Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

geçici velayette babanın çocuğu görmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 24-01-2010, 19:37   #1
Konuk

 
Varsayılan geçici velayette babanın çocuğu görmesi

Merhaba;

Eşimle çekişmeli boşanma davamız sürmekte. Oldukça sorunlu bir durumdayız. Ailelerimiz de birbirine girmiş durumda.

İki yaşındaki kızımı on beş günde bir pazar günleri saat 10.00 ile 18.00 arası görmesi konusunda mahkeme karar verdi ilk celseden beri.

Ancak karar alındığından beri hiç bir zaman vaktinde getirmiyor. Gece ondan önce kızımı getirmiyor ve kızımın bütün düzeni bozuluyor.

Ayrıca defalarca gece de getirmeyip öğlene doğru bıraktığı oldu.

Avukatım babasıdır biraz onda kalsa bir şey olmaz diyor ama ben anne olarak rahatsız oluyorum

Ne yapabilirim?
Old 24-01-2010, 20:57   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

Babanın çocukla görüşmesi ve birlikte zaman geçirmeleri elbette ki çocuğunuzun da yararınadır.

Bu görüşme sürelerinin ve düzeninin çocuğa zarar verdiğini düşünüyorsanız bu durumda davayı yürüten hakime başvurarak bu konuda uzman yardımı talep edebilirsiniz.Uzman çocuğun babaya teslimi ve geri getırmesi zamanlarında tarafları gözlemleyebilir ve görüşünü hakime bildirir.

Hakim gerekli önlemleri alacak ve tarafları yükümlülükleri konusunda uyaracaktır.

Unutulmamalıdır ki asıl önemsencek konu anne babanın kişisel duyguları değil,çocuğun yüksek ve öncelikli menfaatleridir.
Old 26-01-2010, 08:14   #3
Konuk

 
Varsayılan

Teşekkür ederim ilginiz için, ben kızımın sağlıklı bir ortamda büyümesini istiyorum, sürekli benim yanımdan alınıp, ağlama krizleri içinde babası tarafından götürülmesi ve geldikten sonra iki gün yemek yememesi normal mi?
Lütfen;anlıyorum politik olarak doğru olanın yapılması taraftarısınız ama iki yaşında bir çocuğun bunları yaşaması gerekmiyor.
Old 26-01-2010, 15:10   #4
üye8180

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan Konuk
Lütfen;anlıyorum politik olarak doğru olanın yapılması taraftarısınız

Sayın Konuk, meslektaşım, politik değil, hukuki cevap vermiştir. KAHDEM'e gönüllü hukukçular cevap yazar. Çocukla ilgili her düzenlemede, çocuğun yüksek menfaatleri dikkate alınır.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Babanın Çocuğu Teslim Etmemesi Acil Yardımlarınızı Rica Ediyorum Perihan Bişkiner Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 6 18-06-2009 12:10
Velayeti Kendisinde olmayan Çocuğu Babanın Kaçırması Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 08-03-2009 13:52
Çocuğu Teslim Alan Babanın Götüreceği Adresin Kısıtlanması Mümkün müdür? Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 10-06-2008 14:44
Evlilik Dışı Doğan Çocuğun Velayeti,Babanın Çocuğu Kaçırması Konuk Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 1 03-01-2008 19:33


THS Sunucusu bu sayfayı 0,04677105 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.