Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Nur'un Merdiveni

Yanıt
Old 18-10-2008, 20:46   #1
Nur Deniz

Varsayılan Nur'un Merdiveni

Benim bir merdivenim var.
Yıkıldı, yakıldı. Her defasın da yeniden kurdum. Masmavi denizden, berrak suyun , dibini görerek yürüyerek ilerledim.

Kendi etrafımda dönerek gözümün alabildiğince çevreye baktım.Sadece maviydi.Bir de gökyüzünde beyaz bulutlar…

Geniş basamakları var, etrafında gümüş renkli trabzanlar ve rengi beyaz mı beyaz..Göz alırcasına..Gökyüzüne uzayıp gidiyor. Ama basamaklar yormuyordu kimseyi. Geniş ve ferah.

Yorgunum. Güneş pırıl pırıl ama yakmıyor. Rüzgar saçlarıma dokunuyor, üşütmüyor, serinletiyor. Bir de suyun mükemmel yumuşaklığı..

İlk basamağa yükselmek için bir adım attım.Zamanında buraya koyduğum dostlarımı hatırladım.

Gülümsedim.

Çocukluktan çocuk arkadaşlarım.

Düşündüm zamandan uzakta.

Sonra bir adım daha attım yükseğe, ikincideyim.Okul sıraları geldi gözümün önüne.Andımızı ben söyleteceğim mücadelesi sonra.(Ya ben hep erken giderdim o zamanlar.Tabi ki benim hakkımdı.)

Kimdi sınıf birincisi? Ben mi? Yoksa Koray mı? Bendim…Çünkü aynı zaman da çok konuşurdum…

Sonra bir basamak, bir basamak daha..Hep insanlar aklıma geldi yukarı çıkarken. Dostlar, arkadaşlar, sevgiler..

Aşk, evlat, aile, işyerindekiler, hatta on yıl önce alışveriş yaparken mağazada tanıştığım mavi gözlü güzel., ilk hastam vs.. Kimi altta, kimi ortada, kimi yan yana. En tepe de ise ailem. Ve rahmetli babamın hayali. Herkes alışmış yerine..Alışmasalar iyi olurdu.

Benim basamaklarım hep değişir. Canlı gibi uzar, kısalır . Bazen düşen bir dostun arkasından ağlar da ağlar.Ben insanları bu basamaklara göre yerleştiririm.Haberleri olmadan.

Davranışlar adımdır.Güven ve sevgi de.Yerine razı olmayan hop yuvarlanabilir aşağıya. Kimi de bir cümle de hop ortada.

Biliyorum kimsenin bu durumdan haberi yok. Olsa belki de darılırdı.Ama merdiven benim değil mi ona göre yerleştirmekte benim hakkım.

Gönül de benim gönlüm…

Zirvenin son 3 basamağı boş uzun zamandır…

Oraya kimseyi koyamıyorum. Hoş ben koysam da yine söylemem.

Nur’un Gönül Merdiveni.

Sırdır…
Old 18-10-2008, 20:51   #2
Nur Deniz

Varsayılan Şafak Sökerken

En son güneşin doğuşunu ne zaman seyretmişti acaba ?Bir yıl, iki yıl, yıllar oldu dedi kendi kendine çok uzun yıllar..

Bu gece de uyumamıştı. Sıkıntılıydı. Ne zaman bitecek ve ben hayatımın ipini artık kendim çekeceğim dedi? Ne yapması gerekiyorsa yapmıştı, pes etmemişti..Yorulmuştu artık. Bıkmıştı güçlü olmaktan..Teselliye ihtiyacı varken, gerçekten içini döküp bağırarak ağlamaya ihtiyacı varken nasıl oluyorda gülüp yine insanlara koşabiliyordu?

Kendisi de bilmiyordu..

Yeniden kahve fincanını doldurdu..Kaçıncı oldu bu gece dedi ?Bilmiyordu onuda. Sessiz bir geceydi .Çıt yok..Kendi sesim bile yok dedi..Evlere baktı herkes uyuyordu . Saate baktı 03:45..

Kahve de bitmek üzere .Yenisi almak gerekli diye düşündü. Elindeki kumandayla şöyle bir dolaştı.Of ya ne bu kadınların hali.Cahilim diyorlar hala. Bu devirde cahilim demekte ne her yerde bilgi var. Sonra vazgeçti yoksa dedi nasıl avuturlar kendilerini..Saçma sapan korku filmi vardı. Neymiş vampirlermiş..Ya dedi şimdi herkes öyle ve saklanmaya ihtiyaç da yok göz göre göre kan emiyorlar..

Kahve yine bitti ..Sigara da kalmamış..Bırakacağım şu lanet şeyi artık hele eylülün 1 i bir gelsin atıvereceğim almayacağım ağzıma..Zor olacak diye düşündü..Ama hayatta kolay olan ne vardı ki?Sessizliği dinlemenin hayalini kurmak yıllarını almıştı...Komodinin üzerinde sadece 5 er tane bastırabildiği kitaplarına baktı..Gülümsedi ..Ama zaten dördünüzü hediye edeceğim sonra çok sonra da yayınlayacağım diye düşündü.. Biraz daha büyümeliydi..

Neydi o şarkı hatırladı..

Bir ay doğar ilk akşamdan geceden
Leylim leylim geceden...
Dağlar kış imiş yolcum üşümüş
..........

Madem soysuz gönlün yoktu bende
Niye doğru yoldan şaşırdın beni

Zor olmuştu ...Ayrılık..

Bir güzeli bir çirkine vermişler.
Nidem nidem vermişler..
Baş yastığı kendisine eş değil..
Nidem nidem dağlar kış imiş, yolcum üşümüş..

Seviyordu türküleri hep de sevmişti.
Ayağa kalktı balkona doğru yürüdü .. Perdeyi araladı ve dışarı çıktı..Karanlık iyice artmıştı demekki az sonra sabah olacaktı. Her yeni gün ona bir yüktü..Derin bir nefes aldı. Temiz havadan..Az kaldı dedi az.Güneş doğuyordu artık..

Bu ne güzel kırmızı bu ne güzel bir şafaktı.. Özlemişti.Ve artık bunu ben ara sıra yapayım dedi..Gün doğsun bakalım, günler geçsin di. Hayat ona daha ne getirecekti kim bilir?Kanser olduğunu öğrendiği gün geldi aklına çok gülmüştü .. Ben hayatımdan ne mikroplar temizledim, bir kaç hücrenin lafı mı olur demişti ve başarmıştı..O kadar da kötü değildi..

Herkes uyanmaya başlamıştı.. Sokaktan yavaş yavaş insanlar geçiyordu.. Balkonun kenarındaki asmadan bir koruk üzüm tanesi aldı ve ağzına attı..Ekşi de güzel dedi..

Yatak odasına gitti..Öylece uzandı.. Uyumuştu..

Uyandı ve saate baktı saat öğleni çoktan geçmiş..Mutfaktan bir bardak su aldı. İçti. Bir bardak daha içmek istedi..Telefonu çaldı..

Of dedi bir rahat huzur yok.
Açtı;
- Nur Hanım size bir müjdem var dedi bir erkek sesi..

Gülümsedi..

Ama beklemek çok yormuştu onu.
Bir kez daha uyumalıydı güvende hissederek kendini..
Haklı mücadelesi için dik durmaktan asla vazgeçmeyeceğini kendisi de bildiği için.

Yine şafakları seyredecektii..

Old 21-10-2008, 02:15   #3
Nur Deniz

Varsayılan Bir Hayali Sevmek..

Sevmek zor zanaatmış.Hiç te değil, insan sever bazen bir hayali bile.

Bile bile...
Old 23-10-2008, 10:31   #4
Nur Deniz

Varsayılan Kaybedersem Dayanamam!

Bazen kaybetmemek adına hayatımız boyunca kaybeder dururuz..

Her şeyden vazgeçerim ama ben , ..... kaybedersem dayanamam dediğiniz şey nedir?
Old 24-10-2008, 18:22   #5
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan hasan alp erdoğan
...yeni topiğiniz hayırlı olsun....
...selamlar...

akdevrim.istanbul.

Teşekkür ederim Sn Erdoğan, ama görüldüğü üzere pek ilgi çekmedi.

Saygılarımla..
Old 30-10-2008, 17:24   #6
Nur Deniz

Düşlerde savurduk, hayallerimizi

Bahar boşa geçti

Yaz geldi

Bu yakıcı güneşin altında

Ruhum üşümeyi özler şimdi

Yanağıma akan yaşlarım kaybolmasın

Çelik soğuğunda

Tenimi yaksın

Ama yine de aksın ki

Yaşadığımı hissedeyim
Old 31-10-2008, 00:11   #7
Nur Deniz

Her şey yarım

Aşklar da yarım, nefretler de yarım

Günler de yarım artık, düşler de

Bir gülen yüz yarım, verilen sözlerde yarım

Tuzlukta tuz, şişteki bluz yarım

Yarım hayat kısaca yarım

Ya diğer yarım?
Old 02-11-2008, 00:32   #8
Nur Deniz

Varsayılan Kimse İnanmıyor

Yorgunum.

Harabeyim.

Gülmüyorum , sadece palyaçoyum.

Bu bir maske, ağlamak istiyorum.

Sıkıntılıyım, huzursuzum, gergin ve tedirginim.

Yalnız kalmak istiyorum.

Sizinle hoş vakit geçirmem için beni eğlenmeye götürmeyin ya da aramayın, yalnız kalmak istiyorum.

Bana akıl vermeyin , ben zaten her yolunu düşündüm, lütfen bu istediğim konu da kalalım.Tekrar hatırlamak istemiyorum.

Bu konu ne sizi ne beni ilgilendirir.

Çözüm bu değil.

Diyorum ama hiç kimse benim sözüme inanmıyor.Ya ben beni tanımıyorum ya da herkes beni benden daha iyi tanıyor.

Üzgünüm.

Başarılı ya da takdir edilen olmakta istemiyorum. Lütfen aferinler size kalsın ben sadece huzur ve sağlık istiyorum diyorum yine olmuyor.

Ve ben sadece bunu anlamıyorum.

Sorun ne?

Ben mi ifade edemiyorum?
Old 12-11-2008, 13:48   #9
Nur Deniz

Varsayılan Düşmekten Korkmamak

Her şey yolunda.. Sağlık, para, çocuklar sıhhatli.

Ümitsizliğe düşmek kadar korkunç ne var ki? Ya da sabahları neye uyandığınızı bilmemek kadar kötü ne var? Sebepsiz uyanmak kadar üzücü bir şey yoktur.

Asla düşmekten korkmuyorum. Gelsin her şey üst üste yaşayayım ben başıma gelecek her şeyi. Güler geçerim .Bilirim ki ölsem kıyamet kopmayacak.Sağlık, huzur, kazanç, yıllar geçsin ne çıkar ki. Hep arka arkaya ve hızlı düşer insan. Dibe kadar düşmeyi tercih etmişimdir hep. Basit hastalıklar yerine kanseri, ufak borçlar yerine batağı, gereksiz dostlar yerine ise yalnız kalmayı seçmişimdir.

Dipte olmak sıçramayı gerektirir.
En ufak bir dip dokunuşunda yüzeye fırlar ve hayatınız kurtulur, boğulurken yüzme öğrenir insan.Arada destekli ama bağımlı olmaktan iyidir.Bir nefes hayat kurtarır. Dipteyken sıçramak ne güzeldir. Az sonra yeniden doğum gibi ilk nefes ve ilk hayat olacağınızı bilirsiniz.

Bu günlerde kendimi çok seviyorum. kendimi düşünüyor ve şımartıyorum. Beni benden başkasının anlamayacağını biliyorum.

Bir cümle..

Erkek;
-İyi bir şey yapsanda ölsen keşke...

Kadın;
-Ben senden korkmuyorum ki ölmeni isteyim, seni mutlu etmek isterdim ama henüz böyle bir niyetim yok..

Bir dost;
- Ne yapmayı düşünüyorsun, tedavi için...

Kadın;
-Tedaviyi değil ben iyileşmeyi planladım.

Düşmanınızın ölmenizi istemesine de üzülmeyin. Çünkü bu yaşamanızdan korktuğu anlamına gelir. Bu ne kadar güçlü olduğunuzun göstergesidir.

Planları aksatmamalı ve ayağa kalkmalısınız. Bilmeliyiz ki, aksilikler üst üste ve hızlı, iyilikler yavaş yavaş ama zamanla gelir.

Yaşamak her şeye rağmen güzel. Ve hissetmek her şeyi.. Amaçsız ne nedensiz olmak çok acı..

Bırakıyorum hayata kendimi, en kötü ne olabilir? Şaşırmayı istemekten utandım demiştim zamanında.Şimdi gülüyorum... Şaşıramıyorum.

Nedensiz uyku yerine, acılı uyanmayı tercih ederdim.

Her şeye yoluna girerken , hayatı rölantiye almışken düşünüyorum.

Ey hayat bana göstereceğin kaç yüzün kaldı?
Old 12-11-2008, 14:09   #10
Nur Deniz

Cesaretimi kaybedersem yaşayamayacağımı anladım bu gün...
Old 14-11-2008, 22:01   #11
Nur Deniz

Şiir vardı kimin di?

Kim bilir nerde nasıl kaç yaşında?
Bir nefeslik saltanatın olacak taht misali o musalla taşında....

Hatırlayamadım.
30 yıllık bir tanıdıkla arama bir nefeslik korkunç ayrılık girdi.
Old 20-11-2008, 23:39   #12
Nur Deniz

Koskoca bir şehri 3 kişi haricinde gömdüm bu gün.. Yoruldum. Hiç kolay değildi. Yüreğim ağrıdı.

Neydi gömdüğüm, insanlar mı, yoksa geçmişim mi, geleceğim mi?

Düşünmedim.
Old 23-11-2008, 14:48   #13
Nur Deniz

Merdivenim, acınacak haldesin.

Boşalıyor basamakların.

Ama çok kıymetlisin ..

Düşenler düşünsün..

Aklıma gelmezdi beraber büyüdüğüm arkadaşlarımın bir gün yerinin boş kalacağına.

Hayat şaşırtır insanı, hiç tanımadığın birinden saygı görebilir, ummadığın birine karşı güven kaybedebilirsin..

Demiştim ben ama hayat çok kurallı bir oyundur.Fedakarlık , güven ve saygı yoksa tutunamazsınız diye.
Old 24-11-2008, 12:36   #14
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
her ayrılıkta burada kalır
beynimin birkaç bin hücresi
ve gözyaşımın tuzu
yağarsa eğer, karışıp yağmura

Ben bunu çok kıskandım.
Old 24-11-2008, 21:17   #15
Nur Deniz

GÜLÜMSER

Kuşkulu bir bekleyişle hükümlü
Gel desen en korkunç yargılar susacak
Katmerli günahlarda ezilecek zaman
Gel desen
Aşk anımsanmaz oysa
Yaşanır tıpkı şiirler gibi
Hep sen yüklü bir şarkı çalar kapımı ıslak akşamlarda
Kıskaç kıskaç daralır boğazımda gir diyemem
Yatılı bir yokluğun kalır içimde
Buruk vede sancılı
Sabah sabah sana bir şey söyleyeyimmi
Ben,ben oldum olası bir seni sevdim
Karaçam gözlerinin iz düşümü tam ortasında yüreğimin
Sevgilerim büyük olurdu
Evrene sığmazdı hasretliğim
Gel dinle beni
Ayrılığa yumakla yakınlaş biraz
Bir ilkindi sofrası dudaklarım sana kurudu
Tüm yargıları unut
Gel vede parçala yalnızlığı

Yoksa yoksa gelme diycem
Hep aynalarda kal dicem gülümser
Tutki usuma perçinlemişim seni
En ağır sevgilerle
Bakışların gözlerime günışığı neylersin
Bir şiirsin dilimde söküp atamadığım
En unuttuğum anda bile alıp başımı kaçışım sana
Kınadılar beni,kınadılar beni
Küfr etti anam doğurduğuna küfr etti

Yoksa yoksa gelme diycem
Hep böyle aynalarda kal diycem gülümser
Tutki otuz tonluk kantarlar tartmıyorlar yalnızlığımı
En sevdiğim antalyaya tokatlıyor ağıtları poyratça
Piri reis vapuruna yüklendi bu akşam liman dolusu umutlarım
Mersin açıklarında olacak sabaha
Seni arıyacak ve ben otel bonjurda gözlerini desenliycem duvarlara
Bakışlarında bir ikinci baharı yazacak takvimler
Yüreğimde, yüreğimde öyle büyüdükü hasretin Ağrı Dağı kadar

Öyle deme yar unutmak ne mümkün
Gözleri bağlı dolap atları gibi döndü durdu yokluğun
Dur diyen yok bilen yok gitti gelmez trenlerindeydi yetişini
Ogün bugündür küstümdü sokaklara kala kaldım kan bulanmış kuytularda
Yalnızlıklar bana ben sana aşina
Bir türlü alışamadım yok oluşuna

Haberin ola haberin ola
Beklentiler bulvarında sana deyin ne varsa silip süpürdü zaman
Bir bostan korkuluğu bedenim kaldı yitiversen devrilir
Bu yirminci şiir serkin tahta tabaklara işlemişim
Süzme balı dudaklarından taşan tüm anaçutkuları
Konya kaşıklarında asılı adı konmamış sevdaların yaşmağa
Tüm güney tanığımdır
On şiir yazsam dokuzu seni anlatır

Kim ne derse desin
Adresindir yüreğim
Herkes bilsin istiyorum
Sevmenin böylesini
Yoksa yoksa gelme diycem
Hep böyle kal diycem aynalarda gülümser
Tutki yüreğimi zor zapdediyorum yokluğunda
Ellerine kavuşmasam bir bıçak kesimi kalıyorum zamanla
Bazen gelirsin düşlerime
Aynalara düşerdi güzelliğin safinaz
Bütün günahlarını kabulleniyorum Uzaktanda olsa
Gül biraz,gül biraz,gül biraz

Bedirhan GÖKÇE'nin albümünden

Yunus YAŞAR şiiri...

24-11-2008 Gülümser hemşire tüm arkadaşlarını ağlattı

KONYA (İHA) - Konya'da önceki gün geçirdiği trafik kazasında 2 çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden hemşire Gülümser Çenesiz için çalıştığı Konya Numune Hastanesi'nde tören düzenlendi. Törende Çenesiz'in mesai arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

Geçtiğimiz cumartesi akşam saatlerinde Beyşehir çevre yolunda karşıdan karşıya geçmek isterken bir otomobilin çarpması sonucu 2 çocuğuyla birlikte hayatını kaybeden hemşire Gülümser Çenesiz için Konya Numune Hastanesi'nde tören düzenlendi.

Hastane konferans salonunda yapılan törene İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Numune Hastanesi Başhekim Vekili Ali Öğüldü ve hayatını kaybeden Gülümser Çenesiz'in çalışma arkadaşları katıldı. Kürsüye çıkan Başhemşire Ümmühani Uludağ, Gülümser hemşirenin hayatını okurken gözyaşlarına hakim olamazken, salonda bulunan mesai arkadaşları da gözyaşlarını tutamadı. Ailesinin Gülümser hemşirenin adını koyarken sanki kısa süren hayatında hep güler yüzlü olacağını bildikleri için bu ismi koyduklarını ifade eden Uludağ, "Onu her gördüğümüzde adı gibi 'Gülümser'di. Ne kendisi hayata doydu, ne de canından çok sevdiği yavruları. Gülümser'imizi kaybettik arkadaşlar, hem de canından daha değerli olan iki yavrusuyla. Sebebi ise çok bilindikti. Her gün acil servisimize acı sirenlerle gelen onlarca trafik kazasından birisi. Ama öyle bir kazaydı ki acile bile gelemediler" şeklinde konuştu.

SALONDAKİ HERKES GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Anma töreni için salona gelen Gülümser hemşirenin Dahiliye Servisi'nde çalışan iş arkadaşları, Gülümser hemşirenin hayatı okunurken gözyaşlarına boğuldu. Fatma Kızılcık, servis arkadaşı olan Gülümser hemşirenin tanımadığı insanlara bile güler yüz gösterdiğini ve herkesle çok iyi geçindiğini söyledi.

Yakın arkadaşları, hayatını kaybeden hemşirenin çiçekler içerisindeki resmini görünce ağladı. Tören bittikten sonra Gülümser hemşirenin çiçekler içindeki resmi, çalıştığı Dahiliye Servisi kapısına bırakıldı. Gülümser hemşireyi tanıyan bazı hastalar da gözyaşları içerisinde fotoğrafa baktı.

Gülümser..........

Oğlum oğluyla oynamıştı.Biz dakikalık dinlenmelerde birbirimize yaslanmıştık.Çok yoruldu arkadaşım nöbette diyerek birbirimizin eline çay verip, bir şeyler yemelisin diyerek ekmek arasına yiyecek doldurmaya çalışmıştık.Ben Gürhan ın varlığını daha doğmamışken elimde annesinin karnında tekmelediğinde hissetmiştim.Biz o bebeğin kardeş acısını unutturacağını söyleyip umut vermiştik..

Ben yine sevgili arkadaşım senin gittiğini 2 gün sonra öğrendim.

Üzgünüm.
Old 30-11-2008, 20:08   #16
Nur Deniz

Ey dost beni birazcık olsun seviyorsan ya da gerçek dostum olmak istiyorsan beni lütfen dinle...

-Beni tanımaya çalışma, herkes birbirini bir diğerinin izin verdiği kadarıyla tanır..
-Yargılama, bir bildiği vardır diye düşünmek seni rahatlatır.
-Akıl verme çünkü inan bana ben her yolunu düşünmüşümdür.
-Beni övme.
-Hesap sorma.
-Asla yalan söyleme,en ufakta olsa..
-İdare etmeye çalışma ve gerçeği söyle, üzülmesin diye idare edilmek gerçeklerden daha çok acıtır beni.
- Söz verme..Tutmanı kesinlikle isteyebilecek duruma gelebilirim.
-Elinde olandan başka vaatte bulunma, boşa vaatte bulunmak, boş çuvalı rüzgarla doldurmaya benzer.Hep yatar.
- Ve sözüme güven, yorgunum diyorsam öyleyimdir, yalnız kalmak istiyorum dersem öyleyimdir,ya da sana ihtiyacım var dersem muhakkak ihtiyacım vardır.
-Bilmelisin ki ben hiç kimseden bir şey isteyemem, bu yüzden de sesimi duymadığın zamanlarda nasılsın bir şeye ihtiyacın var mı diyerek gerçekten sor idareten değil.

Zor insanım......
Dostunum derken çok iyi düşünmek gerekli.....

17.10.2008
Old 03-12-2008, 22:37   #17
Nur Deniz

Cenderede ruhum yine bu gün. Ne yöne dönsem ayrı bir parçam kopuyor bedenimden. Ne yana baksam ayrı bir karanlık.

Şımarık bir çocuk, nadide bir çiçek , beklenen bir şey olmak isterdim , kısacıkta olsa.

Öfkeli, kızgınım ne yazık ki..

O yumuşak bakışların olmasaydı bu gün , ruhum nasıl sakinleşirdi.

Kaçabileceğim, güven dolu bir liman oldun bu fırtınanın ortasında.

Oysa ki sana sığındığımda yelkenlerim paramparça, gövdem darmadağın, hedefsiz , amaçsız ve rotasını kaybetmiş bir kaptandım ki kendi gemimi bile yürütemiyordum.

Bağladın beni.

Kal dedin parçalansanda toparlarım ben seni.

Sert ve karanlık görünüşünün altındaki duruşuna güvendim.Sen ki sağlam ve tecrübeliydin.

Nasıl dümenini yeniden alırdım hayatımın gemisinin sen olmasan?

Nasıl toparlanır, nasıl yeni bir güne merhaba diyebilirdim.

Teşekkür ederim.

Bağlanmaktan çok ama çok korkan bana kaçıp parçalanmaktansa, bağlanıp yaşamayı öğrettiğin için.
Old 22-12-2008, 00:27   #19
Nur Deniz

Gereksiz dostlardan,

Gereksiz işlerden,

Kolayca söylenen yalanlardan,

Samimiyetsizlikten,

Abartıdan,

Kendini dünyanın merkezi sananlardan,

Zamanın geçmemesinden,

Hayatın anlamsızlığından,

Mantıksızlıktan,

Yaramdan değil, sorandan,

Meraklılardan,

Zor anlayanlardan,

Her şeyi bildiğini sananlardan,

Kendine ait 2 cümle kuramayanlardan,

Alışılmışlıktan,

Alışamamaktan,

Şaşırmaktan,

Hayattan,

SIKILDIM.
Old 23-12-2008, 22:59   #20
Nur Deniz

Merdivenden aşağıya bakan ukala varlık.

Sen ne yaparsan yap, hayatın ipini eline alamazsın.

Bir adım önde senden her zaman.

Herkesi önce güzel görüp sonra acıyan insan, sen duruyosun yerinde , dönen dünya..Ama çevrende değil.

Dedim bu gün kendime...
Old 23-12-2008, 23:54   #21
Nur Deniz

İran lı bir şair diyor ki;

-Aşka uçarsan kanadın yanar..

Bu söze cevaben Mevlana diyor ki;

-Aşka uçmazsan kanat neye yarar..
Old 25-12-2008, 21:45   #22
Nur Deniz

Hayat sen ne biçim bir şeysin, doğru kullanan her gün senden bir şey öğrenebiliyor.
Old 27-12-2008, 21:38   #24
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Kaybetmek bazen kazanmaktır. Yeter ki göze alın...

(=Mesaj no:69 + Mesaj No:70)

Ya da şöyle diyelim.

Ben doğruyu kazanmak adına mücadelemi vereyim de, kaybedersem edeyim.

Sonuçta zaten ben doğruyu yaparak kazandım.

Bu nasıl?
Old 29-12-2008, 13:19   #25
Nur Deniz

Bilmem şu feleğin bende nesi var

Her gittiğim yerde yar ister benden

Sanki benim mor sümbüllü bağım var

Zemheri ayında canım, gül ister benden.

Soğuk ve zemheri denince nedense hep bu türkü aklıma gelir.

Yar ve gül değil.
Old 30-12-2008, 13:57   #26
Nur Deniz

İnsan severse tamamdır, kusur yoktur.( Şeyh Nebil)
Old 30-12-2008, 22:28   #27
Nur Deniz

GEZDİĞİM DİKENLİ AŞK YOLLARINDA

Hüzzâm (Sofyan)

Bestekâr : Necdet Atılgan
Güftekâr : Kadri Şençalar

Gezdiğim dikenli aşk yollarında
Elimden bir kırık saz geldi geçti
Kara talihimden yine bu yıl da
Baharı görmeden yaz geldi geçti

Adını andıkça titrerim hala
Var mı benim gibi aşka müptela
Muhabbet denilen püsküllü bela
Sanmayın başımdan az geldi geçti
Old 31-12-2008, 13:18   #28
Nur Deniz

Nur un 2009 Tavsiyeleri
-Korkmayın.
-Olumsuz düşünmeyin.
-Kedileri sevin , koruyun ve kollayın.
-Balık yemeye devam edin.Nasıl piştiği önemli değil.
-Yaz gelene kadar menemenden uzak durun, organik değil çünkü.
-Susmayın.Bırakın gezeve desinler ama hiç bir şeyi içinize atmayın.
-Yeni tanıştığınız insanlara güvenirken düşünmeyi ihmal etmeyin.
-Burçlara, ağaçlara, hayvanlara inanmayın.
-Şiir yazmaya çalışın.
-Susmanız ve durmanız gereken yerde durun.
-Aşkınıza ya da yeni birine yeniden aşık olun.
-İnsanları sevin.
-Sizden güçsüz birine zulmetmeyin.
-Hayatı iyi ya da kötü sürprizleriyle çok sevin.
-Bir yaş daha yaşlanmaktan korkmayın, hayat büyüdükçe güzeldir, büyümenin yaşı yoktur.
-Ruhu sakinleştiren müzikler dinleyin.
-Bir kötü alışkanlığınızdan kurtulun.
-Okuyun, öğrenin, merak edin, bilmediğiniz bir şeyle sınanabilirsiniz.
-Sağlığınıza önem verin, dinlenin.
-Ayda en az 2 günü sadece kendinize ayırın.
-Sevdiklerinize sevdiğinizi muhakkak söyleyin.
-Mücadeleye devam, asla pes etmeyin, bu yıl başaracaksınız.
-En sıkıntılı zamanlarda bir bebek sevin, öpün, dokunun, gözlerine bakın.
-Ağlayın, sessiz ve kimsenin görmediği zamanlarda, ağlamak çok büyük bir meziyettir.
-İnsanlara kendiniz için yardım edin.
-Belli aralıklarla sevdiklerinize tek bile olsa çiçek alın.
-THS den ayrılmayın.
-Bir dost edinin.
-Sevdiklerinize sataşmayın.
-Fillerin hafızalarını iyi şeylerle doldurmaya çalışın.
-Not alın, işlerinizi ertelemeyin.
-Beni unutmayın.

2009 un herkese çok güzel şeyler getirmesi dileği ile.
Old 04-01-2009, 04:11   #29
Nur Deniz

Çoğu insan kaybetmeden anlayamaz.

Bazı insanlar ise bunu görür ve kaybetmemek için çabaladıkça karşıdaki de kendini bir şey sanır.

Başını çektikçe çeker.

Kaf dağında sanır kendini.

Ama insan içindeki güzelliği yansıttığı kişiye ben senin için değil kendi sevdiğim kişi bunu hakediyor diye yapıyorsam bu senin değerinden değil benimkinden derse o zaman artık ot mu yer, otta mı bulamaz belli olmaz.

Derler ya ama ben seni seviyorum. Sevme kardeşim beni. Önce kendini sev. Kendini sevebiliyorsan ben de seni severim demek geliyor insanın içinden.

Şunu unutmamak gerekir.kendini sevmeyi becerebilen muhakkak sevilecek insana da değer vermeyi biliyordur.

Boşver.....

Kendini sevmeyeni biz niye sevelim ki?

Ne de olsa o başkası.
Old 15-01-2009, 14:41   #30
Nur Deniz

Varsayılan Aynaya Baktım Bugün

Aynaya baktım bu gün, bu gün kendime baktım. Yaptıklarımı değil , yapamadıklarımı gördüm yüzümde. Üzüldüm..

Zaman geçmiş değil , saçımdaki bir kaç tel beyazın ne önemi var ki, yapacakların varken diye düşündüm.

Karınca misali, yolun da da mı ölemem..Hayat zaten geçiyor, niye geçerken bir amaçla uğraşmayayım ki...

Karmaşık hayatımın, düzenini gördüm..

Beğendim kendimi, keşfettim.Hiç bir şeye ihtiyaç duymayan , yalnızlığı seven bendim.

O beyazlar acaba hayatıma giren ve benim üzüldüğüm kendimden verdiğim bir kaç kişinin hatırası mı?

Belki de...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07530308 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.