Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul'da Tramvay İstasyonları...

Yanıt
Old 02-10-2005, 17:36   #1
Av.AygülKat

 
Varsayılan İstanbul'da Tramvay İstasyonları...

GÜNCE...

İstanbul’un birçok tramvay istasyonunda ( belki de hepsinde...) kitaptan banklar yapmışlar. Büyükçe bir kitap düşünün, bunun bank olarak tasarlandığını canlandırın gözünüzde.

İlginç olan bu değil elbette, açık olan yani insanların otururken sırtını verdiği kısımda uzunca şiirler yer alıyor. Kitabı kendinize göre ayarlayamadığınız için, kendinizi ona göre ayarlayıp başınızı sola veya sağa bükerek okumaya çalışıyorsunuz. Okumak istediğiniz takdirde tabi.... Çünkü; kimileri banklarda “İstanbul Büyükşehir Belediyesi” yazısı dışında alışık olmadığı bu bankları görünce önce meraktan yaklaşıyor, yazının şiir olduğunu fark edince de “alakam olmaz” der gibi uzaklaşıyor banktan. Hani meydana açıklamalı heykel falan koyarlar da, şöyle yaklaşıp okur, sonra uzaklaşırız ya o cinsten. Yani şimdilik kitaplı banklar oturulacak banklar muamelesi görmüyorlar. Saygıdan mı acaba...? Oysaki oturmalarının bir sakıncası yok. Şiire oturmak tabu değil ya! Kaldı ki; oturmaları halinde şiire oturmuş olmayacaklar, çünkü şiir oturulan kısma değil, insanların sırttını yasladığı kısma yazılmış. Aslında kitabın oturulan sayfasına da şiir yazılabilirdi bence.

Neyse o banklardan birini gördüm bugün, boştu. Birkaç adım ilerisinde kümeleşen insanlar tramvay bekliyordu, üstünde oturan yoktu. Belki de yağmur yağdığı için....

Yaklaştım, boynumu sağa bükerek okudum. Bitirdiğimde, benim saçlarımdan, şiirin dizelerinden yağmur damlıyordu. Hoş bir şiirdi, kime ait olduğunu öğrenmek için bank’ın arkasına baktım, yani bir nevi kitabın kapağı oluyor bu. Kapakta Can Yücel yazıyor, yazmakla da kalmıyor resmi bile var. Eee Can Yücel’i görünce, insan biraz tırsıyor tabi az önceki “şiire oturmanın bir sakıncası olmayacağı” fikrinden.

Sağ olsadı ve şiire oturuluyor olsaydı, kesin kalaylı bir küfrünü yerdiniz. “Gözünüz görmeden önce şeyiniz görüyor” veya “fazla oturma geçer” gibi falan! Ne bileyim işte, Can Yücel’i bilen az-çok tahmin ediyordur ne tip küfür yiyeceğini.

Bütün istasyonlardaki banklarda Can Yücel mi var acaba? “Herşey sende gizli” şiiri ile “sevgi duvarı” şiiri hangi istasyondadır ki?

Eğer birgün görürseniz, o banka oturup sırtınızı “sevgi duvarı”na yaslar mısınız?


Sevgiler...
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
İstanbul'da staj yapmak istiyorumm clbync Adliye Duvarı 4 28-10-2006 12:06
İstanbul'da yeni kentleşme.. NİLGÜN SEYMEN Sinema ve Televizyon 3 20-06-2006 14:33
Baz İstasyonları şevvall Hukuk Soruları Arşivi 1 01-03-2002 21:40
Baz İstasyonları gazanfer Hukuk Soruları Arşivi 1 17-02-2002 00:10
Gsm Baz İstasyonları deniz Hukuk Soruları Arşivi 2 13-02-2002 18:16


THS Sunucusu bu sayfayı 0,02436495 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.