Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

İcra Takibi Masraf Hesaplama Aracı

Yanıt
Old 09-01-2012, 11:43   #1
Avanıl

 
Varsayılan İcra Takibi Masraf Hesaplama Aracı

Büyük ihtimal çoğu meslektaşımız icra takibi için bir program kullanıyordur. Bu programlarda belirli bazı bilgileri girdiğinizde hesaplamaları ve masrafı otomatik olarak yapar. Ancak program kullanmayan meslektaşlarımız da olabilir. Ben de Microsoft Excel formatında bir hesaplama aracı yaptım. Program kullanmayan meslektaşlarımızın işine yarayacağını düşünüyorum.

Öncelikle bu hesaplama aracını kullanmak için bilgisayarınızda Excel olması lazım. Excel ile bu hesaplama aracını açtığınızda karşınıza gelen ekrana takibiniz ile ilgili bilgileri girip takip çıkış miktarı ve toplam yapılacak masrafı otomatik olarak görebilirsiniz.

Ben takiplerde olası değişkenleri düşünerek bu hesaplama aracını yaptım. Örneğin çeke dayalı bir takipte çek tazminatı ve çek komisyonu da uygulamak isterseniz, bu hesaplama aracında bu kısımları seçerek hesaplama yaptırabilirsiniz. Bunun gibi birkaç şey daha bu hesaplama aracı ile yapılabilir.

Ancak eksik yapmış olduğum kısımlar da olabilir. Bu yüzden kullanıldıkça eğer eksiklikler ortaya çıkarsa ona göre de güncellenebilir. Hesaplama aracının ileride güncellenebileceği ihtimalinden sürüm 1.0 numarası verdim. Böylece eğer güncellenip değişiklik yapılırsa hangisinin eksi hangisinin yeni olduğu anlaşılır.

Bu hesaplama aracı hiçbir ticari amaç güdülmeden, meslektaşlarımıza faydalı olabileceği düşünülerek hazırlanmıştır. Ben daha önceden yine kendi yaptığım başka bir şeklini kullanıyordum. Ancak şimdi bunu biraz geliştirip, 2012 yılı rakamlarına göre düzenleyerek sizlerin de kullanımına açıyorum.

Hesaplama aracı içinde hatalar da olabilir. Benim en son yaptığım denemelerde bir hataya rastlamadım. Ancak sizler böyle bir hata bulursanız, beni uyardığınızda gerekli değişiklik yapılır.

Hesaplama aracında kullanıcılar sadece bilgi girişi gereken yerlere müdahale edebilirler. Bu yüzden diğer alanları ( Excel formülleri yazılı olan ve asla değişememesi gereken yerleri) bozamazsınız.

Hesaplama aracını indirebileceğiniz link aşağıdadır. Hesaplama aracı sıkıştırılmış formatta (winzip, winrar gibi) inecektir. Sıkıştırılmış dosyayı açtığınızda içinde hesaplama aracının kendisini ve tanıtım-kullanım kılavuzunu da bulacaksınız.

Bunun yanında bir de yeni HMK gereğince gider avansı hesaplama aracı da yaptım. Bu araç da davanın açılacağı mahkemeye göre hesaplama yapabilmekte. Ancak onu şu an yayınlamıyorum. Çünkü onu ayrıca harç hesaplama aracı ile birleştirip yayınlayacağım.

Umarım sizler için faydalı olur. Görüşleriniz ve önerilerini bekliyorum. Saygılarımla.

İcra Hesaplama aracını indirme linki : http://www.anilyalcinkaya.av.tr/download.asp
Old 09-01-2012, 16:26   #2
tiryakim

 
Varsayılan

Üstadım Teşekkürler bir sorum olacak 2012 harçlarına göre mi hazırlandı bu program
Old 09-01-2012, 16:29   #3
Avanıl

 
Varsayılan

Doğrudur. Tüm miktarlar 2012 harçlarına göredir. Bir tek APS giderinden emin değilim. En son baktığımda 15,00 TL idi, halen de aynı göründüğü için aps gideri 15,00 TL den hesaplanıyor. Eğer yanlışlık varsa gerekli düzeltmeyi de yaparım.
Old 09-01-2012, 20:04   #4
tiryakim

 
Varsayılan

Anıl Bey borçlulardan ödeme taahhüdü almak için de excelde program hazırlamayı düşünüyormusunuz...
Old 09-01-2012, 20:17   #5
Avanıl

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan tiryakim
Anıl Bey borçlulardan ödeme taahhüdü almak için de excelde program hazırlamayı düşünüyormusunuz...

Benim kendi yaptığım ve kullandığım öyle bir excel programım var aslında. Ancak kendime göre hazırladığımdan diğer kullanıcılar için biraz karışık gelebilir. Genel kullanım için sadece taahhüdü içeren bir şey yapılabilir.

Büyük ihtimal yarın da dava harç ve gider avansı hesaplama aracı bitmiş olacak.
Old 09-01-2012, 21:19   #6
tiryakim

 
Varsayılan

Teşekkürler üstadım ödeme taahhüdü almak için excelde basit bir program hazırlayıp THS eklerseniz çok seviniriz.
Old 10-01-2012, 19:12   #7
Avanıl

 
Varsayılan

6100 sayılı HMK gereğince dava ve harç hesaplama aracıda tamamlanmış olup aynı adresten indirilebilir.
Old 17-01-2012, 16:28   #8
Avanıl

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan tiryakim
Anıl Bey borçlulardan ödeme taahhüdü almak için de excelde program hazırlamayı düşünüyormusunuz...

İcra Taahhüdü Hazırlama aracı da tamamlanmış olup aynı adresten indirilebilir.
Old 27-05-2012, 13:04   #9
canoz

 
Varsayılan

İcra hesaplama ve dava masraf hesaplama araçlarını hem iş hemde ev bilgisayarıma yükledim. Eline sağlık excelde harikalar yaratmışsınız
Old 27-05-2012, 18:04   #11
tiryakim

 
Varsayılan

2012 icra vekalet oranları baz alınarak mı hazırladınız üstadım bu programı
Old 29-06-2012, 09:58   #12
Avanıl

 
Varsayılan

İcra takibi masraf hesaplamada vekalet ile ilgili bir kısım yok. Bu sadece takip açarkan ne kadar masraf gerektiğini hesaplıyor. Ancak şunu farkettim, ilamlı takipte fazla hesaplama yapıyor. Gerekli değişikliği yapıp düzelteceğim.
Old 29-06-2012, 10:14   #13
şerife

 
Varsayılan

Emeğinize sağlık.Teşekkür ederim böyle bir program yeni ofis açan arkadaşlar için çok faydalı olacak
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
UYAP Avukat Portalından Mahkemece Hesaplama Yapılmadan Harç Masraf Tahsilatı Yapılabilmektedir utkuthelawyer Hukuk Haberleri 0 17-10-2011 15:29
Nafakami İcra Yolu İle alıyorum zamanında yatmıyor.avukatm aracı olmadan direk benim hesabıma yatabiliyor mu? SESSİZ Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 28-11-2010 10:41
İcra takibi için masraf verilmemesi/ Avukatın sorumluluğu avukathavva Meslektaşların Soruları 8 25-05-2009 12:22
İcra Hukuk Mahkemesİnİn Evrak Üzerİnde VerdİĞİ Kararlarda Temyİz Yolu,masraf Vek.Üc. Av.Ayla Altıntaş Meslektaşların Soruları 1 19-02-2009 15:45
Ödeme veya İcra emrinin iptalinde masraf ve vekalet ücreti ozyoldas Meslektaşların Soruları 1 19-12-2006 12:31


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04642510 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.