Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

İttet

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-02-2002, 17:04   #1
ahsen ebru

Varsayılan İttet

merhaba ben 2000 yılında boşandım ama kararın kesinleşmesi icin gerekli evrakı 2001 yılında aldım.şimdi yeniden evlenmek istiyorum ama kesinleşme tarihi gözönüne alındığı icin ittet müddeti diye bir şey varmış ve bunun icin mahkemeye başvurmam gerekiyormuş.nasıl dava acacağım nasıl bir dilekce yazacağım ve bu kararın verilmesinin ne kadar zaman alacağına dair bilgi almak istiyorum..teşekkür ederim06-07-2001 15:33:29
Old 27-02-2002, 17:05   #2
canan

Sayın Ahsen Duru,
Bulunduğunuz yerdeki Ahkamı Şahsiye Mahkemesine (yoksa sulh hukuk mahkemesine)
vereceğiniz dilekçe ile başvurunuz.

Mahkeme sizin hamile olup olmadığınızın anlaşılması için doktora sevkinizi yapacak,
doktorun hamile olmadığınız yolundaki raporu
üzerine iddet müddetinizin kaldırılmasına
karar verilecektir.

Bu işlemler sizin takibinize ve mahkemenin iş durumuna bağlı olarak bir kaç gün ancak sürer.

Saygılarımla.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03382206 saniyede 12 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.