Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Av. İsmail Akkaya Bürosunda Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetmiştir

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-12-2014, 12:15   #1
Av.Duygu Işık Behrem

Varsayılan Av. İsmail Akkaya Bürosunda Uğradığı Silahlı Saldırı Sonucu Hayatını Kaybetmiştir

Gaziantep Barosu avukatlarından Avukat
İsmail Akkaya, bürosunda silahlı
saldırıya uğrayarak hayatını
kaybetmiştir.

Gaziantep’te avukat 63 yaşındaki İsmail Akkaya, bürosunun kapısını kırarak içeri giren kimliği henüz belirsiz kişi yada kişilerce tüfekle vurularak öldürüldü.

Akkaya bir dönem Gaziantep CHP'de etkin görev almıştı.

Olay, akşam saatlerinde Çukur Mahallesi Kurtuluş Sokak üzerindeki Ömer Yetkin İşhanı'nın 4'üncü katında meydana geldi. İddiaya göre, kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler, 30 yıllık avukat İsmail Akkaya'ya, kapısını kırarak girdikleri bürosunda tüfekle 2 el ateş açıp kaçtı. Akkaya, alnına ve vücuduna isabet eden mermilerle yere yığılırken, saldırgan yada saldırganlar kaçarak izini kaybettirdi.

CESEDİNİ OĞLU BULDU

Olaydan bir süre sonra büroya gelen Fırat Akkaya, babası İsmail Akkaya'yı kanlar içerisinde yerde görünce sağlık görevlilerinden yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri tarafından öldüğü belirlenen Akkaya'nın cesedi, olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için Gaziantep Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü. Avukatın bürosunda inceleme yapan polis, olayda kullanıldığı sanılan tüfeği işhanının çatısında buldu. Tüfeğe el konulurken, şüpheli yada şüphelilerin kimliklerinin belirlenerek yakalanması için çalışma başlatıldı. Ölüm haberini alan 4 çocuk babası Akkaya'nın yakınları, olay yerinde sinir krizleri geçirdi.

BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI FEYZİOĞLU: ÇOK ÜZGÜNÜZ

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Gaziantep'te meslektaşı İsmail Akkaya'nın kimliği belirsiz kişi yada kişilerce öldürülmesi nedeniyle üzgün olduklarını belirtti. Metin Feyzioğlu, sosyal medya aracılığıyla öldürülen avukat İsmail Akkaya'nın eşiyle birlikte çektirdiği fotoğrafının altına 'Gaziantep'te kapıyı kırıp alnından vurmuşlar meslektaşımız İsmail Akkaya'yı. Diyecek söz bulamıyorum. Çok üzgünüz' notunu yazarak takipçileriyle paylaştı.

Gaziantephaberler.com sitesinin haberine göre Avukat Akkaya, Gaziantep'te bir dönem CHP içinde de aktif görev aldı.

Kaynak : http://www.odatv.com/n.php?n=chpli-avukat-burosunda-olduruldu-1912141200
Old 19-12-2014, 12:16   #2
Av.Duygu Işık Behrem

Gerçekten çok üzgünüm, söylenecek yığınla söz varken sözsüz kaldım!

Meslektaşımızın tüm sevenlerine sabır diliyor, bu acı haberler ile karşılaşmayacağımız günlerin özlemi ile acılarını paylaşıyorum.
Old 02-01-2015, 17:34   #3
ALİ RIZA KARABUĞA

meslektaşımıza ALLAH'tan rahmet yakınlarına ve bizlere başsağlığı diliyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi