Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dul MaaŞi ve sağlık yardımı

Konuyu Kilitleyin
Old 02-09-2010, 01:00   #1
Konuk

 
Mesaj Dul MaaŞi ve sağlık yardımı

Merhaba
Eşimden anlaşmalı olarak hiçbir hak talep etmeden ayrıldım 4 yaşındaki kızımın velayeti bana verildi şuanda annem ve babamla birlikte kalmaktayım ve hiçbir mal varlığım ve maaşım bulunmamakta.Yasal olarak devletten alabileceğim bir hakkım varmı?(maaş,sağlık v.s)
Old 02-09-2010, 10:51   #2
Nur Deniz

 
Varsayılan

Sn Konuk,
İstenilen belgeler ile yoksulluğunuzu kanıtlamanız halinde sağlık açısından bulunduğunuz yerin kaymakamlığına hem çocuğunuz hem de kendiniz için Yeşilkart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu başvurunuz değerlendirilinceye kadar da çocuğunuzda herhangi bir sağlık sorunu çıkarsa Devlet Hastanelerinde 18 Yaş Altı kapsamında muayenesi, tetkikleri ve tedavisi yapılacaktır. Bunun için yalnızca çocuğunuzun kimlik fotokopisi yeterli olacaktır.
Old 03-09-2010, 10:53   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba
Eşimden anlaşmalı olarak hiçbir hak talep etmeden ayrıldım 4 yaşındaki kızımın velayeti bana verildi şuanda annem ve babamla birlikte kalmaktayım ve hiçbir mal varlığım ve maaşım bulunmamakta.Yasal olarak devletten alabileceğim bir hakkım varmı?(maaş,sağlık v.s)

Sayın Katılımcı,

Eşimden anlaşmalı olarak hiç bir hak talep etmeden ayrıldım ve 4 yaşındaki çocuğumun velayeti bana verildi demişsiniz.

Çocuğunuz için nafaka talep etmemiş olsanız da, sonradan çocuğunuzun ihtiyaçları için iştirak nafakasına hükmedilmesi talebi ile dava açabilirsiniz.

Bunun için bir meslektaşımızdan hukuki destek almanızda yarar vardır. Yine yoksulluğunuzu kanıtlayarak bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvurabilirsiniz.

Devletten maaş anlamında bir hak talep etmeniz mümkün değildir. Babanızın vefatı halinde, tekrar evlenmez iseniz eğer babanız bir sosyal güvence kurumundan maaş almakta ise, bu maaşın yasal bir kısmının size bağlanması için talepte bulunabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki linkleri incelemeniz de yararınıza olabilir. Lütfen okuyunuz.

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=43989

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
emekli eşinin sağlık yardımı kesilirmi? mguneysu İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Çalışma Grubu 1 25-06-2012 17:20
Evlenme Yardımı (Çeyiz Yardımı) avsakgun Meslektaşların Soruları 8 21-07-2008 17:25
Sağlık Hizmetlerinde Verimlilik Anlayışı ve Bunun Sağlık Sistemindeki Sonuçları M. Uğur Yılmaz Hasta Hakları Çalışma Grubu 0 02-01-2008 16:19
Genel Sağlık Sigortası ve Sağlık Sisteminde Yeni Dönem Av.Habibe YILMAZ KAYAR Hasta Hakları Çalışma Grubu 1 05-02-2007 17:09
Emekli Sandığının haksız sağlık yardımı gerekçesi ile maaştan kesinti yapması gunermeric Meslektaşların Soruları 1 11-01-2007 15:21


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03215599 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.