Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

Lojman Tahsisi

Yanıt
Old 30-06-2010, 11:53   #1
yusuf223345

 
Varsayılan Lojman Tahsisi

Bu konuda yönerge ve talimatları incelememe çeşitli illerdeki uygulamaları araştırmama rağmen sağlıklı bir sonuca ulaşamadım. Bir ilçede bir kamu kurumuna ait olan lojmanın kendi personeline tahsis işlemi yapıldıktan sonra boş lojman kalması durumunda diğer kamu kurumlarında çalışan (sağlık emniyet müftülük maliye TSK... vs) kamu personeline tahsis işleminin kuralları nerede yazmaktadır? Sıra tahsisli lojmanların puan esasıyla kendi personeline dağıtılmasından sonra boş kalan lojmanların dağıtımında, uygulamada kura çekende var, kaymakamın yada ilgili kurum müdürünün emriyle belli bir kuruma verilende var, torpille ahmede yada hasana verilende var...
Old 18-07-2010, 11:31   #2
onatarhan

 
Varsayılan Konut Tahsİsİ Hakkinda.

Kamu Konutları Yönetmeliği Madde 9:...Sıra tahsisli konutların hak sahiplerine tahsisi, merkezde kurulan yetkili konut dağıtım komisyonunca da yapılabilir.Merkezde kurulan yetkili konut dağıtım komisyonunun tahsis edeceği görev ve sıra tahsisli konutlar kurum ve kuruluşların yetkili makamlarınca konutların türlerine göre tespiti ile birlikte, hazırlanacak genelge ile taşra teşkilatına bildirilir.
Konut Tahsis Komisyonlarının Kurulması başlıklı Madde 18 – Komisyon kararını gerektiren konutların oturmaya hak kazananlara tahsisi amacı ile, konut tahsis komisyonları kurulur. Bu komisyonlar kurum veya kuruluşların yetkili makamlarınca belirlenen üç kişiden oluşur. Ayrıca iki yedek üye tespit edilir.
Konut Tahsis Komisyonlarının Toplanması ve Çalışma Esasları başlıklı Madde 19 – Komisyonlar üye tam sayısı ile toplanır ve konut tahsisi isteğinde bulunanlar ile konut tahsisine hak kazandığı anlaşılanların durumunu tetkik eder. Komisyonca, konut tahsisine hak kazananlar için gerekçeli bir karar alınır. Konut tahsis kararları, ekseriyetle verilir. Karar ayrıca tutulacak bir "Karar defteri" ne yazılır. Bir örneği konut tahsis dosyasında saklanır. Konut tahsis komisyonunun sekretarya işleri, konut tahsis işlemlerini yürüten birimce görevlendirilen personel tarafından yürütülür.

Ayrıca kurumların kendi çıkarmış olduğu yönergelerde de (Örneğin TSK için MY 319-2(B)) kurum haricinde bulunan personele konut dağıtımının ne şekilde yapılacağı hakkında hükümler bulunmaktadır.
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
lojman kapıcısı part time çalışma NAZ80 Meslektaşların Soruları 1 27-10-2009 14:12
İl Özel İdare Lojman Tahliyesi murdemyaşlahoya Meslektaşların Soruları 6 11-06-2009 16:09
lojman tahliyesi neosahin Meslektaşların Soruları 0 20-05-2009 08:32
elektrik enerjisinin tahsisi için trafo tahsisi avmusa Meslektaşların Soruları 1 09-05-2008 14:52


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03192306 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.