Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şiddete uğrayan kadına ücretsiz avukatlık

Yanıt
Old 08-03-2009, 23:44   #1
Caglayan K.

 
Varsayılan Şiddete uğrayan kadına ücretsiz avukatlık

ISPARTA Baro Başkanı Gamze Budak, şiddete uğrayıp hakkını bilmeyen kadınlar için ücretsiz avukatlık hizmeti vereceklerini söyledi.8 Mart Dünya Kadınlar Günü Isparta'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hükümet Meydanı'nda buluşan kadın teşkilatları, Vali Ali Haydar Öner'i makamında ziyaret etti. Baroya bağlı kadın avukatların da katıldığı ziyarette Vali Ali Haydar Öner, üreten kadınların hala erkeğin arka planında yer almasının kabullenilecek bir durum olmadığını söyledi. Vali Öner, erkeklere günah ve suç olmayan unsurların kadınlar için günah ve suç olarak kabul edilmesinin hoş olmadığını da belirterek, "Kadınlar için sonradan icat edilen günahlar eğitim, bilinç ve akılcı yöntemle bertaraf edilecektir" dedi.

Baro Başkanı avukat Gamze Budak, Kadın ve Çocukları Koruma Komisyonu'nun şiddete maruz kalan, ekonomik özgürlüğü olmayan kadınlara destek olmak amacıyla başlattığı çalışma hakkında bilgi verdi. Haksızlığa uğrayan kadınlara çağrıda bulunan Budak, "Şiddete maruz kalan, ekonomik özgürlüğü olmayan, hakkını nasıl arayacağını bilmeyen kadınların bize gelmelerini öneriyoruz. Onlara adli yardım yapılacak, ücretsiz avukat verilecek ve mahkeme süresince de haklarını en iyi şekilde aramaları için yardımcı olunacak. Birlikte olursak üstesinden gelemeyeceğimiz sorun kalmayacak" diye konuştu.

Vatan gazetesi,
08.03.2009 Pazar

http://haber.gazetevatan.com/Siddete...226965/7/Yasam
Yanıt


Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)
 
Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

 
Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Şiddete uğrayan eşe 'tedbir nafakası' faruksa Hukuk Haberleri 0 04-12-2006 13:26
Bilirkişi, Hükümet Komiseri, Ücretsiz Avukatlık Tuncer B. GÜNGÖR Meslektaşların Soruları 2 10-10-2006 14:31
Şiddete maruz kalan kadına adli poliklinik... Merhaba Kadın Hakları Çalışma Grubu 0 13-08-2006 21:10


THS Sunucusu bu sayfayı 0,07893300 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.