Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Adliye Duvarı Staj ve mesleki dayanışma ilanları, hukuk panel, konferans, toplantı haberleri ve hukukla ilgili her türlü ticari nitelik TAŞIMAYAN duyurular. Tarih içeren aktiviteleri ayrıca Hukuk Takvimize de işleyebilirsiniz.

Stajyer Avukat Aranıyor(İzmir)

Yanıt
Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-09-2007, 09:56   #1
serkandeu

Varsayılan Stajyer Avukat Aranıyor(İzmir)

Özel hukuk ağırlıklı hukuk büromuza stajyer avukatlar ve yeni mezun hukukçular alınacaktır. İlgilenenler için telefon numarası: 0 232 483 38 96 - 441 67 42 - 425 59 51.
Old 14-09-2007, 13:06   #2
av.husniye guldal

merhaba ben osmaniye de staj yapıyorum.stajımın bitmesine 46 gün kaldı.Çalışmek için şartlarınız nelerdir.
Old 14-09-2007, 13:42   #3
justice is lost

Aslında ilk önceliğimiz stajyer almak. İlerleyen zamanlarda avukat almayı da düşünebiliriz.

Fakülteden 4 yılda mezun olan, tercihen yabancı dil bilen, herşeyden önemlisi "dürüst" arkadaşlara kapımız açık. İrtibat numaraları serkandeu adlı arkadaşımın yukarıdaki mesajında mevcut.
Old 15-09-2007, 13:41   #4
lawstudent

sayın justice is lost sadece merak ettiğim için soruyorum. tercihen yabancı dil bilen arkadaşlarla çalışmak istediğinizi belirtmişsiniz. yabancı dil bu kadar önemli mi ve nerelerde kullanılır. yabancı dil öğrenmek isteyen biri olarak cevap verirseniz çok sevinirim.
Old 16-09-2007, 21:06   #5
justice is lost

Alıntı:
Yazan lawstudent
sayın justice is lost sadece merak ettiğim için soruyorum. tercihen yabancı dil bilen arkadaşlarla çalışmak istediğinizi belirtmişsiniz. yabancı dil bu kadar önemli mi ve nerelerde kullanılır. yabancı dil öğrenmek isteyen biri olarak cevap verirseniz çok sevinirim.

Evet yabancı dil bilmek günümüzde çok önemli. Hatta zorunlu. Sizce de öyle değil mi? Sadece hukuk alanında değil, hayatın her alanında gerekli olan bir şey haline geldi yabancı dil...

Hukukta yabancı dilin önemi ortada. İki yabancı ülkenin insanları arasındaki iş görüşmeleri, yazışmalar, sözleşmeler vs; hep ortak bir dil ekseninde -özellikle ingilizce- gerçekleştiriliyor. Böyle işlerde ortaya çıkan hukuki ihtilafların veya küçük sorunların halledilebilmesi, sözleşmelerin doğru yorumlanması için biz hukukçuların yabancı dile hakim olması şart.
Old 17-09-2007, 12:33   #6
lawstudent

anladım.teşekkür ederim.yabancı dil öğrenmeyi askıya almayacağım zaten belli bi birikimim var onun üstüne profesyonel bi ingilizce eğitimi de alarak kendimi geliştirme düşüncesindeyim.
bunun yanında sormak istediğim bir şey daha var.avukatlık mesleği içinde ingilizce bilenlerin sayısı hakkında bi fikriniz var mı.Yani kesin sayısal bi cevap istemiyorum, işte genellikle biliniyor ya da ingilzce bilenlerin sayısı az değil ya da çok değil gibi cevaplar da olabilir.Bu dili öğrenmek bana avantaj sağlar mı o yüzden soruyorum.
Old 17-09-2007, 12:47   #7
justice is lost

Alıntı:
Yazan lawstudent
anladım.teşekkür ederim.yabancı dil öğrenmeyi askıya almayacağım zaten belli bi birikimim var onun üstüne profesyonel bi ingilizce eğitimi de alarak kendimi geliştirme düşüncesindeyim.
bunun yanında sormak istediğim bir şey daha var.avukatlık mesleği içinde ingilizce bilenlerin sayısı hakkında bi fikriniz var mı.Yani kesin sayısal bi cevap istemiyorum, işte genellikle biliniyor ya da ingilzce bilenlerin sayısı az değil ya da çok değil gibi cevaplar da olabilir.Bu dili öğrenmek bana avantaj sağlar mı o yüzden soruyorum.

Sn. lawstudent;

Ne yazık ki avukatların çok büyük bir çoğunluğu yabancı dil bilmiyor, bilenlerin ise çok küçük bir kısmı mesleklerinde yabancı dili kullanıyor. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Madem belli bir birikimin de var, İngilizce'ni ilerlet; Oxford, Longman vs. yayıncıların intermediate - upper int. - advanced seviyedeki kitaplarını edin ve oku, yabancı internet sitelerinde gezin, ingilizce dergi ve gazete okumaya çalış, Türkçe alt yazılı film seyret, içerisinde bol konuşma olan PC oyunları oyna... Bunların sana inanılmaz derecede katkı yaptığını göreceksin.

İngilizce'yi meslekte kullanır veya kullanmazsın, ama bu dili mutlaka iyi öğren...
Old 17-09-2007, 20:03   #8
lawstudent

tekrar teşükkür ederim syn.justice is lost. dediklerinizi yapmaya ve özellikle de bu senemi(3.sınıfım) dolu dolu geçirmeye çalışacağım.En çok hoşuma giden de altyazılı filmleri okuma tavsiyeniz oldu.Zaten en sevdiğim hobilerim arasındadır bu
Bu dili gerçek anlamda öğreneceğim ve umarım meslekte de kullanırım.
Old 24-09-2007, 09:55   #9
serkandeu

İlanı yenileme gereği duyduk. Stajyer arayışımız devam ediyor.
Old 27-09-2007, 14:56   #10
justice is lost

Evet, stajyer avukat arıyoruz. Büromuz İzmir Konak'ta bulunuyor.

İlgilenen adaylar için telefon numaralarımız:

483 38 96 - 441 67 42.
Old 05-10-2007, 09:43   #11
Av_Ece Altunay Önal

Fikrinizi merak ettiğim için soruyorum sayın justice is lost; neden "fakülteyi 4 yılda bitiren"?? Sizce daha başarılı mı oluyorlar?
Old 05-10-2007, 10:41   #12
justice is lost

Alıntı:
Yazan av_ecealtunay
Fikrinizi merak ettiğim için soruyorum sayın justice is lost; neden "fakülteyi 4 yılda bitiren"?? Sizce daha başarılı mı oluyorlar?

Sn. Ece Hanım;

"Fakülteyi 4 yılda bitirmiş olma şartı" bana ait bir tercih değil. Birlikte çalıştığım "üstad" avukatlarımızdan biri bunun önemli olduğunu söylüyor. Bir bildiği mutlaka vardır...

Saygılarımla, iyi günler ve iyi çalışmalar dilerim.
Old 08-10-2007, 11:18   #13
justice is lost

Stajyer alınmıştır, ilginize teşekkürler...
Old 02-04-2008, 10:41   #14
serhatçetin

Sayın Justice is lost,
Ben Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf ögrencisiyim. Bu yıl okulda 5. senemi geçiriyorum ve İstanbul'da bir hukuk bürosunda çalışıyorum. Upper Advanced seviyede İngilizce'm var. Bilhassa Ceza ve Ticaret Hukuku alanlarında kendimi başarılı buluyorum.İcra işlemlerine dair sıkıntı çektiğim hiçbir konu yok , özel hukukun her alanında, bir yıllık çalışma hayatıma oranla azımsanmayacak sayıda dilekçem adliye arşivlerinde çoktan yerini aldı vs vs...
Peki bunlar ne işe yarıyor?
Üstad'a saygımız sonsuz ancak asıl önemli olan şahsın okulunu 4 yılda bitirmesi değil sahip olduğu vasıflardır. Bizim ülkemizde stajyer avukat ancak haciz avukatı olarak yorumlanmakta. Hatta bir çok yerde fotokopi çektirip, çay demletmek, "AYAK İŞİ " diye tabir edilen işler için alınmakta. Ayda 300-400 YTL maaşa da çalışıyor nasıl olsa??? Hiçbir stajyer çay demlerken ingilizce kullanmaz , fotokopi makinasındaki İngilizce'yi de normal orta zekaya sahip herkes çözebilir. Yabancı dile sahip olanlar da yabancı dillerini ancak ve ancak bahsettiğiniz altyazılı filmlerde kullanmakta zaten.Yabancı dil şartı koyan her 3 büronun 2si tarihinde yabancı dil gerektiren dava almamış. Stajyer aramakla "evlenilecek kız aramak" arasında fark vardır. Stajyerlerin hakettikleri saygıyı görmesi temennisiyle...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi