Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İstinaf ile alakalı çok acil yardım!!!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-04-2023, 22:50   #1
tst

Varsayılan İstinaf ile alakalı çok acil yardım!!!

merhaba değerli meslektaşlar. müvekkil vesayet altında. askerlik için bile uygun bulunmamış. mahallesinden biri bunu kandırmış. icrada haczedilmesin evini bana sat, sonra ben sana devrederim diyerek evi üstüne almış. bunu fark eden ağabey vesayet için başvurmuş ve almış. biz de tasarrufun iptali davası açtık. adli tıp muayenesinde, ilginç şekilde, akıl sağlığı yerinde görüldü. yerel mahkeme hile nedeniyle tasarrufun iptaline karar verdi. davalı istinafa gitti. bam adli tıp raporu nedeniyle davanın reddine karar verdi. bu sırada pandemi dönemiydi ve tam kapanma oldu. temyiz ücretini yatırırken teknik bir hata yaptım ve temyiz süresini kaçırmış oldum. bam'dan eski hale getirme talebinde bulundum ama reddedildi. ben de bu red kararını temyiz ettim. 2 yıl sonunda yargıtay bam kararını onadı. bu durumda benim yapabileceğim hiçbir şey kalmamış mı oluyor? lütfen bir çaresi olsun çok çaresiz kaldım. yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
Old 09-04-2023, 23:37   #2
drako

Tek yapılabilecek anayasa mahkemesine başvuru meslektaşım.
Old 12-04-2023, 19:38   #3
Av. HakanG

Alıntı:
Yazan tst
temyiz ücretini yatırırken teknik bir hata yaptım ve temyiz süresini kaçırmış oldum.

Temyiz ücretini, size verilen kesin sürede mi yatırmadınız? Eğer böyle ise ve size de tebligat usulüne uygun yapıldıysa, yapacak bir şey yok gözüküyor.

Mesleki sorumluluk sigortanız varsa, bu sigorta devreye sokulabilir (müvekkilinizin -eğer varsa- zararının giderilmesi bakımından).

Temyiz etseydiniz, davanın sonucun değişip değişmeyeceğine göre, sorumluluğunuz değerlendirilir diye düşünüyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi