Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra Müdürünün karar verme süresi.?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 13-12-2012, 12:48   #1
av_abay

Varsayılan İcra Müdürünün karar verme süresi.?

Merhaba sayın meslektaşlarım. Bir icra dosyasında yediemin ücretlerinin tahsili amacıyla bir talepte bulunduk, ancak aradan 10 gün geçmesine rağmen icra memurları hala bir karar vermemişler. 3 gün içinde karar verilmek zorunda diye biliyorum ancak bir türlü kanun maddesini bulamadım. Kanun maddesini bilen arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. iyi çalışmalar.
Old 13-12-2012, 13:10   #2
üye7160

Alıntı:
Yazan av_abay
Merhaba sayın meslektaşlarım. Bir icra dosyasında yediemin ücretlerinin tahsili amacıyla bir talepte bulunduk, ancak aradan 10 gün geçmesine rağmen icra memurları hala bir karar vermemişler. 3 gün içinde karar verilmek zorunda diye biliyorum ancak bir türlü kanun maddesini bulamadım. Kanun maddesini bilen arkadaşlar paylaşırsa çok sevinirim. iyi çalışmalar.

Bahsettiğiniz 3 günlük süre hacze başlama süresi olup, İİK.79 maddedir.
Taleplere ilişkin bir süre hatırlamıyorum
Old 13-12-2012, 15:00   #3
Av.Kaya

Kanımca,İİK 61/1 (takip talebinden itibaren ödeme emri 3 gün içinde gönderilir.) kıyasen diğer taleplere de uygulanmakta.
Old 13-12-2012, 22:57   #4
Av.İlker DOLGUN

Her Halükarda makul süre içerisinde talebi incelemesi/değerlendirmesi ve neticesinde olumlu yada olumsuz bir karar vermesi gerekmektedir, haftalarca/aylarca bekletmek ve mağdur etmek adaletle ve hakkaniyetle bağdaşmaz.
Old 10-02-2017, 14:33   #6
Av.Burak IŞIK

Merhaba arkadaşlar,
Hafta başında dosyalara koymuş olduğumuz talepler hala daha icra müdürü tarafından değerlendirilmemiştir ve üstüne bu talepleri UYAP'tan göndermediğiniz takdirde değerlendirmeyeceğini söyleyen bir müdürle karşı karşıyayım.
Önümüzde ki hafta içerisinde de değerlendirmezse şikayet etmeyi düşünüyorum.

Bu konu hakkında ki düşünceleriniz nedir? Ne yapmamı önerirsiniz?

Teşekkürler.
Old 13-02-2017, 14:45   #7
vekaletucreti

Alıntı:
Yazan Av.Burak IŞIK
Merhaba arkadaşlar,
Hafta başında dosyalara koymuş olduğumuz talepler hala daha icra müdürü tarafından değerlendirilmemiştir ve üstüne bu talepleri UYAP'tan göndermediğiniz takdirde değerlendirmeyeceğini söyleyen bir müdürle karşı karşıyayım.
Önümüzde ki hafta içerisinde de değerlendirmezse şikayet etmeyi düşünüyorum.

Bu konu hakkında ki düşünceleriniz nedir? Ne yapmamı önerirsiniz?

Teşekkürler.
Üstat icra dairesinde dosyaya giren evrağın tarihi önemli bu nedenle sizin talep dilekçeniz 01/02/2017 tarihi olsa bile müdür beyin gördüğü tarih esas alınır bunun için ya dediği gibi talebinizi uyap üzerinden gönderin ya da sistem üzerinden göndermediğiniz talebinizi uyap sistemine taratın ki icra dosyanıza hangi gün talebin girdiği belli olsun. Bu işlemlerden sonra üç gün içerisinde işlem yapılmadığı taktirde şikayet yoluna gidebilirsiniz diye düşünüyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi