Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Bir Uçurumdur Hayat

Yanıt
Konu Notu: 9 oy, 4,89 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-08-2008, 23:34   #421
Kemal Yıldırım

Hayat o kadar garip ki, onu kelimelerle anlatamıyorum..
Old 16-08-2008, 11:43   #422
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sayın Atahun;
Sözümü tuttuğunuza sevindim.Şehper hanım da çok haklı ama vallaha sanırım zorlukların daha zorlayıcı olacağından emin olmaktan mıdır ya da hazıra alışkın zaten olmadığımızdan mıdır bu cümle bir anda parmaklarımın arasında yuğuruldu ve bu sayfayı süsledi..
Old 16-08-2008, 13:43   #423
Av.Mehmet Saim Dikici

Ölüm, kendini anlatamayan (ifade edemeyen) insan gibidir... hırçındır, telaşlıdır. Henüz vazifesini yapamamışlığın huzursuzluğundadır.
Old 22-08-2008, 18:22   #424
Nur Deniz

Varsayılan Hayat

Alıntı:
Yazan Saim
Ölüm, kendini anlatamayan (ifade edemeyen) insan gibidir... hırçındır, telaşlıdır. Henüz vazifesini yapamamışlığın huzursuzluğundadır.
İkisinide yalnız yorumlamak istemem, birini ben yaşarken sevdiğimde görmek istemem, birinin gerçekten onurlu ve gururlu olmasını isterim, birinin mutlu , bir diğerinin kolay olmasını isterim. ikisinide birbirinden ayrı düşünemem, biri varsa diğeri yoktur. Aslında asla ayrılmazlar. Ölüm-Hayat .ok düşünmemiz gereken iki varlıktır sadece. Ruh halimize göre yorumlar geçer birini sürdürür , diğerine yaklaşırız.
Old 22-08-2008, 18:26   #425
Nur Deniz

Varsayılan Hayat- Yaşam

Yaşamalı bence insan bütün duyguları kendince, ama sadece kendine göre..Hesap etmemek ne güzel olurdu .. Bu sadece benim demek..
Korkmalı yerine göre , kalbi patlarcasına. Kaybetmekten, sevmekten, özlemekten, sevilmemekten, nefretten, terkedilmekten, artık neden korkuyosa, korkmamaktan bile korkabilir mi insan?
Yaşamalı insan .. Bazen amaçlı , bazen amaçsız, amacı amaçsız yaşamalıda olabilir.
Benim yaşam amacım amaçsız yaşamak, ben bundan sonra amaçsızca yaşamak gibi bir düşünce düşüncesizliğine sahibim demeli.. Desin..
Mesela yazarken , konuşurken, anlatırken kelimelere takılmamalı . Cümle kurma gibi bir gayreti bile olmamalı.. Hangi kelime uygundu acaba anlatabildim mi?? dememeli. Ya aman anlarsa anlasın )YA DA KONUŞMANIN NE GEREĞİ VAR Kİ DEMELİ..
Sevmeli insan . Sadece kendi için, kendi kendine sevebilirmi?? Sever,kime ne ki, sana ne ki benim sevgimden , ben seni seviyorsam sana ne?? Demeli.Ya da hiç bir şey demese de olur..
Tıpkı eskiden yaptığı gibi öylesine yazmalı. Kim alırsa onda patlasın misali. Bana ne demeli.. İşine yararsa kullansın ben söleyim de kim ne anlarsa anlasın. Bana ne diyebilmeli.. Demeli..
Devamlı uygun kelime , uygun tavır, uygun durum, uygun davranış, uygun seçenek, amaaaaann ne olur ki ?? 3-5 Saniyelik hayatın hepsi acı geçsede lafı mı olur . Nasılsa geçer..Mükemmel olsan da olmasanda . Boşvermişliği de yaşamalı insan ..
Acıyıda yaşamalı ama o kadar yaşamalı ki , artık hiç bir şeye acımayacak kadar .. Ne güzel , ne zor olurdu..
Acabalar olmadan yaşasa insan , tereddütler de olmadan aklına ilk gelene göre..
Sorumsuzca yaşasa ne olurdu sanki?? Başkasının sorumsuzluğundan bize ne denseydi , kimseye de borçlu kalmadan..
Çalışmak ya da dinlenmek zorunda kalmasaydı mesela?? Hiç bir şeyin hesabı sorulmadan.
Öfkeyi de yaşamalı bence , kini de intikamı da, öc almayı da bilmeli. Alabilseydi mesela.. Sadece ufak bir tebessüm için dünyayı alt üst etmeye değecek kadar biri olsaydı mesela. Olabilseydi..Neden öfkeleneyim ki?? Ne gereği var ki deseydi, demeyecek kadar önemsemeseydi öfkeden sonra ..
Ne güzel olurdu. Sorumsuz, düşüncesiz, amaçsız, vicdansız, gereksiz yaşamak.
Bir diğeri bundan etkilenmeyecek ve zerre kadar iyiliğin ve kötülüğün hesabı sorulmayacak olsaydı.
Old 25-08-2008, 16:23   #426
yağmurdamlası

Hayat bazen emeklemekle yürümektir bazen sevdiğine koşarcasına heyecanlanmaktır bazen emdiğin sütün burnundan gelmesi bazen dudağın yanındaki gamzedeki bir hüzün çukurudur..
Old 27-08-2008, 19:23   #427
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan yağmurdamlası
Hayat bazen emeklemekle yürümektir bazen sevdiğine koşarcasına heyecanlanmaktır bazen emdiğin sütün burnundan gelmesi bazen dudağın yanındaki gamzedeki bir hüzün çukurudur..

Gene de güzeldir...
Old 27-08-2008, 19:27   #428
yağmurdamlası

Güzeldir Nur elbette ama işte cilvesini de yapıyor hayat....
Old 27-08-2008, 22:53   #429
Av. Semra CANPOLAT

Gemiler gibi dünya
Gemiler gibi hayat
Gemiler gibi sevda
Geçip gidiyor,geçip gidiyor...
Old 30-08-2008, 15:32   #430
yağmurdamlası

Uçurumun ucunda denizin sesini mi dimliyoruz yoksa ayağımız katıp kayalıklara takılı mı kaldık...Yoksa rakı sofrası mı açtık?Yok yok uçurumun kenarında artistlik poz veriyoruz belki de kumsaldaki sarısına karşı...
Old 01-09-2008, 22:24   #431
Av.Duygu Keleş

Çok yüksekten atladım bu sefer.Umarım çakılmam.Allahtan belime ip bağlamıştım bu sefer.Ucunu da sağlam bir kayaya.Hadi hayırlısı...
Old 01-09-2008, 22:27   #432
Av.Mehmet Saim Dikici

Kayaya bağlı Bungee Jumping mi? Hayırlısı olur inşallah.
Old 02-09-2008, 15:09   #434
uSaRe01

Alıntı:
Yazan adnan koray
Hayat bir uçurum olamaz çünkü çok alçak.

Sayın Koray biraz insaflıymış, üstad NFK'nın tabiriyle bence hayat bir çukurdur.
Old 02-09-2008, 15:29   #435
supernatural

bir uçurumdur hayat...
....içinde kaybolduğunuz büyük bir muamma
Old 02-09-2008, 19:23   #436
yağmurdamlası

Kaybolmayız ya ellerimize el fenerlerini almayı unutmayalım...
Old 02-09-2008, 20:17   #437
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
bir uçurumdur hayat...
....içinde kaybolduğunuz büyük bir muamma

Katılmıyorum. Bence: Bir uçurumdur hayat. Kaybetmez kimseyi, sadece parçalar... )
Old 02-09-2008, 20:21   #438
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ne alıp veremediğiniz var hayatla

Ne veriyor da alamıyoruz ya da...

Bence bütün mesele bu
Old 02-09-2008, 20:39   #439
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Ne alıp veremediğiniz var hayatla

Ne veriyor da alamıyoruz ya da...

Bence bütün mesele bu

Ömrümüzü veriyoruz. Daha ne verelim.
Old 02-09-2008, 20:40   #440
Av.Mehmet Saim Dikici

Tomurcuklar kırmızıdır,
Güller daha fazlası,
Ne gün doğar,
ne güneş, ne çocuk, ne ay...
dahası..

10/12/2007 12:40:23 Yazan: Mavi yani "Ben"
Old 02-09-2008, 20:42   #441
Av.Mehmet Saim Dikici

Bir rüzgar esse,
Bir yağmur sağanak
Bir süpüren sel gelse,
Ya da hiç gelmese...

Biri mavi, biri renksiz
Biri sulu biri susuz
geniş bir tarla olsa,
Yok yok vazgeçtim hiç olmasa...

Bir kayık, diğeri de kayık
İki kayık,
Bir kavga
Bir polis
Kayıkçılar
Kavgası...

21/08/2006 : 21:50:40 Yazan: "Mavi" yani yine "Ben"
Old 02-09-2008, 20:47   #442
Av.Mehmet Saim Dikici

yazı buysa,
çekeriz,
uzasın diye değil,
esnesin diye ...

17/08/2006 : 16:25:56 Mavi-Yine "Ben"
Old 02-09-2008, 20:54   #443
Av.Mürsel SARI

Hayat, tarifi bile zor ama kıyasa açık Köroğlunun: "toprak için dillendirdiği türkü" ye benzer....
Old 02-09-2008, 23:02   #444
Av.Duygu Keleş

Kadri kıymeti bilinmeyen,
insafa ise hiç gelmeyen,
başa sarıp silinmeyen,
gidilince gelinmeyen,
Hayat.

İster uçur,ister düşür,kanadımı kır güçten düşür.İş işten geçti çıktım yola,otur gerisini sen düşün.
Old 05-09-2008, 01:26   #445
Av.Emin

Benim anlıyamayacağım kadar kısa,
Benim anlatamayacağım kadar uzun,
Hayat işte...
Old 05-09-2008, 01:32   #446
Av.Emin

Bazen bir tebessüm yüzlerde,
Gözyaşı yağmurdur gözlerde,
Bir tomurcuktur filizlerde,
Hayat işte...
Old 05-09-2008, 01:40   #447
Av.Emin

Doğmak suçum,yaşamak cezamdır.
Ölmek ise senin bana çıkardığın aftır.
Beni affetmeni bekliyorum.
Hayat işte...
Old 05-09-2008, 23:54   #448
Av.Duygu Keleş

Ne kadar da gerilmiş ipler.
ha koptu ha kopacak lifler.
Sen orda ben burda bekler.
hayat derde dert,güne gün ekler...
Old 06-09-2008, 00:27   #449
Av.Emin

Gönülden gönüle bir ipsin,
Üzerinden düşen cambaz gitsin,
Nerde başladın ki orda bitsin,
Hayat işte...
Old 06-09-2008, 12:31   #450
Zeki

Hayat iflas ettiğin halde borçlarından kurtulamamaktır,
Hayat geleceğe bakabilmek için geçmişi temizlemek istemektir.
Bıkmaktır, bıkmak usanmaktır bir bataklıktan.
Hayat bazen ölmek istemektir arsız pençelerinden kaçmak için....

Hayat sonuna gelmek istemektir bazen, sıkıntılarıyla gömmek istmektir toprağa. Düşmekten bıkmaktır uçurumdan artık, ''bitsin artık bu uçurum!'' demektir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi