Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Alacağı olan avukatlar istifa etti

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-02-2007, 09:40   #1
Av.S.S

Rahatsiz Alacağı olan avukatlar istifa etti

Alacağı olan avukatlar istifa etti

Antalya'da bir grup avukat, devlet tarafından görevlendirildikleri davalardaki alacaklarını 18 aydır düzenli alamadıkları gerekçesiyle Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) avukatlığından istifa ettiler. Antalya'da CMK nöbet listesinde yer alan bir grup avukat, adliye binası önünde basın açıklaması yaptı. Avukat Hakan Evcin, CMK avukatlığının, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kabul ettiği ve 19 Aralık 2006'da yürürlüğe giren yasayla "zulüm ve işkenceye dönüştüğünü'' savundu. Evcin, şöyle konuştu: "Yürütme organları, bu değişiklikten önce de avukatları köle haline getirmişken, bu koşullar düzeleceği yerde, daha da ağırlaşmıştır. Avukatlar, devletten alacakları sürüncemede bırakıldığı için, açlık sınırının altına düşmüştür." Basın açıklamasının ardından avukatlar, istifa dilekçelerini Antalya Barosu'na sundu. http://ads.sabah.com.tr/adserver/vie...ZjQ0Mw%3D %3D

http://www.sabah.com.tr/siy104.html
Old 01-02-2007, 12:08   #2
| Burak |

Devletten olan alacakların alınamaması önemli bir sorun haline dönüşüyor. sadece avukatlar değil bir ara eczacılarda bu durumdan şikayet edip sattıkları ilaç paralarını alamadıklarını söylüyorlardı. Bana göre getirilen kanun sosyal devlet anlayışına uygun tabiki avukat ücretleri zamanında ödendiği ölçüde.
Old 01-02-2007, 18:47   #3
OLCAYK

Varsayılan cmk

Antalyalı meslektaşlarımı kutluyorum, bu iş artık angaryaya dönüştü, angarya da yasak ya
Old 05-02-2007, 12:14   #4
av.seçil

terzi kendi söküğünü dikemezmiş aynı hesap bizimkisi kendi alacağımızı alamıyoruz barolarda tepki göstermiyor nedense... antalya daki meslektaşları duyarlılıkları ve tepkileri için tebrik ediyorum...
Old 05-02-2007, 12:52   #5
ÖZLEMS

Antal'yada bulunan meslektaşlarımızın verdiği tepki Türkiye sathında yaygınlaştığı ölçüde bu konudaki sorunun çözümü hızlanacaktır.Aslında meslektaşların tepkilerine mahal vermeden meslek örgütümüz olan baroların bu konuda tepki göstermesini isterdik.Fakat avukatlar meslek örgütleri tarafından maalesef yalnız bırakılmıştır.
Old 10-02-2007, 00:25   #7
avyesimcarikci

Antalyalı meslektaşlarım canı gönülden kutluyorum.Çok yerinde bir eylem. Av.seçil size katılıyorum mum dibine ışık vermez kendi alacaklarımızı alamıyoruz.
Old 13-02-2007, 16:30   #8
Av. Miyese

Bende CMK avukatıyım. Durumun bu şekle gelmesinde TBB'nin büyük hatası olduğunu düşünüyorum. Asıl bu konuda tepkisini göstermesi gereken kurumlar tepki gösteremiyor, bu cesareti kendinde bulamıyorlarsa bence TBB'ye hiç gerek yok. Görüldüğü üzere artık avukatlar bu oyalamalara kanmıyorlar ve de tepkilerini gösteriyorlar.
Old 13-02-2007, 21:51   #9
av.sgenc

TBB yalnızca, avukatlık mesleğine başlayabilmek için gereken izni (ruhsat) veren bir kurum haline geldi. Başka bir anlamı kalmadı...Nerede avukatların hakları, mesleki onur ve saygınlık, nerede TBB...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi