Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeni İle Boşanma (Çekişmeli)

Konuyu Kilitleyin
Old 28-01-2012, 09:01   #1
Derya KARACA

 
Varsayılan Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeni İle Boşanma (Çekişmeli)

Merhaba
Benim Sorum Eşime karşı, Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Nedeni İle Boşanma (Çekişmeli) davası açtım, dava açmadan önce evi terk ettim. eşim boşanmak istemiyor.
eşimin bana devamlı şiddet uyguladığını, beni evden attığını, beni tehdit ettiğini, hatta çocuklarımı da dövdüğünü bu nedenle çocuğumun belirli bir süre okula gidemediği iddialarında bulundum. dinlenen tanıklar benim yüz bölgemde morluk olduğunu gördüklerini
ancak eşimin beni darp ettiğini, bana hakaret ettiğini, beni tehdit ettiğini, çocuklara karşı kötü davrandığını görmediklerini beyan ettiler. aynı işyerinde çalıştığımız halde bazı tanıklar bir defa bazıları da iki defa yüzümde morluklar gördüklerini beyan ettiler, bazı tanıklarda görmediklerini, eşimle kavga ettiğimizi hiç duymadıklarını söylediler. iddialarımla ilgili bu tanık beyanları haricinde ne Dr. raporum var nede bunun haricindeki diğer iddialarımla ilgili hiçbirisini ispatlayamıyorum. bana yardımcı olursanız mutlu olacağım. Teşekkür Ederim.
Old 28-01-2012, 11:32   #2
kezzy

 
Varsayılan

Sayın katılımcı;
Davanızın çekişmeli dava olması nedeniyle; davanızda dayandığınız iddialarınızı ispatlamanız ve bunların boşanmaya yeter iddialar; yani evlilik birliğinin temelinden sarsıldığını gösterir iddia-deliller olması gerekmektedir. Aksi durumda davanın reddi ihtimali var.

Doyanız incelenmeden, burada yazdıklarınız yeterli olmayacağınsan, sağlıklı bilgiler vermemiz mümkün değildir. Bu nedenle hak kaybına uğramamak için davanıza bir avukattan doğrudan hukuki destek alarak devam etmenizi öneriyoruz.

Maddi durumunuz elverişli değil ise bulunduğunuz il barosunun adli yardım servisine başvurabilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Old 28-01-2012, 17:01   #3
Konuk

 
Varsayılan Boşanma Davası

Sormak istediğim, dava dilekçesinde ve cevaba karşı cevap dilekçesinde iddia ettiğim hususları tanık beyanlarından ziyade belgeye mi dayandırmam gerekiyor.

Ayrıca önceki soruma ilave olarak benim boşanma davası açılmadan önce evi terk etmem benim açımdan bir olumsuzluk teşkil edermi?

Teşekkür ediyorum.
Old 28-01-2012, 19:46   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan Konuk
Sormak istediğim, dava dilekçesinde ve cevaba karşı cevap dilekçesinde iddia ettiğim hususları tanık beyanlarından ziyade belgeye mi dayandırmam gerekiyor.

Ayrıca önceki soruma ilave olarak benim boşanma davası açılmadan önce evi terk etmem benim açımdan bir olumsuzluk teşkil edermi?

Teşekkür ediyorum.

Sayın Katılımcı,

Davanızı bir avukatla takip etmeniz halinde doğru ve yeterli hamleleri yapabilirsiniz. Meslektaşımın da belirttiği dosyanızı incelemeden verilecek bilgiler genel çerçeve bilgilerdir.

Delillerinizi gösterdiğiniz ve tanıklarınızı dinlettiğiniz dosyanızda; evden ayrılma sebeplerinizin haklılığı halinde boşanma sebeplerinizin de kabul görmesi beklenecektir. Özetle, eşinizin kusurlu olduğunu kanıtlamanız halinde elbette evden ayrılmanız aleyhinize olmayacaktır.

Davanızın en azından bu aşamasından sonra hukuki desteği doğrudan alınız. Hak kaybına uğramayınız.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygı ile.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması Yargıtay Kararları Av.Habibe YILMAZ KAYAR Aile Hukuku Çalışma Grubu 35 20-01-2017 10:46
Karşılıklı boşanma iradesi evlilik birliğinin temelinden sarsıldığının göstergesi midir? akrd61 Meslektaşların Soruları 2 21-12-2010 18:39
Evlilik Birliğinin temelinden sarsılması avukat esra Meslektaşların Soruları 2 28-09-2010 18:01
evlilik birliğinin yeniden kurulamaması nedeniyle boşanma avukat152 Meslektaşların Soruları 4 07-07-2010 21:38
Hamile eşin dövülmesi evliliğin temelinden sarsılması için yeterli bir neden midir? Av.M.Yücel Meslektaşların Soruları 9 24-07-2009 14:54


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03054094 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.