Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İ.tedbİr İstemİnİ,delİl Yok Dİye Red Eden Hakİm

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-08-2012, 18:13   #1
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Varsayılan İ.tedbİr İstemİnİ,delİl Yok Dİye Red Eden Hakİm

Müvekkil bayan aldatıldığını öğreniyor ve aynı gün şiddet görerek aile konutundan atılmak isteniyor.EMNİYET 6284 SAYILI YASA uyarınca dalga geçer gibi 15 yeter mi deyip kolluk tedbirine karar veriyor,aile mahkemesi emniyet tedbrini onaylıyor.Süresinde itiraz edip;boşanma davası açacağımızı, sürenin uzatılmasını,konutun müvekkile tahsisini talep ediyoruz,Sayın Aile Mah.Hakimi zaten Sulh Cezada basit yargılamadan dava açılmış,bu tedbirdir uzatamam diyor Aynı hakim boşanma davamıza bakıyor,i.tedbiren elektriksiz susuz bırakılan müvekkile konutun tahsisi,elektrik su aboneliklerinin davacı müvekkil adına yapılması talebimizi"BİR DİLEKÇE İLE TEDBİR İSTİYORSUNUZ,TANIK YOK DELİL YOK" diyerek red ediyor,ön incelemede karar vereceğim diye tensip yazıyor,ben ne yapayım Sayın üyeler,tedbirin anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptım burnunu havaya kaldıran hakimim kararım değişmedi dedi Tecrübe ve örnek kararlarınızı bekliyorum
Old 23-08-2012, 16:33   #2
sebepsiz zenginleşme

Paşalı davasında sanırım avukat hanım basına bir açıklama yaparken ;tedbir kararı verilmedi yetkim dışında mı ne demişti paşalının davasına bakan hakim ,kadıncağız vefat ettikten sonra gene aynı hakime düşen bir davasında bu kadar gazetelerin yapmış olduğu etkili yayınla mıdır bilinmez aynı kanun olmasına rağmen vicdani kanaat kullanarak(belkide uyarı aldı o hakim hsyk'dan bilemem tabi)aynı benzer dosyaya hemen tedbir verdi demişti .Paşalının davasını araştırın derim ben ayrıca o hakim hakkına hsyk'ya şikayette bulunacağınızı aba altından soba göstererek her türlü sorumluluğun hakimde olacağını yazarak yasal haklarınızı kullanın siz sözlü ve dilekçelerle kendinizi ifade etmişsiniz bence yeteri kadar artık başka yol denemek gerek
Old 27-08-2012, 13:22   #3
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

UEDAŞ ve belediye yazdığım dilekçelere ve eklediğim belgelere binaen mahkeme kararı olmaksızın davacı kadın müvekkilimi abone yaparak elektrik ve suyunu bağladılar,kurumlarımızla guru duydum,paylaşmak istedim SAYGILAR!
Old 27-08-2012, 14:47   #4
sebepsiz zenginleşme

Ülkemde zaman içinde çok şey değişti önceden devlet dairelerine gitmek istemezdik bugün git yarın gel diyerek üzerlerdi bizleri şimdi yeni memurlar yeni kanunlar sanki insan olmanın gerektirdiği şartlarda yaşamamız için çabalıyor sevindim sizin adınıza iyi çalışmalar
Old 27-08-2012, 15:01   #5
Av.Ferda Çalgın

Sayın Meslektaşım,
Malumunuz 6284 sayılı yasa ile ilgili tedbir kararlarının yasanın 2/b hükmü gereğince süratle verilmesi gerekiyor.Yine aynı yasanın 8/3 fıkrasının açık hükmü gereği delil veya belge aranmaksızın verilmek gerekiyor.Buna göre Hakimin kararını ön incelemeye ertelemesi, bilakis açılmış ceza davası delil teşkil ediyorken hala delil araması açıkça yasaya aykırılık kanaatimce.Redde dair elinizde karar varsa yasanın itiraza ilişkin hükmünü (m.9) uygulamanızı ayrıca bir diğer meslektaşımın değindiği gibi HSYK'ya şikayet hususunu değerlendirmenizi öneririm.
İyi çalışmalar...
Old 30-08-2012, 15:02   #6
Av.Nazife Eytemiş BAŞAR

Haklısınız arkadaşlar da kimi kime şikayet ediyorum...kurumların yaptığı işlemi yarın hakim beye götürüp,belediye su işleri ve uedaş sizden daha vicdanlı çıktı mı desem acabaşaka bir yana aile mahkemesi bulunmayan bizim gibi taşra adliyelerinde;görev yetki ve takdir haklarının bilinç ve sorumluluğunda olmayan,verilen dilekçeleri ve talepleri kişiliklerine saldırı,bilgilerini ölçme zanneden hukukçularla çalışmak zorundayız ve bu biz hukuk mücadelecisi avukatları çok fazla yıpratıyor.Çok üzülerek söylüyorum ki şikayet etmek bir çözüm değil diğer işlerimizde daha yüksek engeller olarak karşımıza çıkıyor
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi