Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

sahte yosun hapları

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-05-2007, 19:37   #1
nakil

Varsayılan sahte yosun hapları

Son zamanlarda sahte yosun hapları hakkında çok şey duydum.Hastanelerin yogun bakımına düşenler , ölenler gibi...Merak ettiğim bununla ilgili adli merciilere intikal eden bir suç duyurusu oldu mu?? Daha doğrusu bu tür şikayet takibi yapan , dava açan meslektaşımız var mı aramızda?? Varsa netice nedir??
Old 09-05-2007, 19:48   #2
ad-hoc

Sayın Nakil, Suç duyurusu değil fakat yaklaşık 2 ay öncesine kadar ben de bu ilacı kullandım. Meslektaşlarımızı - pek yeri olmasa da- uyarmak isterim. Sakın kullanmayın. Hiçbir hayati tehlike yaşamadım fakat hapı alınca yüzde yanma, sürekli tokluk ve yemek yememe duygusunu arttırma özelliğine sahip ki, araç kullananlar için ayrıca asla tavsiye etmiyorum
Old 09-05-2007, 21:59   #3
Av.Suat Ergin

Sayın nakil,

Marka adlarını sildim. Devam edeceksiniz THS kuralları gereği marka isminin zikredilmemesi gerekir.

Saygılarımla
Old 09-05-2007, 22:34   #4
nakil

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sayın nakil,

Marka adlarını sildim. Devam edeceksiniz THS kuralları gereği marka isminin zikredilmemesi gerekir.

Saygılarımla

Uyarınız için teşekkür ederim.THS kurallarını ihlal etmek gibi bir amacım yoktu..Hiçbir zaman da olamaz..
Old 09-05-2007, 23:50   #5
Av.Ayse E.

ismini zikredemedigimiz ilac o halde sahte degil... ...
ikrarda mevcut neden adli mercilere intikal etsin olay...
saygılarımla...
Alıntı:
Yazan ad-hoc
sürekli tokluk ve yemek yememe duygusunu arttırma özelliğine sahip

Old 10-05-2007, 00:21   #6
Av. Can DOĞANEL

Sağlık Bakanlığı satışının durdurulmasına ve mahkeme kanalı ile imha ettirilmesi gerektiğine ilişkin genelge yayınlamış..

T.C
SAĞLIK BAKANLIĞI
İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü
SAYI: B.10.0.IEG.0.11.00.11.019943 TARİH: 06/04/2007
KONU: Kaçak İlaç

…….. VALİLİĞİNE
( İl Sağlık Müdürlüğü )

Bakanlığımızca izinli olmayan, kaçak olarak yurda sokulan ve kaçak olarak üretilen xxxx Zayıflama Yosun Kapsülü adlı ürünün aktar ve baharatçılarda, hatta eczanelerde satıldığına ve bu ürünün kullananlarda ciddi yan etkiler olduğuna dair tarafımızca şikayetler gelmektedir.
Ayrıca kaçak olarak ele geçirilen söz konusu ürüne ait numunenin inceleme ve analizi sonucunda da içeriğinde doktor kontrolünde kullanılması gereken bir ilacın etkin maddesi olan Sibutramin tespit edilmiştir.
Bilindiği üzere 1262 sayılı İspençiyari ve Tıbbi Müstahzar Kanunu gereğince Bakanlığımızdan ruhsat/izin alınmadan ilaçların imali, ithali ve satışı yasaktır.Bu şekilde izinsiz olarak ilaçları imal/ithal etmek, bilerek satmak veya satılığa arz etmek veya sattırmak aynı kanunun 19.maddesi gereği kaçakçılık olarak tanımlanmıştır.
Bu nedenle; ilgili yerlere gidilerek,halkı yanıltarak yanlış kullanıma neden olan ve toplum sağlığını tehdit eden söz konusu ürünün imali, ithali ve/veya piyasaya verildiğinin tespiti halinde, mühür altına alınarak imal /ithal ve satışının durdurulması ve mahkeme kararıyla imha edilmesi gerekmektedir.
İlgili firmalar hakkında yürürlükte olan mevzuat doğrultusunda yasal işlem başlatılarak sonucundan Bakanlığımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.
Bilginizi ve gereğini rica ederim.

Dr. Halil AKAR
Bakan a.
Genel Müdür Yardımcısı
Old 10-05-2007, 12:11   #7
OLCAYK

Bende bir kere kullandım, ancak bu bile ne kadar hata yaptığımı görmeme yetti. Bir gün içinde fiziksel etkileri dışında yaşattığı olumsuz ruhsal etkileri sayamam bile. Kimse kullanmasın lütfen.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi