Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Avukatlık Staj Yeri Konusunda İkilem

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-08-2012, 09:56   #1
Semender33

Varsayılan Avukatlık Staj Yeri Konusunda İkilem

Merhabalar Forumda yeni bir üye olarak Eylül ayının ortasında avukatlık stajıma başlamayı düşünüyorum. İstanbul Üni. Hukuk Fakültesi mezunuyum ve okul hayatım boyunca İstanbul'da avukat yanında çalıştım, memleketim ise Mersin. Stajıma İstanbul'da başlamayı düşünüyorum ama İstanbul'da 1-2 yıl çalıştıktan sonra Mersin'e dönmeyi planlıyorum. Mesleğime ve stajıma memleketimde mi başlamak daha iyi olur yoksa İstanbul da mı? Şimdiden deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Old 30-08-2012, 14:16   #2
KAGEMUSHA

Sayın meslektaşım ben stajımı memleketim olan kayseride yaptım ve mesleğimi ankarada icra etmeye başladım.Size nacizane tavsiyem mesleğinizi nerede devam ettirecekseniz stajıda orda yapmanız olacaktır.Hem adliye personeliyle tanışmanız ,hakim ve savcılarla tanışma ve çalışma ortamı yakalayabilmeniz açısından.Ben halen bunun zorluğunu çekiyorum.
Old 30-08-2012, 17:24   #3
Semender33

Tavsiyeniz için teşekkürler. Haklısınız okul süresince yanında çalıştığım avukat sayesinde adliye, belediye, vergi dairesi...derken tüm kamu kuruluşlarında tanıdığım işimi daha kolay ve hızlı yapacak kişilerle tanıştım. Ama kafama takılan konu İstanbul'daki staj ile Mersin'de yapılacak olan bir stajın bana katacağı bir olur mu?
Old 31-08-2012, 15:08   #4
Av. Erdem Akçay

Stajı hangi şehirde yapacağınızdansa, hangi avukatın yanında yapacağınız önemlidir. İcra bürolarından uzak durmak kaydıyla, uzmanlaşmak istediğiniz alanda ağırlıklı olarak çalışan bir avukatın yanında çalışmanızı öneririm. Dolayısıyla, en azından ceza hukuku ya da ticaret hukuku diye kendinize bir yol çizmelisiniz.

Stajın adliye bölümünden zaten bir katkı beklemeyin.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi