Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Konu Notu: 10 oy, 4,70 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-09-2009, 17:24   #331
Gülümse

Alıntı:
Yazan kordelya
Ben vampir filmelrini severim ama orjinal bir konusu olmalı,tamam kan , aşk vs. vs. olacak ama insanı çeken bir şeylerde olmalı bence true blood adli filmi izlememiştim siz bahsedince merak ettim doğrusu. İzleyeyim bakalım, kanlı film severim ben

Ama önce bir seyreden ile konuşun... Çünki bazı bölümleri gerçekten insanı rahatsız edecek ölçüde cinsellik içeriyor...
Old 25-09-2009, 09:13   #332
Av. Taner BAŞ

Son durak 4'ü sinemada izlemenizi güzel bir 3 boyut film keyfi açısından tavsiye ediyorum.
Old 25-09-2009, 10:48   #333
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av. Taner BAŞ
Son durak 4'ü sinemada izlemenizi güzel bir 3 boyut film keyfi açısından tavsiye ediyorum.

Evet dostlar eğer sinemaya gidecek ve filmi 3 boyutlu seyredecekseniz size tavsiye ön ortalardan bilet alın. Bu sayede 3 boyutlunun daha rahat keyfini çıkaracaksınız...
Old 25-09-2009, 16:11   #334
kordelya

Alıntı:
Yazan Gülümse
Ama önce bir seyreden ile konuşun... Çünki bazı bölümleri gerçekten insanı rahatsız edecek ölçüde cinsellik içeriyor...

Tamam, haklısınız bu önerinizi dikkate alacağım ama yine de çok merak ettim doğrusu
Old 26-09-2009, 09:38   #335
Gülümse

Bu hafta vizyona iki film girdi.

Birincisi Suretler... Suretler bilim-kurgu, polisiye az da olsa dram içeren bir film. Filmin her sahnesinden sıradan bir bilim-kurgu filmi olmaması için gerçekten uğraşılmış ne kadar başarmışlar tartışılır.

Öncelikle Amerikan filminin tüm özelliklerini taşıyor. Kahraman FBI da çalışan sıradan bir ajan, her zaman olduğu gibi düşman tarafın işine gelmediği için yetkileri elinden alınıyor ama o yılmadan mücadelesine devam ediyor. Önce suretler arkasına saklanan tüm dünya insanlarının hayatlarını, daha sonra o insanları suretlerden kurtarıyor. Tüm filmin konusunu anlattığımı mı düşünüyorsunuz. Hayır, zaten o filme gittiğinizde ilk on dakikasında siz de bunun böyle olacağını anlayacak ama bunu nasıl yaptığını merak ettiğiniz için seyredeceksiniz...

Bence güzel ve temiz bir iş... Seyretmezseniz hiç bir şey kaybetmezsiniz, seyrederseniz de...

Vizyona giren ikinci film Acı Gerçekler (Kadın Haklı-Erkek Haklı) romantik-komedi tarzında... Onunda konusu gayet basit ama zekice. Bizim "Erkeğin Kurcalamayın" ya da "Kadınlar ve Erkekler" geleneksel çekişmesine cevap veriyor. Aslında tam bir cevap vermiyor, bu çekişmeyi harika bir komediye çeviriyor. Onun finali de klasik finallerden, ideal erkek arayan ama asla listesinde olmayan biriyle karşılan bir kadın ile kadınları elinde oynattığına inanan, kadınlara uzaktan bakan bir erkeğin birbirine olan aşkı...

Fakat iyi oyunculuk ile harika bir senaryo yan yana gelince çok hoş bir komedi ortaya çıkmış.

Ben kendi adıma bu filme bu kadar güleceğimi tahmin bile demezdim...
Old 26-09-2009, 10:05   #336
halit pamuk

Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum ama izlemeyen varsa "Being There" adlı filmi izlemelerini tavsiye ederim.

Daha önce es geçip görmezlikten geldiğim bir filmdi. Bir felsefe kitabında atıf yapıldığını görene kadar. Merak edip izledim ve çok beğendim.

Oyunculuktan ve konunun orjinalliğinden çok etkilendim.

Bu filmi izlemezseniz çok şey kaçırırsınız. İzlerseniz çok şey kazanırsınız.Çünkü çoğu film ya da kitap birbirinin tekrarı gibi... Bu filmde ise, bir farklılık ve özel olan bir şeyler var. Bunu her yerde her zaman bulamazsınız.
Old 26-09-2009, 19:37   #337
Av.Denizcan Sarıkaya

Lucky Number Slevin........

On numara bir film.gerçekten yaratıcı ve etkileyici...
kesinlikle izleyin
Old 28-09-2009, 10:46   #338
Av. Taner BAŞ

Bir Bruce Willis sever olarak; Suretler'i tavsiye ederim. Çok hoşça vakit geçirebilirsiniz. Bu hafta gidip izledim. 8/10 diyebilirim. Ancak 1 puan Bruce Willis olduğu için. Gerçekçi bir puanlama 7/10 olabilir
Old 28-09-2009, 10:50   #339
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av. Taner BAŞ
Bir Bruce Willis sever olarak; Suretler'i tavsiye ederim. Çok hoşça vakit geçirebilirsiniz. Bu hafta gidip izledim. 8/10 diyebilirim. Ancak 1 puan Bruce Willis olduğu için. Gerçekçi bir puanlama 7/10 olabilir

Eğer görüntü ve ses kalitesi iyi olan bir sinemada izlerseniz bu puan yükselebilir...
Old 28-09-2009, 22:08   #340
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Lucky Number Slevin........

On numara bir film.gerçekten yaratıcı ve etkileyici...
kesinlikle izleyin
şiddetle öneriyorum...izlemeyenler izlesin..izleyenler tekrar izlesin
Old 28-09-2009, 22:27   #341
avrupayakası

Alıntı:
Yazan Av. Taner BAŞ

Tam gidecektim ki iki arada kaldım ve gitmemeyi uygun buldum, kaçırmışım demek ki neyse telafisi mümkün
Old 03-10-2009, 19:37   #342
avrupayakası

Çağan Irmak-Karanlıktakiler..
Çağan yine bir drama son noktayı koymuŞ.Beklemediğim bir son, beklemediğim bir hikaye..Ne kadar uzak ama bir o kadar da yakın , gerçek bir hayat..Anlatmıyorum film daha yeni vizyonda ancak son sahnede ağladım..İyi seyirler..Çağan işini biliyor
Old 03-10-2009, 19:39   #343
avrupayakası

Bu arada Suretlere de gittim onu da beğendim..Bu haftaiçi de Kampüste Çıplak Ayaklara gideceğim..İstanbul ve İzmir sinemaları tutmayın beni seviyorum sizi=)
Old 05-10-2009, 07:21   #344
kordelya

Haftasonu "kadın aklı erkek aklı" adlı bir romantik komediye gittim, sevenlere önerilir gerçekten güzel filmdi. En azından ben çok eğlendim
Old 10-10-2009, 01:26   #345
üye25928

Dövüş kulübü

İki defa izlenimi uyandıran ilk film. Ayrıca -Run Forrest Run- dikkatimi çekti.
Old 11-10-2009, 22:45   #346
üye25928

The Usual Suspects.

Ben tahmin etmiştim ama geri vazgeçtim keşke yapmasaymışım.
Old 13-10-2009, 21:02   #347
üye25928

Home. Küresel ısınma üzerine mükemmel bir belgesel.
Old 17-10-2009, 01:15   #348
BUSRA1907

LEON,RAİN MAN,A BEAUTİFUL MİND,THE PURSUİT OF HAPPYNESS,FORREST GUMP VE tabiki de THE LİFE OF DAVİD GALE.İlk 5'ini hepiniz izlemişsinizdir ama The Life of David Gale filmini izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ediyorum.İdam cezası hakkında mükemmel bir film.
Old 17-10-2009, 18:13   #349
ayyildiz

Bir çok film var aslında izlenmesi gereken ama ben en son gittiğim filmi öneriyorum sizlere.. -Nefes
Filmden gözleri yaşlı olarak cıktığım kimi zaman güldüğüm mehmetçiklerin yaşadıklarını anlatıyor film en muhtemek gerçeklikle.
Nefes dün yani cuma günü vizyona girdi gerçekten çok güzeldi izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler
Old 18-10-2009, 10:49   #350
Av. Taner BAŞ

Bir sinema klasiği Casablanka; biraz geç izleme fırsatı buldum. Çok güzel bir aşk filmi tavsiye ederim.
Old 20-10-2009, 14:06   #351
kordelya

Alıntı:
Yazan ayyildiz
Bir çok film var aslında izlenmesi gereken ama ben en son gittiğim filmi öneriyorum sizlere.. -Nefes
Filmden gözleri yaşlı olarak cıktığım kimi zaman güldüğüm mehmetçiklerin yaşadıklarını anlatıyor film en muhtemek gerçeklikle.
Nefes dün yani cuma günü vizyona girdi gerçekten çok güzeldi izleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler

Bencede mutlaka izlenmesi gereken bir film, herkese tavsiye ederim.
Old 20-10-2009, 14:10   #352
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan kordelya
Bencede mutlaka izlenmesi gereken bir film, herkese tavsiye ederim.
biz de izleyecektik de.maşallah film kapalı gişe oynuyor bir türlü yer bulamadık. artık yarına buluruz sanırsam
Old 20-10-2009, 17:31   #353
üye25928

28 Hafta sonra, izledim gerçekten çok güzeldi, ama filme bir son yapmamışlar şimdi 28 gün sonrayı izlemek gerekecek sonra 28 saat sonra sonra 28 dakika sonra...
Old 26-10-2009, 22:33   #354
nigartp

Kadın aklı erkek aklı (the ugly truth)
Kötü girip iyi çıkacağınız bir film. İyiyseniz de daha iyi çıkarsınız.
the films make feel good kategorisinden. İçinde güzel tespitler de var onu da belirtmek lazım.
Old 27-10-2009, 15:34   #355
kordelya

Aşkın 500 günü
Ödüllü bir film olduğuna bakmayın, romantik komedi kategorisinde ama romantik değil komedi de değil, sonunda artık böyle bitmeyecek değil mi dediğiniz bir yerde bitiyor. Tavsiye etmem kısaca.
Old 27-10-2009, 16:30   #356
Tuğba Sinem Özsaygılı

son dönemde izlenmesi gerekenler ;

melekler ve şeytanlar
nefes

film ekimi bitti gerçi ama elinize geçerse festivalden beğendiklerim ;

whatever works
moon
che-1 , che-2
informant
Old 28-10-2009, 08:06   #357
kordelya

Dün izleyerk bir kez daha emin oldum Vanilla sky'ı mutlaka izlemelisiniz.
Old 30-10-2009, 23:50   #358
Münzevi

Vanilla Sky'i tam 8 yil once Leicester Square'de izlemistim. Hem romantizmi islemeye calismislar, hem gizem, komedi,erotizmi serpistirmisler, hem bilim kurgu yapmaya calismisler, hem psikolojik mosyonlar , biraz ondan biraz bundan derken senaryo bir seye benzememis. Zaten Tom Cruise'un oyunculugunu hic begenmiyorum.

Ama son donemde vizyona giren Paul Greengrass'in yonetmenligini yaptigi Green Zone (Yesil Bolge) Irak Savasini anlatiyor. Henuz gidip izlemedim ama siyaset sever biri olarak filmin konusu ve fragmani ilgimi cekti. Filmin bir sahnesinde Turk askerlerine gecirilen cuval hadisesini bile islemisler.
Old 02-11-2009, 16:29   #359
kordelya

Gerçekten kurku fiğlmi sevenlere Kara Büyü filmini tavsiye ederim, şahsen ödüm koptu:S
Old 02-11-2009, 16:30   #360
kordelya

Pardon yemek yerken mesaj yazmaya çalışınca anlaşılmaz birşey çıkmış ortaya: "Gerçekten korku filmi sevenlere Kara Büyü filmini tavsiye ederim, şahsen ödüm koptu" evet, doğrusu bu
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi