Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

şiddet darp organ kaybı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-12-2015, 17:57   #1
Konuk

Varsayılan şiddet darp organ kaybı

Ben 7 aylık evliydim ve 7 aylık hamileydim eşimin darp etmesinden dolayı bebeğimi ve organımı kaybettim 10 gün yoğun bakımdan yattım ve eşim bütün olayıı örtbas etti yine darp edildim rapor almak istedim eşim polis memuru diye engellediler beni yenge eşin ceza alır işlem yapmayalım dediler eşim bana boşanma davası açtı 1 yıl oldu dava olmadı adalette kanunda kadın hakları nasıl davayı kazanabilirmiyim darpla ilgili delillerim var sanki eşim polis diye tarafı tutuluyor cevap yazarsanız sevinirim ve ben bidaha anne olamıyacam
Old 04-12-2015, 12:10   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,

Gebe kadını kasten yaralama ve çocuğun düşmesine neden olma suçundan savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

Yapacağınız şikayeti boşanma davasında da delil olarak sunabilirsiniz.

İddia ettiğiniz fiili, boşanma davasında başka delillerle de ispat ederek maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Doğrudan bir avukattan yardım almanızı yararınıza olacaktır.
Old 04-12-2015, 15:46   #3
Av.Tuğba Göktepe

Sayın Konuk;
Meslektaşıma katılmakla birlikte maddi durumunuz elverişli değil ise bulunduğunuz ilin Barosundan avukat talep edebileceğinizi hatırlatmak isterim.
Savcılığa başvurmayı da ihmal etmeyiz,bu husus ücretsizdir.Savcılık gerekli gördüğü takdirde dosyayı mahkemeye sevk edecektir.
Çok geçmiş olsun.
Old 04-12-2015, 21:06   #4
Konuk

Cevaplarınız için allah razı olsun sizden ben bütün bu olanlara rağmen eşimi boşamıyacam nikahı vermek istemiyorum eşim tekrar evlenip çocuk sahibi olur ama ben olamıyacam anne olma YETENEĞİMİ kaybettim darptan dolayı boşanmadavasını eşim açtı ben rededilsin istiyorum boşamıyacam olurmu böyle yapsam yada ne yapabilirim boşanmamak için savcılıkta devam etmekte olan suç duyurularım varama tek isteğim boşanmamak boşanma davası 1 yıl oldu hala duruşma yok cevap yazarsanız sevinirim çok teşekkürler
Old 07-12-2015, 15:27   #5
elzemseyler

Öncelikle çok geçmiş olsun. eşinizin size karşı şiddet eylemleri devam ediyorsa ya da öyle bir risk hala devam ediyorsa en yakın karakola başvurabilir ya da Cumhuriyet savcılığı ya da eşinizin size boşanma davası açtığı aile mahkemesine başvurarak ''Koruma Tedbiri ve Uzaklaştırma Kararı'' için müracaat edebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi