Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

belediyenin bağışı

Yanıt
Old 29-03-2011, 21:46   #1
osman akdoğdu

 
Varsayılan belediyenin bağışı

merhabalar değerli meslektaşlar,
bir belediye uhdesindeki kensine 2005'te bağışlanmış ve bir kısmını da satın aldığı malları başka bir ildeki muhtaç insanlara belediyeler, kamu kuruluşları veya sivil toplum örgütleri vasıtasıyla veya doğrudan hibe edebilir mi?? iyi çalışmalar.
google_protectAndRun("render_ads.js::google_render _ad", google_handleError, google_render_ad);
Old 29-03-2011, 23:24   #2
Armağan Konyalı

 
Varsayılan

Sayın Osman Akdoğdu

Belediye Kanunu'nun 14.maddesi gereğince ''Belediyenin görev, sorumluluk ve yetki alanı belediye sınırlarını kapsar.''

Ayrıca belediyeler kendi sınırları içinde bile dilediğince bağış yapamaz:

- Belediye Kanunu'nun 14.maddesinde belediyelerin görev, yetki ve sorumlulukları sayılmıştır. Bu sayılanlar dışında iş ve bağış yapılamaz.

- Belediye Kanunu'nda belediyelerin bağış kabul edebilecekleri hakkında hüküm bulunmasına karşın bağış yapabileceğine ilişkin hüküm bulunmamaktadır

- Belediye Kanunu'nda bağışlar belediyenin gelirleri arasında sayılmış olmasına karşın belediyenin giderleri arasında yer almamaktadır.

Saygılarımla
Old 28-07-2011, 08:53   #3
avktderya

 
Varsayılan

merhaba
belediyeler şartlı bağış kabul edebilir mi?
saygılarımla
Old 28-07-2011, 08:58   #4
Armağan Konyalı

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan avktderya
merhaba
belediyeler şartlı bağış kabul edebilir mi?
saygılarımla
Belediye meclis kararıyla kabul edebilir:

BELEDİYE KANUNU
MADDE 18.- Belediye meclisinin görev ve yetkileri şunlardır:
g) Şartlı bağışları kabul etmek.

MADDE 38.- Belediye başkanının görev ve yetkileri şunlardır:
l) Şartsız bağışları kabul etmek.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Evlilik ve Organ Bağışı Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 3 18-01-2011 15:02
18.madde Uygulamasinin Arsa Bağışı şartı Av.Cananztrk Meslektaşların Soruları 0 19-10-2010 16:47
Organ bağışı! Ekin EKŞİ YILMAZER Hasta Hakları Çalışma Grubu 0 06-06-2008 20:35
organ ve doku bağışı uye 18849 Hukuk Soruları 0 12-01-2008 21:35
Rücu Şartlı Taşınmaz Bağışı hakkında Almıla Meslektaşların Soruları 4 21-03-2007 09:52


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04672694 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.