Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Bir firmadan gelen cinsel ürün mesajları

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-11-2013, 20:57   #1
kişiye özel

Varsayılan Bir firmadan gelen cinsel ürün mesajları

Herkese merhaba,

Ruhsatımı kısa bir süre önce alarak aranıza katıldım öncelikle şunu belirteyim, sorum aldığım bir davayla değil, benimle ilgili. başıma gelen rahatsız edici bir konuyla ilgili fikirlerinize ihtiyacım var. Cinsel ürün satışı yapan ve cep numaramı ne şekilde edindiklerini bilmediğim bir firma toplam üç-dört tane cinsel ürünlerini tanıtım amaçlı mesaj attı. Mesajların birkaçı iş esnasında, birkaçı da ailem ve arkadaşlarımın yanındayken geldi. Bu mesajlar dolayısıyla rencide olmam kişilik hakları ihlali kapsamında değerlendirilirip manevi tazminata konu olabilir mi? Peki ya numaramı iznim dışında edinmeleri?
Old 30-11-2013, 21:04   #2
manolimato_06

Manevi tazminat konusunda kişilik haklarınızın ihlal edildiğini ispat etmek oldukça zor görünüyor. Cinsel ürünün satışı yasak değil ki buna yönelik bir reklamdan ötürü kişilik haklarınız zedelensin...
Telefon numaranız da rastgele seçilmiş olabilir.
Old 02-12-2013, 10:58   #3
Adli Tip

Mesajın nereden geldiğini bir tarafa bıraksak bile, ticari işletmelerin bizlerin cep telefonlarını ucuz bir reklam mecrası olarak kullanmaya ve insanları rahatsız etmeye haklarının olmadığını düşünüyorum.

SMS'lerden bıkmıştık, şimdi bir de sesli aramada karşımıza çıkan banttan konuşmalar başladı.
Old 02-12-2013, 12:14   #4
Avrasya

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Mesajın nereden geldiğini bir tarafa bıraksak bile, ticari işletmelerin bizlerin cep telefonlarını ucuz bir reklam mecrası olarak kullanmaya ve insanları rahatsız etmeye haklarının olmadığını düşünüyorum.

SMS'lerden bıkmıştık, şimdi bir de sesli aramada karşımıza çıkan banttan konuşmalar başladı.

Aynı dertten uzun zamandır muzdarip bir ''müşteri'' olarak beni aradıklarında ben de onlara ''çok başarılı bir hukuk bürosu olduğumuzu ve son zamanlarda boşanma davalarında damping yaptığımızı, isterlerse kendilerini boşayabileceğimizi, evli değillerse çözüm ortaklarımız vasıtası ile kendilerini evlendirebileceğimizi'' söylüyorum. Artık çok eğlenceli olmaya başladı reklam aramaları...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi