Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Kapıcı, Kapıcı Dairesi Ve Apartman Hizmetler Hk

 
Old 18-01-2005, 09:42   #1
mguneysu

 
Varsayılan Kapıcı, Kapıcı Dairesi Ve Apartman Hizmetler Hk

12 daireli bina merkezi doğalgaza geçmesinden dolayı kapıcının işine tazminatını vererek son vermiş.
Binanın temizliği ve çöp toplaması için dışarıdan biriyle anlaşmakta iken işine son verilen eski kapıcı ile dairesinde oturması karşılığında hiçbir yasal sözleşme olmaksızın anlaşılmış ve dört senedir bu şekilde hizmet vermektedir.
Ancak hizmet kalitesinde düşme olduğundan bu kişiyi kullanmakta olduğu daireden çıkarıp burayı kiraya vermek ve apartman hizmetlerini sağlayacak dışarıdan birisiyle anlaşma sağlanması arzu edilmektedir.
Yasal sorunlar ve sorumluluklar nelerdir?
Old 27-01-2005, 11:53   #2
tarlak

 
Varsayılan

Kapıcı dairesi binanın ortak yerlerindendir. Yönetim planı değişikliği ile bu yerin kiraya verilebilmesi sağlandımı. Sağlandı ise kiralamanın sadece para karşılığı değil, hizmet karşılığı ile yapılabilineceği ortada. Ayrıca kiralamanın yazılı şekilde yapılması şartı da yok. Bence sizinki de öyle bir durum. Dolayısıyla orada oturan şahsa kapıcı demeyin. Hizmet karşılığı oturan kiracı deyin. Alınan hizmetin düşmesi, alınan kiranın tam olarak alınamaması anlamına gelir. Yapılacak toplantıda böyle bir karar alın. Kiracınıza haklı olarak iki ihtar çekerseniz, dönem sonunda tahliye edilmesini sağlayabilirsiniz.
 


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
icra dairesi işleminin iptali putto Meslektaşların Soruları 4 30-09-2006 20:59
Kapıcı Dairesini Kiraya Vermek BERKAN Hukuk Soruları Arşivi 2 19-04-2002 12:24
Sigortasız Kapıcı Çalıştırma BERKAN Hukuk Soruları Arşivi 2 14-03-2002 15:11
Kapıcı Dairesi Ya Da Siteye Ait Sosyal Konutların Kiraya Verilmesi Halinde Şikayet meral delikara Hukuk Soruları Arşivi 1 27-02-2002 20:58


THS Sunucusu bu sayfayı 0,03717303 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.