Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şu Anda Bu Sayfayı Okuyan Ziyaretçi: 1 (0 üye 1 konuk)
 

» Hakim ve Savcı Meslektaşlarımıza Duyuru
Değerli Meslektaşımız,

Her meslekten hukukçu meslektaşlarımız ile hukuk ilgili herkesin bir araya geldiği sitemiz, hakim ve savcı meslektaşlarımıza da her zaman açık olmuştur.

Hakim ve Savcılarımızın yaptıkları görev nedeniyle ve özellikle ihsas-rey kaygısı ile forum yazışmalarında yeterince aktif olamadıklarının farkındayız. Foruma aktardıkları görüşler ve sordukları soruların yanlış değerlendirilebileceği endişesiyle bu görevlerde bulunan meslektaşlarımızın internet sitelerinde yeterince faal olamadıklarını biliyoruz. Bu endişenin olabildiğince bertaraf edilmesi açısından Türk Hukuk Sitesi'nde üyelerimize forumda yazışırken gerçek isimlerini kullanma zorunluluğunu getirmemekteyiz.

Özellikle avukat meslektaşlarımız yıllardır ısrarla, forumda gerçek isimlerle yazışılmasını talep etmektelerse de, bu konudaki bir kural değişikliğinin hakim, savcı, emniyet görevlisi, adliye personeli, bürokrat vs. görevlerde bulunan üyelerimizi forumda daha "sessiz" kalmaya iteceği kaygısıyla, üyelerimize dilerlerse kimliklerini diğer üyelerle paylaşmadan sitemize üye olma ve forumda yazışma hakkı veriyoruz. Eğer site üyemizseniz, üye profiliniz sayfasından, üye değilseniz, üye olurken karşınıza çıkacak sayfada "İsmimi Diğer Üyeler Göremez" seçeneğini işaretleyerek, isim ve soyadınızı diğer üyelerden gizlemenizin mümkün olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. (İsminizi gizli tutmak istiyorsanız, lütfen kayıt sırasında belirlediğiniz üye isminizde de gerçek isminizi kullanmayınız!)

Bu seçeneğin işaretlenmesi durumunda siteye kayıt sırasında istenen kimlik bilgileri (İsim, Soyadı, TC Kimlik no) sadece site yönetimi tarafından görülebilecek ve diğer üyeler kimlik bilgilerinize ulaşamayacaktır. Üyelerimizin kimlik bilgilerini site yönetimi ile paylaşma zorunluluğu getirmemizin tek nedeni ise, internet ortamının anonimliği ve kuralsızlığından faydalanan ilgisiz kişilerin siteye kayıt olarak, hukukçu meslektaşlarımızın alışık ve layık oldukları düzeyli mesleki iletişim teamüllerine aykırı yazışmalarını ve üyelerimizi rahatsız etmelerini engellemektir. Bu nedenle her üyemizden kayıt sırasında gerçek kimlik bilgilerini site yönetimi ile paylaşmaları istenmekteyse de, bu bilgiler -üyemiz tarafından aksi belirtilmediği sürece- gizli kalmakta ve diğer üyeler de dahil, üçüncü kişilerle hiçbir şekilde paylaşılmamaktadır.

Bu kuralın en önemli var oluş sebebi de siz meslektaşlarımızın sitemizde daha rahat ve aktif olmalarının sağlanması olduğundan, sizleri de aramızda görmek istediğimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz!

Saygılarımızla,
Türk Hukuk Sitesi
THS Sunucusu bu sayfayı 0,02690911 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.