Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

OrtakliĞin Gİderİlmesİ Hacİzlerİn Kaldirilmasi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-05-2010, 09:54   #1
avmurat

Varsayılan OrtakliĞin Gİderİlmesİ Hacİzlerİn Kaldirilmasi

Değerli arkadaşlar, müvekkilimin gayrimenkulüne imar uygulaması ile başkaları lehine küçük hisseler verilmiş.Bu hissedarlardan birinden alacaklı olan kişi ortaklığın giderilmesi davası açtı.Özel durum nedeniyle hisse bedellerinin tarafımızdan depo edilmesi sonucu bu küçük hisselerin müvekkiller adına tesciline şeklinde ortaklığın giderilmesine karar verildi.Ancak tapuda bu küçük hisseler üzerine birçok hacizler var.Bu hacizleri nasıl kaldırabiliriz acaba?Satış suretiyle ortaklık giderilseydi sorun yoktu.Satış memuru tescli yazısını yazarken hacizlerin de kaldırılmasını isteyecekti ancak bizim olayımızda bir satış ve satış memuru yok.Sıkıntı buradan kaynaklanıyor.Zor ve sıkıntılı bu durum için yorumlarınızı bekliyorum, saygılarımla.
Old 14-05-2010, 12:22   #2
üye32062

Anladığım kadarıyla küçük hisse sahiplerinin borcu hisse bedelini ancak karşılıyor ve sizde hisse bedellerini zaten depo edeceksiniz. Bu durumda kimse sizden aynı hisse için mükerrer ödeme yapmanızı isteyemez. Mahkemeden bu yönde bir talepte bulunursanız sorunun çözüleceğinidüşünüyorum. İyi çalışmalar
Old 14-05-2010, 12:34   #3
avmurat

Teşekür ederim.Mahkemeden talepte bulundum.Ancak mahkeme "Benimle hiç ilgisi olmayan hacizleri ben hangi sıfatla kaldırayım" diyor.Bence de haklı gibi görünüyor.Ben mahkemeden ayrıca depo ettiğimiz paranın hissedarlara ödenmemesini, hacizlerin akıbetlerinin sorulmasını, ilk haciz tarihli dosyaya bu paraların gönderilmesini, burada bir sıra cetveli yapılarak bu paraların alacaklılara ödenmesini istedim.Ancak yine de sorun çzülmüyor çünkü tapu kaydındaki bu hacizleri kim neye göre kaldıracak? Saygılarımla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi