Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Anket Sonucu: LÜTFEN DİKKAT: Bütün hikayeleri okuduktan sonra BEĞENDİĞİNİZ TÜM HİKAYELERİ işaretleyerek oyunuzu kullanınız! Oy verildikten sonra değiştirilemez!
Hikaye 1: YALAN DÜNYA 16 17,78%
Hikaye 2: GEL PİSİ PSİKOZ 26 28,89%
Hikaye 3: TELGRAF! 27 30,00%
Hikaye 4: KARA PAPAZ 13 14,44%
Hikaye 5: TEHİRİ HAYAT TALEPLİDİR 19 21,11%
Hikaye 6: KİMSELER YOKTU 24 26,67%
Hikaye 7: GİTMEK Mİ ZOR, KALMAK MI? 18 20,00%
Hikaye 8: UMUTLA YAŞAMAK 8 8,89%
Hikaye 9: SUSMAK 12 13,33%
Hikaye 10: DRAMATİK BAŞARI 11 12,22%
Hikaye 11: İNSAN VE ZİNDAN 35 38,89%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 90. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 216)

THS KISA ÖYKÜ YARIŞMASI (2007/1) : Hikayeler ve Oylama

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-12-2007, 13:46   #91
Av.Duygu Keleş

Söylemeyecektim ama " Yalan Dünya" yı ben yazmıştım. Kazananları tekrar tekrar içtenlikle tebrik etmek istiyorum.
Old 28-12-2007, 13:52   #92
SINIRSIZ

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Söylemeyecektim ama " Yalan Dünya" yı ben yazmıştım. Kazananları tekrar tekrar içtenlikle tebrik etmek istiyorum.
Bende sizi içtenlikle tebrik etmek istiyorum..Ellerinize sağlık... Yeni öykülerinizi de bekliyoruz.. yeni yarışmaları da tabi..
Old 28-12-2007, 13:58   #93
av.sally

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
İtiraf ediyorum baştan beri "İnsan ve Zindan" ın yazarının Sayın Konyalı olduğunu tahmin ediyordum.Bazı insanlar yazmak için doğuyorlar sanırım.

Sayın Konyalı,Sayın Turan ve Sayın Bektaş'ı yürekten alkışlıyorum.Katılan herkesi kutluyorum.Herkesin kolay kolay cesaret edemeyeceği bir şey yapıp hikayelerinizi,duygularınızı,ceplerinizdeki taşları bizimle paylaştınız.Hepinize teşekkürler...

Bende de tıpkı sinequanon'a nolan şey oldu ve Gel pisi pisikoz u okuduğumda bunu Tayfun BEKTAŞ'ın yazdığını anladım her nedense!Aslında nedenini biliyorum ilk paragraftaki doğumun tıbbi terimlerle edebi olarak anlatılması yine birkaç yerdeki tıbbı çağrıştıran terimler bana bu hissi uyadırmıştı.Ve hissettiğim gibi de oldu.

SAYGILARIMLA
Old 28-12-2007, 14:51   #95
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Kimseler yoktu ve kara papazın yazarları bir adım öne çıkmamakta kararlı mı?
Old 28-12-2007, 16:26   #96
hayyam

Varsayılan Herkese Teşekkür

Duyguları sözcüklere yüklediğimiz, yarişma adı altında "yüklendiğimiz sözcükleri" paylaşmaya götürdüğümüz bu öyküsel yolculukta emeği geçen herkese, okuyana, okutana teşekkürlerimi sunuyorum.
Israrlarıyla, eski denemelerimin birini bozup öyküleştirmemi sağlayarak beni bu paylaşıma dahil eden Jeahn Dar'c a ayrıca teşekkür ediyorum (Bu işlemi yaparken eski kazağı söküp, yünüyle atkı ören bir ninenin huzurunda hissettim kendimi )
Old 29-12-2007, 18:03   #97
Seyda

Ben de dereceye giren yazarlarımızı tebrik ediyorum.Gerçekten çok güzel bir yarışma oldu.Yazan ve okuyan herkese teşekkürler..
Old 29-12-2007, 22:42   #98
urfalı

Varsayılan urfalı

Sevgili Arkadaşlar!
"Urfalı" benim.

Av. Mehmet Yaşar Akyol
Aydın Barosu
Düzenleyenleri,katılanları, öyküleri okuyup değerlendirenleri kutlarım.
Birileri "Seç Bakalım" programından böyle işlere zaman bulmuyor da.
Sağ olunuz.
Old 29-12-2007, 22:46   #99
urfalı

Kendimi tanıtmakta gecikmemin nedeni salı gününden beri Urfa- Gaziantep-Adana- Antakya çevresinde sürekli yolda olmamdır.
Diyeksiniz ki insan, hep "yolda olmak" tadır.
haklısınız.
Old 29-12-2007, 22:48   #100
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan urfalı
Kendimi tanıtmakta gecikmemin nedeni salı gününden beri Urfa- Gaziantep-Adana- Antakya çevresinde sürekli yolda olmamdır.
Diyeksiniz ki insan, hep "yolda olmak" tadır.
haklısınız.

Evet, evet, bir hikayenin yazarını aradık, aradık, bulamadık. Günlerdir "Kimseler Yoktu"

Hoşgeldiniz ve tebrikler! Çok güzeldi, kaleminize sağlık.
Old 30-12-2007, 22:10   #101
_NALAN_

OKU...
dediniz siz, bende ŞİMDİ okuyabilirim dedim. Armağan bey hikayeniz ''Olmamanın' tek yolu ölmekti.' cümlesini yazmış. Beynimde döndü döndü cümle akacak yol bulamadı. Peki şimdi biz ÖLMENİN TERSİNİ YAŞAMAK OLARAK ALIRSAK YAŞAYARAK Oluyormuyuz?
Old 31-12-2007, 11:09   #102
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
tevazu en büyük kibirdir
Bir ekleme (ya da muhalefet).
Hiç de değil. İnceliktir. Fazlası kibirdir.
Old 31-12-2007, 12:00   #103
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca
Bir ekleme (ya da muhalefet).
Hiç de değil. İnceliktir. Fazlası kibirdir.

Zaten yanlış anımsıyorum galiba. Son sahne -merdivenlerdeki replik- tam olarak böyle değil, tevazu üzerine değildi.

" Kibir ! En sevdiğim! " diyordu Al Pacino.
Old 01-01-2008, 17:12   #104
Av.Sabahat Aykın

Halk arasında buraya DAL denirdi. DAL ‘’Derin Araştırma Laboratuvarı’’ sözcüklerinin kısaltmasıydı. Laboratuvardaki tek araştırma yöntemi sorgulamaktı. ‘’Delilden suçluya ulaşma’’ yerine ‘’kişiden delile ulaşma’’ yöntemi uygulanırdı. Kişinin suçlu olup olmadığı ikrarından kolayca anlaşılırdı. İnkar ise mümkün değildi.

Hücrelerin bulunduğu koridorun dışından bir yerden korkunç sesler geliyordu. Sorguya alınanlar acı verilmesine ara verildiğinde yalvarıyorlardı. Yalvarırken sesleri insan sesi olarak duyuluyordu. Ama sonra yine acı verildiğinde bağırıyor; bağırırken insanlıktan çıkıyorlardı. O yıllarda henüz müdafiin sihirli gücü keşfedilmemişti. Şüphelinin sorgusunda müdafi bulunması zorunlu değildi. Bazı ülkelerde böyle bir kural olduğunu yabancı filmlerde görüyorduk.

Acının gerçek sesini ilk kez burada duyuyordum. Sorgu kuyruğunda beklerken bu sesleri duymak korku vericiydi. Kafamda kabaca tarttım: Burada çekeceğim büyük acıları terazinin bir kefesine koydum. Buradan çıkınca yaşayacağım küçük mutlulukları terazinin öbür kefesine koydum. Terazi korkudan titriyordu. Ölü veya diri ama hemen şimdi buradan çıkmalıydım; diri çıkmam olanaksızdı. Hamlet kadar bekleyecek zamanım yoktu. Sorgulanma sırası hızla bana geliyordu. Artık bağıranların sayısını, bağırma süresini takip edemez olmuştum.
Old 01-01-2008, 17:25   #105
Av.Sabahat Aykın

Önemli teşekkürler

Bu yaşanmış öykü bana,yıllar öncesinde yaşanan ve unutmaya çalıştığım anılarımı anımsattı...Bu hainliklerin bir daha yaşanmaması için unutulmaması gerekir..Bunların önüne geçilmesi için de yöntem ceza usul yasasının değişmesi kadar,uygulayıcıların yüreğinin adalet,barış ve insan sevgisi ile dolu olmasından geçer!..Yazar arkadaşımızın kalemine ve yüreğine sağlık..
Old 02-01-2008, 10:07   #106
Alper Günay

Turk Hukuk Sitesi'nin tum yazarlarin adlarini aciklayacagini dusunmustum. Ama oyle olmadigini goruyorum. Ote yandan,Sayin Sehper Ferda Demirel (hakli olarak) Kara Papaz'in yazarinin da gizli kalmamasini istiyor.

Kara Papaz 2005 yilinda, Kibris'ta yazdigim bir oykudur. Tarafsizligi saglamak icin rumuz kullanmayi (Sagalassos) uygun gordum. Ayrica dogru bulmadigim icin kendi oykume (ve oteki arkadaslarin oykulerine) oy kullanmadim.

Derece alan arkadaslari ictenlikle kutlarim.
Old 02-01-2008, 11:34   #107
av.semire nergiz

Ben Kara Papaz İle Kimseler Yoktu öyküleri arasında seçim yapmakta çok zorlandım ve en sonunda her ikisine de oy verdim.....Her iki arkadaş da çok çok güzel yazmış,kendilerini tebrik ediyorum.

Her iki hikayeyi de şiir tadında okudum adeta......
Old 18-01-2008, 20:37   #108
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Plaketin ve ödül töreninin fotoğraflarını ne zaman görebileceğiz?
Sanal Yarışmamızın ödül görenini de sanal yapmak zorunda kaldık, zira dereceye giren üyelerimizin her biri Türkiye'nin ayrı bir noktasında. Bu nedenle ödül törenimizi de THS'nin başkenti olan bu forum içinde yapmamızı anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Ödüllerimizi tüm üyelerimizle fotoğraf formatında burada paylaşıyorum, plaketler dereceye giren yarışmacılarımızın adreslerine dün gönderilmiştir, hepsini tekrar tebrik ediyoruz.

Old 18-01-2008, 20:45   #109
Armağan Konyalı

Sayın Admin

Büyük bir incelikle hazırlanmış ödülümün kırmızı kadife kutusunu mutlulukla açtım.

Büyük onur duydum; kutum hep açık kalacak.

Saygılarımla
Old 18-01-2008, 21:07   #110
Opioid

Varsayılan sonsuz teşekkürler.....

şu hale bak..
hikaye yarışmasında derece alıyorsun ve hiç bir şey yazamıyorsun ne kadar sevindiğini belirtecek..
Ne denir ki..
Kurye odama geldiğindeki duygu durum bütününü sanırım üstad Michalengelo'dan şu dize daha iyi anlatacak..

KAVABANGA!!!
Saygılarımla..
Old 18-01-2008, 21:32   #111
Doç. Dr. Özge Yücel

Ödüller harika olmuş, yeniden kutlarız. Bu ödüller de THS tarihinde yerini almış oldu, ne mutlu THS'ye!
Old 18-01-2008, 21:58   #112
Gülümse

Ödülleri görünce gerçekten duygulandım...

Sevgili Admin'e özellikle inceliği için teşekkür ederim.
Old 21-01-2008, 15:49   #113
Ahmet Turan

Sayın Admin

Nazik ve zarif biçimde hazırlanmış ödülümü sevinçle ve heyecanla açtım. Çok mutlu oldum. Duygulandım.

Teşekkür eder saygılar sunarım.
Old 26-04-2008, 10:10   #114
Av.Ayşe Batumlu

Merhaba;
Öyküleri okumak istedim ama açılmıyor, daha doğrusu ben açmayı beceremedim sanırım.Nasıl açıp okuyacağım?
Old 26-04-2008, 10:28   #115
Doç. Dr. Özge Yücel

Öyküleri okumak için bu konunun ilk sayfasına giderek 2 ila 12. mesajlara bakabilirsiniz.
Old 09-10-2009, 10:35   #116
Av.Ferahfeza

Sayın Admin,
Bir öykü yarışması daha olursa çok sevinirim.Öyküleri okudum harikaydı ve yeni harikalar da görmek istiyorum.Teşekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi