Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma davasında ispat. :( yaşadıklarım ispat değil mi?

Konuyu Kilitleyin
Old 17-11-2010, 07:35   #1
Konuk sır

 
Varsayılan boşanma davasında ispat. :( yaşadıklarım ispat değil mi?

ağustos 2009da eşimin telefonuna gelen 2mesajı okuyunca aldatıldığımı öğrendim.eşim yanlış gelen mesajlar olduğunu söyledi.inanmış göründüm.ama numarayı aldım.gsm şirketinden internetten ayrıntılara ulaştım ve ona da göstererek ispatladım.ayaklarıma kapandı kızım için affettim.sadece telefon konuşmalarıyla sınırlıydı asla yüzyüze görüşmedik dedi.
eşim il dışında çalışıyor hafta sonları eve geliyordu.birkaç ay sonra eşyaları arasında bayan çorabı çıktı, onlardan bir süre sonra ceplerinden küpe çıktı. tekrar mesaj yakaladım. herşeye rağmen affettim
temmuz 2010da tayin işlerimizi ayarlayıp aynı şehre kendi evimize yerleştik.mutlu olacağımızı düşünürken evlilik yıldönümümüzde boşanalım sen dava aç dedi. boşanma davası açmam için psikolojik baskı yaptı.bu arada evi satış olarak benim üstüme geçirdik.1,5 ay önce evi terk etti.protokol hazırlatmış bana imzalatmaya çalıştı anlaşmalı boşanalım dedi.avukata danıştım.yeni prokol hazırladık.eşim şartları kabul etmiyor..avukatım aldatmadan dolayı dava açalım dedektif tutarak aldatma fiilini kanıtlayabilirsin diyor.ben hem maddi hem manevi olarak bu fikre çok sıcak bakmıyorum.
eşim bir hafta önce ortak bir arkadaşımıza; benim ona yeniden eskisi gibi güvenmediğim için kadına geri döndüğünü itiraf etmiş.arkadaşımızın tanıklığı ve benim yaşadıklarım kanıt oluşturmaz mı? elimde şu anda somut bir kanıt yok.eşime inandığım için o şahsın telefon numarasını ve keyıtları silmiştim.
dedektif tutmalı mıyım.herhalde eşim de böyle birşeyden şüpheleniyorki her hafta iş arabasını değiştiriyor.
Old 17-11-2010, 10:25   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı,

Eşinizin ihanetini ispat etmeniz için dedektif tutmanızı elbette önermiyoruz. Hiç kimsenin, kişinin özel hayatına yasal olmayan biçimde müdahale etme hakkı yoktur.

Eşinizin arkadaşlarınınıza itirafı ve onların tanıklığı önemlidir. Eşinize ait telefon numaralarının geriye dönük 1 yıllık arama kayıtlarını ilgili gsm şirketinden araştırılmasını mahkemeden talep edebilirsiniz.

Tanık olarak en yakın akrabalarınızın (anne, baba, kardeş..)beyanlarından dahi yararlanabilirsiniz.

Saygılarımızla,
Old 18-11-2010, 18:44   #3
Konuk sır

 
Varsayılan

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
menfi tespit davasında ispat yükü Av. çağlar bildirici Meslektaşların Soruları 19 04-12-2015 22:11
Yurt dışında imzalanmış anlaşmalı boşanma protokolü Türkiye'de geçerli olur mu? Tapunun iptali davasında ispat sorunu. juristbtl Meslektaşların Soruları 1 15-11-2010 23:04
Tasarrufun iptali davasında ispat av_suat Meslektaşların Soruları 3 04-02-2009 17:02


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03476000 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.