Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yargıtaydaki Dosyada Temyizden Feragat

Konuyu Kilitleyin
Old 02-10-2009, 20:26   #1
Konuk

 
Varsayılan Yargıtaydaki Dosyada Temyizden Feragat

Boşanma davamı temyize verdim 3 yaşındaki oğlumun velayetinid bana verdiler.Şimdi çocuğuma baklacak durumum yok nafakam yetmiyor ailemin yanınada oğlumla sığamadım.Babası karşı taraf yani benden temyizden vazgeçersem velayeti alırım diyerek anlama teklif etdi. Temyize vereli 2 ay oldu sormak istediğm nasıl vazgeçerim onların ban iftra atmadan velayeti alma şansı varmı?İyi çalışmalar..
Old 03-10-2009, 11:15   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

Temyiz edilerek Yargıtay'a gönderilmiş dosyada yapmak istediğiniz davadan mı yoksa temyiz hakkınızın kullanılmasından mı feragat etmek?

Sadece temyizden feragat etmek istiyorsanız, kişisel görüşüme göre bu dilekçeyi kararı veren mahkeme aracılığı ile Yargıtay'a gönderebilirsiniz.Feragat nedeni ile dosyanın temyiz reddedilecek gereği yapılmak üzere kararı veren mahkemeye gönderilecektir.

Velayet konusunda ,karşı tarafın haklı gerekçelerle her zaman dava açma hakkı bulunmaktadır.Burada her zaman çocuğun görüşü ve çıkarları gözetilerek karar verilecektir.

Karar vermeden önce bu konuda çalışan bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruzçMali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurarak kendinize bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Old 09-10-2009, 18:26   #3
Konuk

 
Varsayılan

Eğer temyizden yani bu boşanma işini tamamen bitirirsem karşı taraf velayeti alacak bende bir oyuna gelmeden nasıl anlaşma yapabilirim beni vazgeçirip velayeti almazlarsa endişem bu.
Old 09-10-2009, 22:45   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

 
Varsayılan

Sn.Katılımcı

Boşanma davasında çocuğun velayeti tarafınıza verilmiş bulunmaktadır.Kararınız kesinleştiğinde velayet sizde olmaya devam edecektir.

Kesinleşmiş velayet kararı ancak yeniden yargılama konusu yapılarak değiştirilebilir.

Kişiler yargıya başvurmadan kendi kendilerine velayeti değiştiremezler.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı ısrarla öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Temyizden sonra dilekçe Av.H.AtılAyaydın Meslektaşların Soruları 20 03-05-2012 16:31
Uyapta Temyizden Feragat Edilemiyormuş! av.semire nergiz Hukuk Sohbetleri 7 01-06-2008 00:27
temyizden feragat imkansız mı Hasan Coşkun Meslektaşların Soruları 2 21-08-2007 22:08
temyizden feragat avpınar Meslektaşların Soruları 2 23-05-2007 15:47
Temyizden ( Şartlı ? ) Feragat mustafa memişoğlu Meslektaşların Soruları 2 01-05-2005 14:23


THS Sunucusu bu sayfayı 0,07573605 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.