Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Defalarca Ölümle Tehdit Edilen Hukuk Fakültesi Öğrencisi Devlet Korumayınca Öldürüldü

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-12-2006, 12:10   #31
niles82

Varsayılan Bİr Babanin Aci Ve Hakli İsyani..

'Asıl suçlu, kızımı koruyamayanlar'

Defalarca polise şikâyet ettiği ve savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunduğu eski arkadaşı öğretmen X tarafından öldürülen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Derya Samancı'nın babası Turgut Samancı, asıl suçlunun "adalete sığındığı halde kızını korumayanlar" olduğunu söyledi.
Kızının hukuk okuduğu için sorunu hukuki yollarla aşmaya çalıştığını, ancak savcı tarafından kovulduğunu söyleyen Samancı, "Ben çocuğuma silah kullanmayı, gayri ahlaki yöntemleri öğretmiş olsaydım, hakkını aramak için bu kadar çırpınmazdı" dedi.
Samancı şunları anlattı: "Benim hukuka saygım sonsuz. Hukuki mercilerde bulunup da görevini yapmayanlaradır isyanım. Bakın kaç tane şikâyeti var kızımın. Bir insan feryat ediyor; öleceğini, öldürüleceğini bile bile adalete sığınıyor. Ama, sığındığı adalet onu koruyamıyor. Savcının gerekçesine bakın, 'delil teşkil edecek herhangi bir şüpheye rastlanmamıştır' diyor."
Samancı, kızının ölümünde ihmali bulunanların peşini bırakmayacağını belirterek, "Bu davanın başka olayların önüne geçmesi için mücadele edeceğim. Bütün hukuki yöntemleri deneyeceğim" dedi.

...........
Bazı işler bazı yöntemlerlemi çözülcek,insanı bazen bu yollara teşvik eden ne???!!!

Old 27-12-2006, 22:32   #32
osman uld

Hepimiz suçluyuz bunları değiştirmek biz hukukçuların görevi
Old 28-12-2006, 00:05   #33
Gemici

Alıntı:
17 No'lu Mesaj:

Defalarca polise şikâyet ettiği ve savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunduğu eski arkadaşı öğretmen Ersen Yıldız tarafından öldürülen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Derya Samancı'nın babası Turgut Samancı, asıl suçlunun "adalete sığındığı halde kızını korumayanlar" olduğunu söyledi.
Kızının hukuk okuduğu için sorunu hukuki yollarla aşmaya çalıştığını, ancak savcı tarafından kovulduğunu söyleyen Samancı, "Ben çocuğuma silah kullanmayı, gayri ahlaki yöntemleri öğretmiş olsaydım, hakkını aramak için bu kadar çırpınmazdı" dedi.
Samancı şunları anlattı: "Benim hukuka saygım sonsuz. Hukuki mercilerde bulunup da görevini yapmayanlaradır isyanım. Bakın kaç tane şikâyeti var kızımın. Bir insan feryat ediyor; öleceğini, öldürüleceğini bile bile adalete sığınıyor. Ama, sığındığı adalet onu koruyamıyor. Savcının gerekçesine bakın, 'delil teşkil edecek herhangi bir şüpheye rastlanmamıştır' diyor."
Samancı, kızının ölümünde ihmali bulunanların peşini bırakmayacağını belirterek, "Bu davanın başka olayların önüne geçmesi için mücadele edeceğim. Bütün hukuki yöntemleri deneyeceğim" dedi.

Alıntı:
31 No'lu Mesaj:
Bİr Babanin Aci Ve Hakli İsyani..

Defalarca polise şikâyet ettiği ve savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunduğu eski arkadaşı öğretmen X tarafından öldürülen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi Derya Samancı'nın babası Turgut Samancı, asıl suçlunun "adalete sığındığı halde kızını korumayanlar" olduğunu söyledi.
...........
Bazı işler bazı yöntemlerlemi çözülcek,insanı bazen bu yollara teşvik eden ne???!!!

Bu alana yazılan iki değişik mesajı olduğu gibi yukarıya aldım. İki değişik mesaj aslında değişik değil, değişik olan tek şey değişik katılımcılar tarafından değişik zamanlarda yazılmış olmaları;İçerik ve kaynak olarak herhangi bir değişiklik yok.
Bir konuda önceden yazılan mesajları okursak bu türden tekrarlamalar olmaz zannedersem.

Saygılarımla
Old 28-12-2006, 13:31   #34
çınar

Yeni Ceza Muhakemesi Kanunu ile birlikte savcıların, ciddi bir fiziksel- maddi zarar ya da hayati tehlike "oluşmadan" tutuklama kararı vermediklerini görüyoruz. Sorumlu sadece
savcılar ya da polisler değil bence. AB'ye uyum adına aceleyle, itinasız yapılan, sözümona kişi hak ve özgürlüklerini teminat altına almaya çalışırken diğer kişilerin hak ve özgürlüklerini bu şekilde yok eden yasaları öncelikle tartışmak lazım.
Old 30-12-2006, 12:02   #35
av_aslan6363

adalet adalet adalet....
maalesf bu tür vakalar arttıkça insanların hukuka adalete olan inancı kalmamakta.evet adalet birgün mutlak yerini bulur ama olan gencecik insanlara ve geride kalan sevenlerine olmakta....
Old 30-12-2006, 23:56   #36
hukukun üstünlüğü

sn.aslan başlangıçta yazmış olduğunuz adalet adalet adalet öykünmelerine katılmamak elde değil,ama bir şartla; gecikmemesi kaydıyla...
Old 28-03-2007, 16:36   #37
üye14454

haberleri ağzım açık okudum.bende hukuk fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim.herzaman bi hukukcu olmaktan memnundum,ama artık değilim malesef.çok acı ve üzücü olaylar bunlar.güya(!) türkiye bi hukuk devleti ve bizlerde o hukukun birer temsilcisiyiz.ama görülüyorki acı haberlerin ardı arkası kesilmiyor adalet üzülerek söylüyorumki sağlanamıyor.arkadaşımıza allahtan rahmet yakınlarınada başsağlığı dilerim.inşallah bu olaylara birileri dur der hiç zannetmiyorum ama...
Old 30-03-2007, 10:52   #38
Av.ilker ince

Ne yazık ki can ve mal güvenliğini hızla yitirdiğimiz ülkemiz yaşanması zor bir yer haline geliyor.Buna seyirci kalmak mümkün değil. Ama kanunların, suç işleme düşüncesi olanı caydırmaktan, suç işleyeni de ıslah etmekten çok uzak olduğu bir sistemde bir hukukcu olarak elimizden de birşey gelmiyor. Tabiki mesele sadece adalet sisteminin ya da kanunlardaki değişiklikle ilgili değil.insanlarımızın daha çok eğitilmesi, tabi düzgün eğitilmesi,istihdam edilmesi de gerekli.değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.dolaysıyla gelecekte herşeyin değişeceğine ve daha iyi olacağına dair umutlarımızı sabırla beslemeye devam etmeliyiz.
Old 04-11-2008, 00:18   #39
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.İlker İnce
gelecekte herşeyin değişeceğine ve daha iyi olacağına dair umutlarımızı sabırla beslemeye devam etmeliyiz.
Bu başlıkta konu açılalı yaklaşık iki yıl olmuş. İki yılda bir şey değişmedi. Geleceğini söylediğiniz ''Gelecek'' ne zaman gelecek? Dün yine bir baba kızını öldürdü.

Henüz insanlık çok geri. İnsanlık ilerlemeden zaman ilermeyecek.

İnsanlığın zamanla ilerlemesini beklemek yanlış olur. İnsanlığın ihtiyaç duyduğu bilgiler eski çağlardan beri elinde duruyor. Lakin insanlık bu bilgileri kullanmıyor. Öldürmenin kötü olduğu çok eskiden beri biliniyor ama dün yine bir baba kızını öldürdü. Böyle bir mahluk karşısında zaman geçiyor ama ilerlemiyor. Saatler boşuna akıp durmakta; mevsimler boşuna dönüp durmakta. İnsanlık adım atmadıkça çağ değişmeyecek.

Dün yine bir baba kızını öldürdü. Haberin ayrıntılarını yazmayacağım. Yazarsam yine ''ah ile ve vah ile'' geçecek zaman; yine bir şey değişmeyecek.

Yine sabır dilerim.

Saygılarımla
Old 04-11-2008, 08:23   #40
Armağan Konyalı

Bugün ilkokul öğrencisi iki kardeşi yakarak öldürdüler. Kardeşler birbirine sarılmış halde bulundular.

Bütün insanlar da birbirine kardeşçe sarılmalı; insanlık kendi kendini yakıyor.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi