Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kocam sürekli internete giriyor / kızlarla mesajlaştığını yakaladım

Konuyu Kilitleyin
Old 14-12-2011, 19:30   #1
Konuk

 
Varsayılan kocam sürekli internete giriyor / kızlarla mesajlaştığını yakaladım

Merhaba kocam sürekli internete giriyor ben yanına gidince ekranı kapatıyor, başka adlarla birçok facebook adresi almış ve kendi fotoğrafını koymuş ben farkedince fotoğrafını değiştirdi.gene kendi üstüne farklı telefon hatları var birsürü kızla mesajlaştığını yakaladım. anlaşmalı boşanmayı kabul ediyor ama arabamız onun üstüne. rahatsız oluyorsan çek git dedi ayrılmak için nasıl bir yol izlemeliyim. bunları kanıtlamak için nerelere başvurmam gerekir.
Old 15-12-2011, 10:08   #2
uye8490

 
Varsayılan

Sayın konuk,

Anlaşmalı boşanma hususunda eşinizle bir fikir birliğiniz varsa,boşanmanın mali ve diğer sonuçları(çocuk varsa velayet örneğin)ile ilgili bir anlaşmaya varmış iseniz boşanma sebepleri ile ilgili detayları dava dilekçesine sunmak zorunda değilsiniz.

Ancak anlaşmalı boşanma konusunda bir anlaşmaya varmamış iseniz , boşanma davanız çekişmeli olarak devam edecektir.Aracınız 2002 yılından sonra alındıysa,boşanma davası kesinleştikten sonra açılacak tasfiye davasında ileri sürebileceğiniz tasfiye payı alacağınız mevcuttur.

Eşinizin kullandığı telefon hatlarına ait numaraları mahkemeye sunmak suretiyle,bu hatlara ait iletişim dökümlerinin dosyaya celbedilmesini talep edebilirsiniz.Mahkemece istenen ve gsm şirketlerince gönderilen telefon dökümleri görüşmelerin ve mesajlaşmaların içeriği ile bir bilgi vermez.Mahkemece göz önünde bulundurulacak olan eşiniz ait telefon numaralarından herhangi bir telefon numarası ile olan olağan dışı iletişim hareketleridir.

Eşinize ait internet hesaplarından başka insanlarla iletişime geçilmiş olması, başlı başına sadakat yükümlülüğüne aykırı bir durum değildir.Önemli olan bu iletişimim içeriği ve tabiidir ki sıklığıdır.
Bilgisayar, ortak olarak kullandığınız ve her ikinizin kullanımına her an açık olan bir bilgisayar ise bu bilgisayarın içeriğine kaydedilen mesajlaşma içeriğini dosyaya sunmanızda bir sakınca olduğunu düşünmüyorum.Ancak salt eşin kullanımına açık ve eşe ait olan bir bilgisayardaki kayıtların, gizlice ele geçirilip dava dosyasına sunulması özel hayatın gizliliğini ihlal konusunda sıkıntılar yaratabilir.
Bunlar dışında eşinizin sadakat yükümlüğüne aykırı davrandığı konusunda tanığınız varsa bunların dinlenmesini de mahkemeden talep edebilirsiniz.

Davanızı takipte bir avukattan hukuki yardım almanız,maddi durumunuz yetersiz ise yargılamanın yapılacağı il barosundan adli yardım talebinde bulunmanız hak kaybına uğramanızı önleyecektir.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi


THS Sunucusu bu sayfayı 0,08799601 saniyede 12 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.