktan sonra mülkiyeti devredilecek bütünleyici parçaların satılması da taşınır satışıdır.
 1 Bilgi    (Madde son güncelleme Av.Nevra Öksüz, 05-02-2011 ) [Bu madde güncel değil mi?]
 
     
[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
Bu Maddeye İçtihat Girin

BK. MADDE 209 İçtihatları

Bu Maddeye Not Girin

BK. MADDE 209 Şerhler, Notlar, Yorumlar

Gerekçe
818 sayılı Borçlar Kanunu’nun 184 üncü maddesini karşılamaktadır. Tasarının iki fıkradan oluşan 208 inci maddesinde, taşmır satışının konusu düzenlenmektedir. 818 sayılı Borçlar Kanunu’nun 184 üncü maddesinin kenar başlığında kullanılan "A. Mevzuu"' şeklindeki ibare, Tasarıda "A. Konusu" şeklinde değiştirilmiştir. 818 sayılı Borçlar Kanunu’nun 184 üncü maddesinin birinci fıkrasında taşınmazları belirtmek üzere yapılan sayımın eksik olduğu göz önünde tutularak. Tasarıda, taşınır satışını...
(Şerh No: 10686 - Ekleyen: Av.Ufuk BOZOĞLU - Tarih : 07-03-2011)

Bu Maddeye Değişiklik Önerisi Girin

BK. MADDE 209 Değişiklik Önerileri

Bu Maddeye Çeviri Girin

BK. MADDE 209 Yabancı Dil Çevirileri

Bu Maddeye Türkçeleştirme Önerisi Girin

BK. MADDE 209 Türkçeleştirme Önerileri

[Bu Maddeye Yeni Şerh Ekleyin]
THS Sunucusu bu sayfayı 0,03421497 saniyede 10 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.