Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

delil tespitinde vekalet ücreti

Yanıt
Old 07-01-2010, 12:48   #1
law in law

 
Varsayılan delil tespitinde vekalet ücreti

Sayın meslektaşlarım, Maddi hasarlı trafik kazasında zarar tespiti için delil tespiti yaptırmıştık. Tazminat davası açarken delil tespiti giderlerini de yargılama gideri olarak talep ederken delil tespiti kararında tespit isteyen lehine vekalet ücretine hükmedilmediğini fark ettim. Hatalı bir karar mı acaba?. Oysa avukatlık ücret tarifesinde delil tespiti vekalet ücreti açık olarak düzenlenmiştir.
Tazminat davasında tespit harç, bilirkişi ücreti yanında tespit vekalet ücretini isteyebilirmiyim?
Duruşmasız karar verildi desem , İhtiyati haciz de , ihtiyati tedbirde vekalet ücreti oluyorda neden delil tespitinde vekalet ücretine hükmedilmiyor anlayamadım.
Bu konuda ki görüşlerinizi yazarsanız sevinirim.Saygılarımla...
Old 08-01-2010, 13:45   #3
Av.M_K

 
Varsayılan

Sayın law in law ,haklısınız duruşmasız bazı davalarda karşı vekalet ücretine hükmediliyor fakat bazı şahsi davalar gibi mesela nüfus,isim değişikliği,yaş davaları gibi davalarda kazanan taraf olmadığından vekalet ücretini karşı tarafa yükleyemiyoruz, işte delil tespitinde aslında bi dava yok sadece siz zarar ziyanınızı hesaplatıyorsunuz işte bu sebepten kazanan kaybeden olmadığından karşı vekaletücretine hükmedilmiyor. Benin bildiğim bu şekilde takdir sizin!
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Delil Tespitinde, Hakimin Zorlama Gücü Var Mıdır? Av.Mehmet Saim Dikici Meslektaşların Soruları 26 12-09-2017 14:40
Tek Vekalet Ücreti Çok Davalı Vekalet Ücreti Nasıl Paylaştırılır TTT Meslektaşların Soruları 12 25-03-2015 15:54
Mahkeme vekalet ücreti / İcra Vekalet ücreti / Yargıtay Kararı Av.Ufuk Bozoğlu Avukatlık Hukuku Çalışma Grubu 2 07-11-2014 15:41
Delil Tespitinde Yetkili Mahkeme-acil oznuruslu Meslektaşların Soruları 4 04-05-2009 13:50
delil tespitinde hükmedilen vekalet ücretinin ilamlı icra ile takibi ccaymaz Meslektaşların Soruları 2 26-10-2007 19:35


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02891898 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.