Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşandıgım Eşim uyusturucu kullanıyor dava açsam çocuğumun geleceğini etkiler mi?

Konuyu Kilitleyin
Old 07-07-2015, 21:47   #1
Konuk

Varsayılan Boşandıgım Eşim uyusturucu kullanıyor dava açsam çocuğumun geleceğini etkiler mi?

Eşimle davamız sürüyor temyiz e gitti bozma kararı ile tekrar geldi.2.mahkeme görülecek yarın gidişatı ne olur?temyize tekrar gönderme imkanı var mı?çocuğumu görüş günlerinde alıyo.araştırdım uyuşturucu kullanmaktan amatem görmüş ve üzerinde uyuşturucu bulundurmak suçundan mahkemeye çıkmış.aynı zamanda açıktan hırsızlıktan da mahkemesi olmuş ama içeriğini bilmiyorum.oğlumu görmesini istemiyorum dava açsam görüş gününü kaldırır mi mahkeme açarsam çocuğumun geleceğini etkiler mi ileride önüne çıkabilir mi askeri yada polislik sınavlarında falan.ve tazminat davası açtım bu suçlarından dolayı davayı kazanmam kolaylaşır mı?Oğlum 6 yaşında ve velayeti bende, her ayın 1 ve 3. Cumartesi sabah 10 pazar akşam 5 de bayramlar da bir de temmuz ayının 1 i ve 20 si arasında alma hakkı var.şu an orada ve ben çok özledim dogum günüydü göremedim Bu yirmi gün içinde 6 temmuz doğum gününe denk geliyor.bu yirmi gün içinde saatlik ve ya günlük alma hakkım varmidr mahkemeye talep de bulunsam.
Old 10-07-2015, 11:47   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Alıntı:
Eşimle davamız sürüyor temyiz e gitti bozma kararı ile tekrar geldi.2.mahkeme görülecek yarın gidişatı ne olur?temyize tekrar gönderme imkanı var mı?

Yargıtay tarafından bozulmayan kararın ilgili kısmı kesinleşmiştir.
Yargıyca bozulan konuda mahkemece yeniden karar verilecektir.Tarafların bu yeni verilen kararı elbette temyiz hakkı vardır.

Alıntı:
çocuğumu görüş günlerinde alıyo.araştırdım uyuşturucu kullanmaktan amatem görmüş ve üzerinde uyuşturucu bulundurmak suçundan mahkemeye çıkmış.aynı zamanda açıktan hırsızlıktan da mahkemesi olmuş ama içeriğini bilmiyorum.oğlumu görmesini istemiyorum dava açsam görüş gününü kaldırır mi

Çocuğun baba ile kişisel ilişkisi her aşamada tartışılabilir ve yargı çocuğun menfaatlerini gözeterek yeniden karar oluşturabilir.

Dosyanızda kişisel ilişki konusu bozulmamış ise kesinleşen hüküm nedeniyle yeni bir dava açmanız ve yeni delillerinizi sunmanız uygun olacaktır.

Alıntı:
mahkeme açarsam çocuğumun geleceğini etkiler mi ileride önüne çıkabilir mi askeri yada polislik sınavlarında falan.ve

Baba hakkında yapılan soruşturma ve ceza yargılaması baba hakkında etkilidir.Fakat bazı kurumların aile üyeleri hakkında da bilgi topladığı bilinmektedir.İlgili kurum uygulamasını ancak ilgili kurumdan öğrenebilirsiniz..

Alıntı:
tazminat davası açtım bu suçlarından dolayı davayı kazanmam kolaylaşır mı?

Sn.Katılımcı, işlenen suçlar kime karşı işlenmişse ilgilisinin tazminat hakkı ortaya çıkar.Eğer bu konuyu boşanma davasında ileri sürmüşseniz tazminat talebiniz hakkında boşanma mahkemesi karar verici mahkemedir.

Alıntı:
Oğlum 6 yaşında ve velayeti bende, her ayın 1 ve 3. Cumartesi sabah 10 pazar akşam 5 de bayramlar da bir de temmuz ayının 1 i ve 20 si arasında alma hakkı var.şu an orada ve ben çok özledim dogum günüydü göremedim Bu yirmi gün içinde 6 temmuz doğum gününe denk geliyor.bu yirmi gün içinde saatlik ve ya günlük alma hakkım varmidr mahkemeye talep de bulunsam.

Kişisel ilişki konusunda mahkemece verilen karar uygulanır.karşı taraf onay verirse veya mahkemece ek karar oluşturulursa isteğiniz yerine getirilebilir.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 11-07-2015, 01:33   #3
Konuk

Habibe hanım her sorumu teker teker ayrıntılı cevaplamissınz teşekkür ediyorum yüreğinize sağlık
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi