Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

darp ve cezası

Konuyu Kilitleyin
Old 09-10-2009, 16:20   #1
gül kaya

 
Acil darp ve cezası

merhaba eşim beni dövdü bende ailemin yanına gelerek adli darp rapor alarak dava açtım ama şuana kadar herhangi bi cevap alamadım acaba eşim hapis cezası alırmı ve alırsa nekadardır bu işin cezası nedir?yardımcı olursanız sevinirim teşşekür ederim.
Old 09-10-2009, 23:09   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

Kişiler suç oluşturan eylem ile ilgili olarak şikayetçi olurlar ama ceza davası açılmasına savcılık karar vermektedir.

Şikayetiniz hakkında dava açılmış ise tarafınıza duruşma günü bildirilecektir.

Takipsizlik kararı verilmiş ise bu karara itiraz hakkınız bulunmaktadır.

Belirtilen nedenlerle öncelikle şikayetinizin akıbeti hakkında savcılığa başvurmanızı öneriyoruz.

Dava açılmış ise ve suç oluşturan eylem sabit kabul edildiğinde yasa gereği bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile yaptırımlanır.

Eşe karşı işlenen yaralama suçunda bu ceza iki yıldan beş yıla kadardır.Eşe karşı bu eylemden dolayı şikayetten vazgeçme ;ceza verilmesini engellemez.

Bir avukattan destek almanızı öneriyoruz.Savcılığa vereceğiniz dilekçe ile kendinize barodan avukat tayin edimesini isteyebilirsiniz.

Unutmayın,hakkınız var,Avukat isteyin...........
Old 11-10-2009, 10:57   #3
gül kaya

 
Acil darp ve cezası

eşim kesin olarak hapis cezası alırmı daha öncede dediğim gibi darp raporlarım ve psikolojik tedavi gördüğüme dair belgelerim var kanıtlayıcı olarak yeterlimi hapis cezası lmasına yoksa bunu para cezasına veya hapis dışında başka bir ceza alması mümkünmü birde eşim mali müşavir herhangi bi devlet kurumunda iş bulabilirmi artık.ben kessinlikle hapis cezası almasını istiyorum buda mahkemenin verdiği kararı etkilermi.iyi günler
Old 11-10-2009, 13:09   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

 
Varsayılan

Sayın Katılımcı;

Dosyanızı profesyonel olarak incelemeden, eşinizin ceza alıp almayacağını söylemek sağlıksız ve sakıncalıdır.

Eşiniz hakkında ceza davası açılması ile, fail ve suç fiilinin sabit olduğuna kanaat getirilmesi halinde eşiniz cezalandırılacaktır.

Eşinizin cezası adli para cezası gibi seçenek yaptırımlara da çevrilebilecektir.

Eşler arasında vücut bütünlüğüne karşı işlenen suçlarda, şikayetinizi geri alsanız dahi eşinizin suçu sabit görülürse caza alacaktır. Şikayetten vazgeçmenizin artık bir önemi yoktur.

Sayın Katılımcı;

Yapmanız gereken davalarınızı bir avukat yardımı ile takip etmektir.Hak kaybına uğramazsınız. Dosyanıza anında doğru hukuki müdahalede bulunma şansını yakalarsınız. Avukatlık ücreti ödeme gücünüz var ise, MUTLAKA bir meslektaşımızla doğrudan görüşünüz.

Yok ise,Savcılıkta avukat talebinde bulunabileceğiniz gibi, davanızın her aşamasında mahkemeden de avukat talebinde bulunabilirsiniz.

Yine hukuk mahkemelerinde açabileceğiniz (boşanma, nafaka..vs.) davalarınız için bulunduğunuz yer il barosundan da ücretsiz avukat talebinde bulunabilirsiniz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
darp cezası,boşanma ve nafaka(mahkememe iki gün var) Konuk_ Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) 4 22-10-2008 09:59


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03250694 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.