Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Gayrimenkul Satışından Gelen Para Üzerinde Haciz Devam Eder Mi?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-03-2011, 17:59   #1
nemesis34

Önemli Gayrimenkul Satışından Gelen Para Üzerinde Haciz Devam Eder Mi?

İyi günler,

Borçluya ait gayrimenkul 2009 yılının sonunda ipotek alacaklısı tarafından üzerinde haczimiz bulunan borçluya ait gayrimenkul satılmıştır. Satıştan sonra ipotek alacaklısına ödeme yapıldıktan sonra 2010 ocakta 40.000 TL kalan meblağ 1. sıra haciz alacaklısına sıra cetveli yapması için gönderilmiş. Bizim haczimiz 5. sırada ve satış tarihi itibari ile gayrimenkul üzerindeki tüm hacizler devam ediyormuş. Fakat bu gün itibari ile paranın gittiği 1. sıra haciz alacaklısı henüz sıra cetveli yaptırmamış olmakla dosyasıda takipsizlikten düşmüştür. Yine bugün itibari ile benim dosyamın haczi dışında sıra olarak benden önce hacizleri bulunan diğer dosyadaki hacizlerde (gayrimenkul satılmamış gibi düşünülürse) 2 yıl içinde satış istemediklerinden düşmüş oluyor. Bu durum içinden nasıl çıkacağımı bulamadım, yardımlarınızı bekliyorum. Bu paranın benim dosyama kalma ihtimali var mı?
Teşekkürler,
Old 18-03-2011, 12:54   #2
pallanco

Elbette var... Kendi dosyanızdan o dosyalara 100. md. bilgileri isteyin. Hacizlerin düşmüş olduğu bilgileri gelince de paranın gönderildiği o ilk dosyadan paranın sizin dosyanıza aktarılmasını isteyin.
Old 18-03-2011, 15:46   #3
nemesis34

Önemli

Alıntı:
Yazan pallanco
Hacizlerin düşmüş olduğu bilgileri gelince

İşte sorun burada benim dosyamdan sıra olarak önce olan dosyaların, satışı yapılan gayrimenkul üzerindeki hacizleri şatış tarihinde devam ediyormuş. Gayrimenkul satıldıktan sonra gayrimenkul üzerindeki hacizler satış parası üzerinde devam eder düşüncesindeyim fakat bu para üzerinde hacizler devam edecekse haczin düşme süresi ne kadardır? Bu süre ne zaman başlar?
Old 18-03-2011, 15:53   #4
pallanco

Normalde 100. md. bilgileri ne zaman sorulur ? Sıra cetveli yapılırken. Satış tarihinde haciz var, ama sıra cetveli yapılırken gelen cevapta düştüğü yazılıyor. Bu durumda para aktarılır mı yeniden ? Bence hayır... paranın paylaştırılma tarihidir bence önemli olan...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi