Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Yeni bir üye hakkında kısa bilgi ve bir merhaba

Yanıt
Old 17-07-2006, 15:25   #1
ParanoidAndroid

Varsayılan Yeni bir üye hakkında kısa bilgi ve bir merhaba

Bugün Türk Hukuk Sitesi'ne üye oldum ve üye/misafir herkese merhaba demek istiyorum. Ben 2001 mezunu bir hukuçuyum. Mesleginin ilk beş yılında üç baro dolaşan başka bir avukat var mıdır bilmiyorum ama ben önce Ankara Barosu'ndayken daha sonra Mersin Barosu'na naklimi aldırıp ofis açtım. Mersin'in memleketim olması ve ailemin Mersin'de ikamet ediyor olması sanırım "Neden Mersin?" sorusuna kabaca bir cevap olusturacaktır. Tabi buna, meslege yeni baslayan bir avukatın ayagına gelen bir olanaga karşı gösterdigi direnişin sonuçsuz kalması da eklenmelidir. Fakülteden çok sevdigim, beni yakından tanıyan bir arkadaşım "Senin dönüp dolaşıp gelecegin yer İstanbul" demişti. Onu burdan sevgiyle anıyorum ve sezgisindeki ya da öngörüsündeki isabetliligi tebrik ediyorum. Evet, yakında İstanbul barosuna naklimi yaptıracagım. Şekli bir degerlendirme yapıldıgında meslek yasantımda istikrarsızlık oldugu düsünülebilir ama kosulların esasına inildiginde istikrarsızlık olarak gorunen durumun, aslında, kisisel cabalarin önüne gecen olayların baskıcı tezahürü oldugu anlasılır. Kişisel yaşantı meslegi etkilememeli ama deprem etkisi yaratan olayların etki alanını belirlemek pek mümkün olmuyor.
Siteye üye olur olmaz bir keşif gezisi yaptım ve bu siteye üyeligin, 17.07.2006 günü yaptıgım isler arasında en iyi sey olduguna karar verdim Bütün paylasılacaklar icin simdiden cok tesekkur ederim.
Old 18-07-2006, 11:17   #3
Almıla

Mahçup memnun olduk

sayın meslektaşım,
serbest meslek erbabıyız ve ne yazık ki hayatımıza istediğimiz gibi şekil veremiyoruz. amaçlarımız-ideallerimiz-olmazsa olmazlarımız mali geçime de dayandığı için imkanlar ölçüsünde gerçekleştirmeye ve törpülemeye başlıyoruz.
Yeni kararlarınızın lehinize olması temennisiyle; hoş geldinisss
Old 18-07-2006, 12:02   #4
ParanoidAndroid

Merhaba Almila, guzel dilekleriniz icin tesekkurler, hosbuldum.. Admin'e de tesekkurler..
Old 19-07-2006, 14:18   #5
mirican

merhaba hoşgeldiniz!!!
bu arada bugüne kadar baya meşakkatli yollardan geçmişsiniz umarım istanbulda mutlu olursunuz
Old 19-07-2006, 14:21   #6
ParanoidAndroid

Merhaba mirican, tesekkur ederim guzel dilekleriniz icin, hosbuldum..
Old 19-07-2006, 14:40   #7
genchukuk

Dikkat

mrb paranoidandroid! öncelikle hoşgeldin. Umarım ileri görüşlü arkadaşın sana istanbulun çalışma hayatındaki son durak olacağını söylemiştir yani umarım bunu görebilmiştir. Zira çok yıpranabilirsin.

Tekrar hoşgeldin! Hayat seninle gülsün!
Old 19-07-2006, 15:09   #8
av.yıldıray

HOŞGELDİNİZ

de umarım pişman olmazsınız. zira bir giden pişman istanbuldan, bir de gidemeyen, ama dönenlerden haberim yok.

Tekrar hoşgeldiniz.
Old 19-07-2006, 16:43   #9
ParanoidAndroid

Merhaba Sayın Yıldıray ve Demokles tesekkurler, hosbuldum. Bazen kaybolmak iyidir. Farkındalıgın verdigi acıyı duyumsamak iyidir.İstanbul iyidir
Old 12-08-2006, 13:41   #10
medenikal

çoğu ölmek için doğar,bu nedenle sana söyleyeceğim şu ki hiçbir şeyi gerçekten mesele olarak görme.

başkalarını dinleyip başarılı olmak mı yoksa kendini dinleyip başarısız olmak mı?

başkalarını da dinlerim ,ama sonuçta kendi kararımı veririm.ve sonuçlarına da katlanırım.

başarılı veya başarısız olmak çok da önemli değil,önemli olan huzur içinde yaşamaktır.

herşeye kısa zamanda ve bir den ulaşmak, ulaşılanı değerli kılmaz.kolay ulaşılan kolay kaybedilir.

hayatta hep ileri doğru adım atmakta söz konusu değil.bazen koşar,bazen durur vebazen de geri çekilip,güçlenip ve hataları anlayıp tekrar ileri doğru yürürsün.

sonuçta ulaşmaya çalıştığın ile sahip olduğun yetenek ve kapasite arasında doğru orantı vardır.

ters orantı söz konusu ise hayat ,huzurlu bir yaşama ulaşmayı zorlaştıracaktır.
Old 23-08-2006, 23:04   #11
ParanoidAndroid

HuZur! Bulabilene ask olsun! Ahmet Hamdi Tanpınar, Huzur; Huzur, Ahmet Hamdi Tanpınar..
Sayın Taslak, siirsel bir dille yazdıgınız msj icin tesekkurler..
Oyle yorgunum ki.. Bir dosya icin İstanbuldan Bandırma'ya, ordan Biga'ya ve sonra Çan'a gectim. İşim Çan'daydı ama bu aktarmaları yapmam gerekiyordu. Bu iş gezisi sizi yanıltmasın, henuz işe girmiş degilim. İş bulup eve cıkana kadar bana huzur yok. Dusunmeden aklıma geleni yazıyorum su an.. ve devam edemeyecegim sanırım Hoscakalın..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi