Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Bir Yardım Sergisi Açsak Nasıl Olur?

Yanıt
Old 25-12-2012, 13:55   #1
joy

Varsayılan Bir Yardım Sergisi Açsak Nasıl Olur?

Uzun süredir aklımda olan bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Meslektaşlarımızdan, el sanatlarına ilgili olanlarlar pek çoktur diye düşünüyorum.. Resime ,örgüye ,boyamaya , ebruya vb. alanlara ilgisi ve yeteneği olan meslektşlarımız birleşsek; becerilerimizi konuştursak, bu yaptıklarımızı sergileyip satışa sunsak elde edilen geliri de kadın ve çocuk , sivi toplum örgütlerine , sığınma evlerine bağışlasak. Bu konuyu renklendirip fikir alışverişleriyle geliştirsek güzel olmaz mı?
Old 28-12-2012, 11:25   #2
feyzaday

Sayın Joy, çok güzel bir fikir. Her ne kadar , bu bahsi geçen yetenekler ben de olmasa da, böyle bir sergi olduğunda, sosyal sorumluluk anlayışıyla katılacağımı, organizasyonda bulunabileceğim gibi şuan aklıma gelmeyen başkaca katkılarda bulunabileceğimi belirtmek isterim. Elde edilecek gelirin 23 Nisan'da belirlenecek bir kuruma bağışlanması ne güzel olurdu.
Old 28-12-2012, 13:43   #3
joy

Bana da güzel bir fikir gibi geldi ama pek ilgilenen yok sanırım. Belki prosedürel bir takım sıkıntılar olabilir, o yüzden ciddiye alınmamıştır. Benim prosedürler ile ilgili hiçbir bilgim yok sadece fikrim ve sunabileceğim bir kaç yağlıboya tablom varAma bu fikrin geliştirilmesini ve işe yarar hale gelmesini çok arzu ediyorum.
Old 28-12-2012, 17:35   #4
feyzaday

Mutlu

Bence başladık bile Hangi baro bölgesindesiniz?
Old 28-12-2012, 19:18   #5
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan joy
Uzun süredir aklımda olan bir konuyu sizinle paylaşmak istedim. Meslektaşlarımızdan, el sanatlarına ilgili olanlarlar pek çoktur diye düşünüyorum.. Resime ,örgüye ,boyamaya , ebruya vb. alanlara ilgisi ve yeteneği olan meslektşlarımız birleşsek; becerilerimizi konuştursak, bu yaptıklarımızı sergileyip satışa sunsak elde edilen geliri de kadın ve çocuk , sivi toplum örgütlerine , sığınma evlerine bağışlasak. Bu konuyu renklendirip fikir alışverişleriyle geliştirsek güzel olmaz mı?

Bence çok güzel bir düşünce ve öneri.
Old 03-01-2013, 10:44   #6
joy

İstanbul Baro'sundayım ben ama her baro kendi arasında örgütlenebilir değil mi
Old 04-01-2013, 10:10   #7
feyzaday

İletişim bilgilerinizi yazarsanız size ulaşırım, 23 Nisan'a bu projeyi yetiştirelim
Old 08-01-2013, 13:33   #8
Av. Taner BAŞ

Bir üstadımız çok güzel hat sanatı eserleri yapıyor. Kendisi ile iletişime geçmenize yardımcı olabilirim.
Old 09-01-2013, 13:30   #9
joy

İstanbul Barosuna e-posta gönderdim ama sanırım sağlıklı işlemiyor. Gidip yüzyüze görüşeceğim. Sergi için yer ayarlanması ve bu konuda destek gerekiyor. Bunlar hallolduktan sonra meslektaşlarımızdan emeklerini toplamak kolay diye düşünüyorum.Gerekirse tek tek telefon açıp bilgi verip destek isteyeceğim.
Sayın Taner Baş üstadım prosedürel kısımları hallettiğimde sizinle iletişime geçeceğim.. İlginiz için çok teşekkür ederim...
Old 09-01-2013, 13:40   #10
joy

Şimdi biz yaptıklarımız sergi açıp satsak gelir elde edileceği için sıkıntılı bir durum yaşanır mı ki?, İyilik yapalım derken bir de töhmet altında kalmayalım :S Acaba önce yardım edilecek kuruluşu belirlesek de onlarla birlikte hareket etsek, sergilenecek eşyalarla ilgili biz onlara bağış yapmış olsak daha mı iyi olur ,bilemedim. Bu konularda bilgi sahibi olmadığım için, öncelikle bunda mı fikir yürütsek hep birlikte.. demiştim ya fikrim var ama nasıl yapacağım konusunda bilgim yok.. Yardım toplamak bana en kolay kısmı gibi geldi, diğer ayrıntılarda boğuldum ben
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi