Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fak.Aktif Sistem

Yanıt
Old 22-03-2002, 23:00   #1
m.oztop

 
İyi Hukuk Fak.Aktif Sistem

hukuk fakültelerındeki aktif sistem hakkında bılgı almak ısteyenlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarım yatay geçiş hakkında bılgısı olan var mı?
Old 09-04-2002, 19:33   #2
Cest la vie

 
Varsayılan aktif sistem?

Merhaba..
Aktif sistemin ne olduğunu bilmiyorum. Bu konuda beni ve benim gibi olan diğer öğrenci arkadaşlarımı aydınlatırsanız memnun olurum..
Yatay geçiş hakkında ise.. Her üniversitenin kendi belirlediği başvuru tarihleri var. Bu tarihler arasında, kendi okulunda almış olduğun transcriptini (yani almış olduğun derslerin ve notlarının bulunduğu belge,öğrenci işlerinden alıyorsun), yatay geçiş yapmak istediğin üniversiteye götürüyorsun ve beklemeye başlıyorsun Yine başvurduğun üniversitenin yönetmeliğine göre başka şartlar varsa, onları gerçekleştiriyorsun (mesela kimi üniversiteler sınav yapıyor, kimisi belli bir ortalama arıyor vs.)
Ama genellikle o üniversiteye başvuranlar arasında en yüksek not ortalaması olanlar daha önceden belirlenmiş olan kontenjana göre kabul ediliyor. Yani ünv. tercihleri gibi birşey.. Tek fark Torpil ve rüşvetin inanamayacağın kadar çok işe yaraması ve "ortalamayı yükseltmesi"
Saygı ve Sevgilerimle
Ahu
Old 31-08-2008, 11:33   #3
adalet savaşçısı

 
Varsayılan

merhabalar
Aktif sistemin ne olduğunu ben de bilmiyorum.bizi aydınlatırsanız seviniriz.yatay geçiş için ise istenilen evraklar üniversitelere göre değişmekle beraber,ortak olan bazı evraklar var.transkrip(not belgesi),disiplin cezası almadığına dair belge,ders içerikleri v.s Zaten yatay geçiş yapmak istediğin fakültenin resmi sitesinde gerkli olan belgeler yazılır.
Old 18-09-2008, 00:27   #4
Av. Emrah GELEŞ

 
Varsayılan

ben biliyorum
size teorik olarak bilgileri öğretmekle yetinmeyip titizlikle hazırlanmış senaryolar üzerinden sizlere sorula sorup konulara çözüm bulmanızı sağlıyorlar. ve öğrencileri 20 li gruplara ayırıp hepsinin basına eğitim yönlendiricisi koyuyorlar. Daha sonra sizleri bir sınava tabi tutup değerlendirmelerini yapıyorlar ki eğitim yönlendiricinizin de kanaat değerlendirmesi vardır( etkili )
bence hukuk fakültesinde olmasını gereken bir sistemdir güzel işletilirse. ve Türkiye'de sadece Dokuz Eylül Hukuk Fakültsinde bulunmakta...
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
aktif husumet itirazı av_mine Meslektaşların Soruları 1 11-09-2007 00:44
Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi: Aktif Sistem Kemal Yıldırım Hukuk Lisans Eğitimi 2 21-05-2007 08:08
DEÜ ve Aktif eğitim lavania Hukuk Lisans Eğitimi 4 20-05-2007 11:29
Merkezi yurt dışında bulunan kartlı sistem kuran kuruluşların Türkiye'de şube açmaları tkaraaslan Hukuk Soruları Arşivi 0 31-03-2006 12:04


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04141903 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.